РУСЕ-моят град!

  • 91 137
  • 790
  •   1
Отговори
# 570
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте, бихте ли споделили какво тренират децата ви? Решила е моята от септември да започне някакъв спорт, макар че ще е втора смяна и не знам как ще стане. Тенис има освен в големия парк също и в малкия зад Руското консулство, за там имате ли някакви впечатления дали е ОК? С плуването имаше здравословни проблеми от студения басейн на Спарки, затова отпада като вариант, на бадминтон ходи в Ялта, но се отказа, нямам на идея какво да бъде, но си мисля, че ще е добре някой ненатоварващ много  спорт, защото не е много спортна натура, изключвам и спортното ориентиране от списъка. Тенис на маса има ли някъде в града ни?
Разгледай менюто в ляво.Може да си харесате нещо:
http://www.obdckiruse.com/
За тенис на маса в СК''Дунав'':
http://www.sktm-dunav.com/

# 571
  • BG
  • Мнения: 4 458
Благодаря, Дев.

# 572
  • Мнения: 1 400
Здравейте. Бих искала да попитам дали някой е подавал жалба срещу служител на ВИК, ако може да ме упъти за процедурата.

# 573
  • Русе
  • Мнения: 244
Искам да попитам ако сте ползвали да ми препоръчате ортодонт за дете, т.е. трябва ми за изправяне на зъбки, а може би и корекция/разширяване на челюст. Съответно и имате ли добри резултати?
На мои познати  децата с подобни проблеми в други градове са със силиконови шини/протези и вече виждам какъв резултат постигат. Мисълта ми е знам, че си зависи от случая, но сякаш искам такива за детето си.

Ние бяхме при ортодонт в Плевен при доцент Грета Йорданова. Внимателна, обясняваща, решаваща най-доброто за детето. Клиниката и е в София , но прави неделни прегледи два пъти в месеца в Плевен. Започваме процедура за брекети на дъщеря ми/12г./ с всички постоянни зъбки, нашият проблем за съжаление не може да се разреши със шини.Поставянето е в София, всеки месец прегледът е в Плевен веднъж в месеца.Носенето ще отнеме  1,5 години в най-добрия случай, с последващ поддържащ апарат за още около година, за да не се разместят зъбките пак. Цената е ,както тя се изрази, като за живущи в Плевен, защото в София е друга, ама то и в Русе май- е от тези като в София. Половината сума се плаща веднага, другата половина на вноски в рамките на 10 месеца.
Аз лично не мога да се доверя на ортодонт в Русе.

Последна редакция: вт, 04 сеп 2018, 22:46 от peziru

# 574
  • Мнения: 765
Искам да попитам ако сте ползвали да ми препоръчате ортодонт за дете, т.е. трябва ми за изправяне на зъбки, а може би и корекция/разширяване на челюст. Съответно и имате ли добри резултати?
На мои познати  децата с подобни проблеми в други градове са със силиконови шини/протези и вече виждам какъв резултат постигат. Мисълта ми е знам, че си зависи от случая, но сякаш искам такива за детето си.

Ние бяхме при ортодонт в Плевен при доцент Грета Йорданова. Внимателна, обясняваща, решаваща най-доброто за детето. Клиниката и е в София , но прави неделни прегледи два пъти в месеца в Плевен. Започваме процедура за брекети на дъщеря ми/12г./ с всички постоянни зъбки, нашият проблем за съжаление не може да се разреши със шини.Поставянето е в София, всеки месец прегледът е в Плевен веднъж в месеца.Носенето ще отнеме  1,5 години в най-добрия случай, с последващ поддържащ апарат за още около година, за да не се разместят зъбките пак. Цената е ,както тя се изрази, като за живущи в Плевен, защото в София е друга, ама то и в Русе май- е от тези като в София. Половината сума се плаща веднага, другата половина на вноски в рамките на 10 месеца.
Аз лично не мога да се доверя на ортодонт в Русе.
Мисля, че трябва да изчакате с брекетите. Моето момче е на 13 и от миналото лято обикаляме ортодонтите, понеже след свалянето на шините зъбите се върнаха. Но и в Русе, и в София ни обясниха, че зъбите на тази възраст все още плуват и няма да се свърши нищо! Посъветваха ни да изчакаме поне до 13-14 г. Разликата е, че в София ни предложиха силиконово апаратче, с което най - вероятно ще решим проблема и ще избегнем брекети. Детето спи с него всяка вечер. В Русе, поне за мнение, може да се доверите на д-р Малина Димитрова. На другото дете сложихме брекети при нея, много сме доволни. 

# 575
  • Русе
  • Мнения: 1 521
Има ли още машина за снимане в Кауфланд на бул. "Липник" и някой знае ли колко струват 2 снимки, трябват ми от най-малкия размер за лична карта и бележник на детето.
Освен в Кауфланд има ли някъде другаде от тези машини за снимане, удобно ми е в кв. Възраждане?

# 576
  • Мнения: 4 212
Има ли още машина за снимане в Кауфланд на бул. "Липник" и някой знае ли колко струват 2 снимки, трябват ми от най-малкия размер за лична карта и бележник на детето.
Освен в Кауфланд има ли някъде другаде от тези машини за снимане, удобно ми е в кв. Възраждане?

Няма я тази машина мнооого отдавна. Аз не съм виждала на друго място.

# 577
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Има ли още машина за снимане в Кауфланд на бул. "Липник" и някой знае ли колко струват 2 снимки, трябват ми от най-малкия размер за лична карта и бележник на детето.
Освен в Кауфланд има ли някъде другаде от тези машини за снимане, удобно ми е в кв. Възраждане?
За жалост наистина я няма.
Имам спомен,че точно в м-н Пацони във Възраждане имаше също такава,но не съм минавала скоро от там.

# 578
  • Мнения: 10 268
Скрит текст:
Искам да попитам ако сте ползвали да ми препоръчате ортодонт за дете, т.е. трябва ми за изправяне на зъбки, а може би и корекция/разширяване на челюст. Съответно и имате ли добри резултати?
На мои познати  децата с подобни проблеми в други градове са със силиконови шини/протези и вече виждам какъв резултат постигат. Мисълта ми е знам, че си зависи от случая, но сякаш искам такива за детето си.

Ние бяхме при ортодонт в Плевен при доцент Грета Йорданова. Внимателна, обясняваща, решаваща най-доброто за детето. Клиниката и е в София , но прави неделни прегледи два пъти в месеца в Плевен. Започваме процедура за брекети на дъщеря ми/12г./ с всички постоянни зъбки, нашият проблем за съжаление не може да се разреши със шини.Поставянето е в София, всеки месец прегледът е в Плевен веднъж в месеца.Носенето ще отнеме  1,5 години в най-добрия случай, с последващ поддържащ апарат за още около година, за да не се разместят зъбките пак. Цената е ,както тя се изрази, като за живущи в Плевен, защото в София е друга, ама то и в Русе май- е от тези като в София. Половината сума се плаща веднага, другата половина на вноски в рамките на 10 месеца.
Аз лично не мога да се доверя на ортодонт в Русе.
Мисля, че трябва да изчакате с брекетите. Моето момче е на 13 и от миналото лято обикаляме ортодонтите, понеже след свалянето на шините зъбите се върнаха. Но и в Русе, и в София ни обясниха, че зъбите на тази възраст все още плуват и няма да се свърши нищо! Посъветваха ни да изчакаме поне до 13-14 г. Разликата е, че в София ни предложиха силиконово апаратче, с което най - вероятно ще решим проблема и ще избегнем брекети. Детето спи с него всяка вечер. В Русе, поне за мнение, може да се доверите на д-р Малина Димитрова. На другото дете сложихме брекети при нея, много сме доволни. 

Зъбите винаги ще се стремят да се върнат в първоначална позиция. За целта, след приключване на лечението се носи retainer до живот. Но това би трябвало да ви го е казал ортодонта. Няма вариянт да се изправят зъбите и да не се поддържат по никакъв начин. Аз самата съм на 43 години и след ортодонтско лечение, си нося retainer -а всяка вечер. Иначе зъбите ще се върнат на изходна позиция. Това няма нищо общо с възрастта Simple Smile

# 579
  • Русе
  • Мнения: 656
 Няма никъде вече такива самоснимачки каквито имаше  в Куфланд и Парцони Simple Smile . Преди година бързахме за снимка и така обикаляхме, но няма.

# 580
  • Мнения: 2 352
Аз пък не нося ритейнър, за мен е немислимо всяка вечер да си лягам с нещо такова. Не съм забелязала да са се разместили зъбите ми, а при мен повдигаха захапка и изместиха доста от долната челюст.

# 581
  • BG
  • Мнения: 4 458
Отново имам въпрос -учебници втора употреба освен в антиквариата зад спирката на СБА и книжарницата на Бр. Миладинови има ли на друго място да се предлагат?

# 582
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Отново имам въпрос -учебници втора употреба освен в антиквариата зад спирката на СБА и книжарницата на Бр. Миладинови има ли на друго място да се предлагат?
На центъра срещу заведението на театъра има будка,в него приемат и продават учебници ВУ.

# 583
  • BG
  • Мнения: 4 458
Мерси за отговора, утре ще отидем да видим има ли това, което търсим.

# 584
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Аз имам за 8 клас по новата програма и направо ме отчаяха, че ще книжарниците ще ги изкупят за 15-20 лв всичките Sad Засега си ги стискам...

Общи условия

Активация на акаунт