Дванадесетокласници 2018/2019

  • 81 527
  • 736
  •   1
Отговори
# 150
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Само да  вметна ,ние сме от  Пловдив .Делф б2 издържан тази година.
Ние сме от Русе. Ще бъдем на срещите в Сф. на 27-ми предполагам. Тогава има повече събития и ателиета. Ще кандидатстваме основно Париж и като план Б университети Бордо и Тулуза и преп училища в Нант, Нанси и Ним.

# 151
  • София
  • Мнения: 20 082
Моята девойка завършва френската, но е решила твърдо да кандидатсва с английски. Чудя се дали изобщо да я пращам на срещите в края на октомври, като не желае да следва във Франция.

# 152
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Може да и хареса и да се пренасочи Stuck Out Tongue Winking Eye Rainа, накъде сте се насочили.

# 153
  • София
  • Мнения: 20 082
Едва ли, отказа изобщо да ходи на тези срещи. Предпочита Холандия, Шотландия или Швейцария, още не си е избистрила съвсем къде точно й се учи. Тези дни ще ходим на консултация в Интеграл, дано само там не й пуснат мухата и за някоя друга държава, че и без това трудно решава.  Simple Smile

# 154
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Почти съм сигурна, че ще я побутнат и към Англия. Ние като ходихме преди време, да говорим за Франция, веднага казаха колко е невъзможно и как непременно трябва да е Англия. Дано да са се променили нещата след брекзита.

# 155
  • София
  • Мнения: 20 082
Чак пък да е невъзможно във Франция.... хайде не на нас тия.  Laughing
Обмисляме и варианта за Англия, но се притеснявам, че е доста скъпо. Тя има намерение да се пробва за стипендия, но и това не е твърдо. Иначе мечтата й е да учи в Канада, но я разкандърдисах, че е много далече.

# 156
  • Русе
  • Мнения: 2 153
И ние имахме такава мечта Cry Освен,че е далече е мнооого скъпо за чужденци. За мен далечето не беше проблем - мислех направо да емигриране, ново свърши се вече. Тя е влюбена във Франция и дори се отказа да кандидатства другаде. Дори за сертификат по английски не иска да се явява.

# 157
  • София
  • Мнения: 20 082
elan, щом е влюбена, значи е мотивирана, а това е чудесно. Пожелавам ви да се оправдаят всичките й надежди и очаквания и да бъде много щастлива с избора си!

# 158
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Благодаря много, и аз желая това на всички младежи. Колкото повече от тях учат и работят това, което им доставя най-голяма радост и в което са най.добри, толкова по-добре за всички.

# 159
  • Мнения: 2 078
вчера нещо се зачетох за програмата Еразъм, която е един добър шанс за 1 година следване в чужбина, и изведнъж разбрах, че тя приключва през 2020 година - което май означава, че за нашите бъдещи студенти очевидно ще е неприложима.... някой интересувал ли се е от нея, има ли някаква информация дали програмата ще се развие в нещо друго, или тези общоевропейски обмени ще останат в миналото?

# 160
  • София
  • Мнения: 18 043
Antea, нямах идея за Еразъм, че приключва през 2020. Но има и други програми, по които студентът може да кара един/два семестъра в университет, различен от основния. Даже за някои специалности ( в Германия например, над която имам поглед) има задължителен такъв семестър. Вероятно и навсякъде другаде е така. На страницата на университета са упоменати партньорските университети из целия свят, не само в Европа. Изкараните в тях изпити  носят съответните ECTS точки, които се прибавят автоматично към сбора от точки, събран от студента до  момента. Крайният сбор за бакалавърските програми в Европа е 180.  И ако за едни специалности е задължително (предимно икономически с международен акцент като Internationale Betriebswirtschaft, International Business Studies, International management и т.н) това учене другаде за 1 семестър поне, за други е възможно/пожелателно при желание на самия студент. Така че няма да им избяга възможността  и на нашите, но нека първо да ги приемат Simple Smile Прочетохте ли ти, Айяла, Кумчо Вълчо и други родители с деца в НЕГ, че на сайта на немския отдел  е обявена родителска в края на октомври? Поне моите не са чули за такава.. Или са пропуснали (нищо изненадващо), или нищо още не им е казано по въпроса. Вероятно ще е посветена на предстоящия изпит.

Последна редакция: вт, 09 окт 2018, 11:50 от пенсионирана русалка

# 161
  • Мнения: 2 078
мерси, Русалке - за инфото за немските университети, аз за тях нищо не зная, че не мога да им чета директно от сайтовете на езика Simple Smile и в другите държави е така, но мисля, че основното предимство по Еразъм бяха месечните грантове за студенти, които стопяват разликата за издръжка в чужбина наполовина, а не съм наясно дали конкретните студентски програми и споразумения между отделните университети включват такава финансова поддръжка? по-скоро си мисля, че не?

за родителската от тук разбрах аз, то човек ако разчита на официалния сайт нещо да научи.... добре че четете на немския отдел Simple Smile

# 162
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
И аз се информирах от темата за НЕГ, но има време дотогава, може още да не са им казали. Аз пък друго се зачудих. Според сина ми устният изпит ще се води от тяхната преподавателка по немски. Така ли е? Не трябва ли да е външен независим изпитващият?

# 163
  • София
  • Мнения: 18 043
Комисията е от трима, председател и още двама.Изпитващ може и да му е учителят, проверявал папката, но и вторият задава гарантирано въпроси.Третият по-скоро не, май е нещо като протоколчик. То навсякъде е различно..В 73-то и 35-то има само по един германец, съответно идва подкрепа и отвън. В НЕГ пък, когато дойдоха новите господа К.М и Б.М преди две години, явно незапознати още с формата не бяха допуснати до комисиите и тогава сред изпитващите е имало германец от пазарджишката езикова май, че даже и от Сърбия.В провинцията на места май няма въобще германци в комисиите..Така че и правилото е май размито..

# 164
  • Мнения: 5 352
Така, така, няма германци . Комисията е от трима преподаватели от училището. Председател на комисията миналата година беше преподавателката на дсд паралелката на класа на моя син.  Тя основно ги препитваше.  И това ако не е конфликт...

Общи условия

Активация на акаунт