Дванадесетокласници 2018/2019

  • 81 515
  • 736
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 18 040
Аз, Саш, по тая тема  съм пас,  моите не искат и съответно няма да ходят на бал. Та тоалети и приготовления за бал -  йок. Stuck Out Tongue Winking Eye
ГД,  и моите ми казват,  че табличката в графата 12 клас щяла да се запълни с максимален резултат,  ама аз го карам в стил "око да види,  ръка да пипне". За ДЗИ не съм чула "прогнози", чакам реалността на 13 юни. Sunglasses




# 421
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
Рокля, обувки, чанта подготвени. Прическа почти. Само да дойде 24.

# 422
  • Мнения: 5 349
Митко е готов за бала си. Вълнува се, очаква го. Ние също.

# 423
  • Мнения: 864
И по БЕЛ вече има резултати от предварителните изпити в СУ.

# 424
  • Мнения: 6 699
И по БЕЛ вече има резултати от предварителните изпити в СУ.

Много двойки и няма нито една отлична оценка.
Да беше химия или физика, разбирам, ама роден език ни е това все пак. Голямо рязане е паднало явно.

# 425
  • Мнения: 864
Има ли някъде статистика?

# 426
  • Мнения: 864
Някой може ли да ми препоръча хубави сборници с тестове по математика и БЕЛ, да си уплътним дните до матурата?

# 427
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Здравейте. Трябва ми учител по география за София😊 може и към някоя школа.  Моля пишете на ЛС. Благодаря.

# 428
  • столицата
  • Мнения: 3 795
И по БЕЛ вече има резултати от предварителните изпити в СУ.


Много двойки и няма нито една отлична оценка.
Да беше химия или физика, разбирам, ама роден език ни е това все пак. Голямо рязане е паднало явно.
Как разбрахте резултатите като цяло?  Някъде е обявена статистика ли?

# 429
  • Мнения: 864
Аз не намерих статистики за тази година, но съдейки по тези за предходните десетина години, всичко си е в реда на нещата. Всяка година двойките са около и над 50%. Даже за една година пишеше, че предварителните прогнози на университета са за такива резултати?!? Това ми напомня на един ейчарски виц, където всяко второ CV го хвърляли в коша, защото не им се занимава с каръци Simple Smile
Според мен причините за толкова слаби оценки са две. Едната е, че може би се явяват много ентусиасти да се пробват по логиката "роден език ми е, готвя се за матура по него, не може да не изкарам поне 4". Само че при този изпит трябва по-задълбочена подготовка с детайлно познаване на всички произведения и писане на есе, което не е толкова силно застъпено в учебната програма, както е интерпретативното съчинение. А другата причина е просто да се осигури явяване на още един изпит през юни, който носи още 30 лева все пак. През юни никъде не прочетох за такава сеч. Така или иначе пак всички желаещи ще влязат, че и ще останат свободни места за септемврийска сесия. Нищо лично, просто бизнес.

# 430
  • София
  • Мнения: 18 040
Според мен причината е втората от упоменатите по-горе, при това не само за БЕЛ. На редовния по мат 2 вероятно успеваемостта също ще се повиши,  по другите предмети също. Бизнес.. Дори и на ниво справочници,  с този от ТУ например или с продаваните за ДЗИ четиризначни таблици не можеш (поне преди не можеше и сигурно нищо не се е променило)  да влезеш на изпит на СУ,  трябва да е купен техният. Капка по капка вир прави.

# 431
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
Дори и на ниво справочници,  с този от ТУ например или с продаваните за ДЗИ четиризначни таблици не можеш (поне преди не можеше и сигурно нищо не се е променило)  да влезеш на изпит на СУ,  трябва да е купен техният.
Не може с друг. Дъщеря ми била с такъв на изпита в СУ, обаче без корици и един от квесторите и казал "Скрий го." Тя казала "Защо, той е на СУ." Квесторът казал, че трябва да е червен, а тя че нейният справочник няма корици.

# 432
  • София
  • Мнения: 9 475
А сега кажете, готови ли сте с тоалетите, да разведря малко обстановката де, че много матурно се получава тук Ribbon
Никакви матури не го вълнуват много много моя син!
Виж, за бала много се е развълнувал! Чак не мога да позная! От къде тая суета!? Ама то....на баща си прилича! Joy bowuu
Нищо нямаме за бала купено. Магазини и избор-бол! Flutter Hug

# 433
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Готов е с тоалета, уговорил е прическата. Не го вълнува много абитуриентската.

# 434
  • Мнения: 864
Някой може ли да даде съвет как се процедира, ако преподавател не позволи на ученик да подаде молба за промяна на оценка? Според мен верен ход няма и при всички положения ученикът ще е ощетен.

Общи условия

Активация на акаунт