GoT 30 - Winter has come

  • 53 881
  • 755
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 27 339
Ще видим след 56.? дни. Ще има да почакаме. Джайм сам ли тръгна, нали той управлява войските?

Сам го дадоха милия, низвергнат и забравен от всички, някак си много ми импонира тази сцена.

И да добавя аз чакам две кардинални срещи с нетърпение.

1. Джон - Аря. Ще е престъпление от масов характер ако ДиД още в 1 епизод не поправят тази световна неправда.  Praynig #Cussing out

2. Джайм - Бран!!
оххх, е тук ще е интересно...  bowuu Sunglasses

# 76
  • Вестерос
  • Мнения: 38 364
Оффф Тирион!!!

Това за Аря и Хрътката беше в онзи уж сценарий....Confounded

Аз чакам Тирион и Санса също.

# 77
  • Мнения: 896
Да се върна малко към темата за произхода на Джон. Нед описвал ли е в книгите или сериала майката на Джон ?

# 78
  • Мнения: 9 991
Нед никога нищо на никой не е казвал за майката на Джон. Според мен не само не го е предал/ както четох назад/ ами и го е спасил, дори огорчавайки собствената си жена, като го представя за свой незаконен син. Иначе щяха да го убият. Вероятно Робърт е знаел, че се обичат Лиана и Регар, а бунта е интрига и ревност.
Чудно за Джайм и Бран. Те с Церсей знаят ли, че е жив? Не се бях замисляла.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Спирит, той цитата е хубав, но и напомня за един разговор м/у баща и дъщеря в миналото, в който никой не спомена плетки и прочие женски работи. И както изглежда съдържа безценен урок, който е бил усвоен. Hands V


Да се върна малко към темата за произхода на Джон. Нед описвал ли е в книгите или сериала майката на Джон ?

Нед не е писал нищо. Имали сме много теории, най-популярните са Ашара Дейн и дъщерята на един лодкар която го е превозила от Долината до Севера. Но това е при положение, че смятахме Нед за бащата.

# 80
  • София
  • Мнения: 27 339
Чудно за Джайм и Бран. Те с Церсей знаят ли, че е жив? Не се бях замисляла.

Съмнявам се да знаят, въпреки, че Бран се завърна в ЗХ и то не от ден, два.

# 81
  • Мнения: 9 991
Че сам Джайм на кого е нужен? Как сам ще тръгне? Мислех,е ще вземе войски с него. Сам да отиде при Старк?
Иначе много позитивен финален епизод. Нищо общо няма с предишните. Поне в личен план и развитие в оцелелите герои.

Също се коментираше как му вярват на Бран като е казал, че е имал видение? Ами техният свят е с магия, дракони и прочее. Предполага се, че си познават религиите, и поне някакво понятие имат както е триока врана. Защо да не му вярват?

# 82
  • Мнения: 3 691
Да се върна малко към темата за произхода на Джон. Нед описвал ли е в книгите или сериала майката на Джон ?
В книгите има само това:
Цитат
— Да, да. Какво ще кажеш, Нед? Само ние двамата. Двама странстващи рицари, хванали кралския път, само с мечовете на бедрата и боговете знаят какво пред нас, и може би по някоя селска щерка или слугиня в крайпътен хан, която да ни стопли леглата вечерта.
— Де да можеше — каза Нед. — Но сега си имаме задължения, повелителю. Към кралството, към децата си. Аз към милейди съпругата ми, вие — към кралицата. Вече не сме момчетата, които бяхме.
— Ти никога не си бил момче — избоботи Робърт. — И толкоз по-жалко. Ех, какви времена бяха… как се казваше онова твое момиче, от простолюдието? Бека ли беше? Не, тя беше една от моите, боговете дано я обичат, с черната коса и онези хубави големи очи, да се удавиш в тях. Твоята беше… Алийна? Не. Ти ми каза веднъж. Мери ли беше? Сещаш се за коя питам, майката на копелето?
— Казваше се Вила — отвърна Нед с хладна почтителност. — И бих предпочел да не говоря за нея.
— Вила. Да. — Кралят се ухили. — Рядка мома ще да е била, щом е могла да накара лорд Едард Старк да забрави за честта си, макар и за час. Никога не си ми казвал как изглеждаше…
Устата на Нед се присви от гняв.
— И няма да кажа. Стига вече, Робърт. В името на обичта, която твърдиш, че храниш към мен.Обезчестих и себе си, и Кейтлин пред очите и на богове, и на хора.

# 83
  • Мнения: 18 466
Ще видим след 56.? дни. Ще има да почакаме. Джайм сам ли тръгна, нали той управлява войските? На Церсей май Джайм ще и види сметката. Щом армията на мъртвите тръгна, няма да имат много време за вътрешни размирици.
защо какво ще стане след 56 дни? новия сезон няма ли да е чак другата година?

# 84
  • Мнения: 9 991
Петстотин шестдесет и не помня още колко дни и часа. Гледах обратен брояч в фейса.

# 85
  • Мнения: 18 466
Че сам Джайм на кого е нужен? Как сам ще тръгне? Мислех,е ще вземе войски с него. Сам да отиде при Старк?
Иначе много позитивен финален епизод. Нищо общо няма с предишните. Поне в личен план и развитие в оцелелите герои.

Също се коментираше как му вярват на Бран като е казал, че е имал видение? Ами техният свят е с магия, дракони и прочее. Предполага се, че си познават религиите, и поне някакво понятие имат както е триока врана. Защо да не му вярват?
за Бран съм казал - собствения му брат не му повярва че има видения (Роб Старк), нито майстер Лувин, какво да говорим за останалите.... нито сър Родрик....нито Бирения корем....никой...Ако му бяха повярвали ЗХ нямаше да бъде превзет.

# 86
  • Русе
  • Мнения: 11 925
 Защо да не вярват на Бран за виденията. Той описва събития, за които няма как да има свидетели, освен присъстващите на събитието и естествено че те ще му повярват и за останалите видения.

# 87
  • Мнения: 390
Петстотин шестдесет и не помня още колко дни и часа. Гледах обратен брояч в фейса.
Това са само спекулации, още няма дори приблизителна дата.
Дано не го бавят твърде дълго, защото така бавят и книгите.

# 88
  • Мнения: 18 466
Защо да не вярват на Бран за виденията. Той описва събития, за които няма как да има свидетели, освен присъстващите на събитието и естествено че те ще му повярват и за останалите видения.
Не е естествено. Варис неколкократно е описвал пред Нед или Тирион събития, на които наглед е нямало други свидетели, пък няма видения. просто добри шпиони.
Роб Старк и Майстер Лувин не вярваха в зелените сънища на Бран, Лувин ги смяташе за суеверия, а Роб - за детски страхове.

# 89
  • Русе
  • Мнения: 11 925
 Варис е известен с шпионите си. Ама слепият Бран да поддържа мощен шпионски апарат. Всъщност той си каза - триоката врана му е един вид шпионин.

Общи условия

Активация на акаунт