Искам да кажа ... (138) през септември 2017

  • 275 072
  • 4 511
  •   1
Отговори
# 3 345
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Белинде, хвани големия да забърка едни мъфини или кекс, а средният да му помага. Ти ще си шеф-диригент Simple Smile Ще се справят.

# 3 346
  • София
  • Мнения: 18 679
Не щат. Кекс беше миналата седмица или по-миналат. Курабии трябвало.

Светалчо, ще гледам и снимам, ако нещо ми хване окото.

# 3 347
  • Мнения: 39 380
Aли, честита годишнина и от мен. Дано ТМ е по- добре.
Здрасти и на Цвети 26. Още мога да пиша, ама умората е голяма....

# 3 348
  • Мнения: 22 036
Светалчо, да, то едно е срещу моргата Mr. Green.
Мина ни мерака след края на 8 клас и ни обзеха други тръпки Simple Smile.

# 3 349
  • Мнения: 4 841
Много благодаря за линковете и идеите, харесах си една-две, след малко запретвам ръкави, пък каквото стане...

Бяхме на пазар до сега, срещнахме една позната... Да ви кажа, няма нищо по-смешно от някой "новопокръстен" в някаква идея Grinning Девет години си изхранваше детето със супи Маги и кебапчета от грила на Кауфланд, разтваряше степчета на детето, а тя се наливаше с кока-кола като за световно. Днес за 5 минути разговор разбрахме, че храната е пълна с отрови, трябва да ядем само от фермерски пазари, да пием само вода (оцветителите са отровни, плодовите сокове - вредни, компотите със захар - още повече, айрян и прясно мляко - смъртоносни за възрастен човек...). Спомена за Е-тата, натриевия глутамат, глутена, бисфенола в пластмасовите бутилки и съдове, паметта на водата... Добре че не страдам от фалшива любезност, и я прекъснах, че бързам.

Нямам нищо против хората да четат, да се образоват и да променят навиците си за хранене. Обаче все си мисля, че тези неща стават постепенно, с поетапно ограничаване и спиране, а не от днес за утре. А и не знам как се разбира посланието от големи деца - "Това, което ядяхме до вчера е отрова." Тоест, до вчера щедро съм ти давал отрова, но от днес спираме?!? Не знам, но освен смешно, ми е и странно. За мен е много важно човек да е последователен в посланията си спрямо децата - да ги развива и надгражда, но без резки завои. Мисля си, че резките завои объркват децата. Разсъждавам си просто.

# 3 350
  • Мнения: 4 290
....исках да кажа, че гимназията ми беше срещу моргата на медицинския и инаше приземни прозорци. Ако знаеш колко часове сме пропускали (вклщчително математика, че и биология) за да гледаме аутопсии и трупове. Хем е Бррр, хем някак интересно.
Ох сега ми се изясняват някои неща Smiling Imp

Алечка, мисля че минахме вече урока за универсалното обезболяващо и цяр за всяка болежка. Пък и годишнина празнувате.

# 3 351
  • София
  • Мнения: 5 605
Бърд, точно в духа на разсъжденията ти преди около 20 дни и ние засекохме познато семейство, което, като ни видя, че купуваме царевица за варене такава лекция ни дръпна, че трябва да се яде всичко само покълнало, как така ще варим, разгледаха ни подробно количката и за всяко нещо направиха едни безкрайни коментари, в стила на твоята позната.
Накрая ни обясниха, че правим най-лошата услуга на децата си да им даваме "обикновена" вода да пият, защото единствената полезна била събраната дъждовна. Те само такава пиели, особено тази, събрана около Седемте рилски езера, а зимата си разтопявали сняг.
До преди 3-4 месеца в тях беше като хан, ядяха се килограми меса и луканки и се пиха литри алкохол.
И ние се чудехме над това как човек изведнъж рязко променя начина си на живот, как обясняваш на децата си тази рязка промяна и до колко е устойчива тя.

# 3 352
  • София
  • Мнения: 5 960

Накрая ни обясниха, че правим най-лошата услуга на децата си да им даваме "обикновена" вода да пият, защото единствената полезна била събраната дъждовна. Те само такава пиели, особено тази, събрана около Седемте рилски езера, а зимата си разтопявали сняг.


Имам позната, на която мъжът ѝ е лекар. Той пък не позволява на децата си въобще да стоят под дъжда, ако не са с чадъри. Според него вече дъждовете са мръсни и вредни. Водата в облаците е кондензирана от къде ли не и не е ясно с какви отрови е. Та той едва ли ще даде на децата си да пият дъждовна вода, независимо, че е от планината. В планината вали същият дъжд като в града.
Донякъде смятам, че е прав, защото поне веднъж годишно вече ни вали дъжд със сахарски пясък.

# 3 353
  • Мнения: 39 380
Демек още веднъж влиза в сила изразът "Совите не са това, което са!"

# 3 354
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Светалчо, да, то едно е срещу моргата Mr. Green.
Мина ни мерака след края на 8 клас и ни обзеха други тръпки Simple Smile.

В София да, ама не знаех знаех в кой град си завършила гимназия. И моята учеше там до миналата година. Докато я чаках, открих в един магазин до училището онзи чай за отказване от пушенето.

# 3 355
  • София
  • Мнения: 5 605
Жълто цвете, аз също не бих дала дъждовна вода. Като знам каква ми става колата след дъжд...
Да се похваля, че децата направиха торта, дори не разбрах кога са я забъркали, ама за 20 минути се справиха. Blush Сега трябва да чакаме още 4 часа и после ще видим резултата.
Сутринта ми скъсаха нервите и сега се подмазват явно.

# 3 356
  • Мнения: 22 036
Светалчо, да, то едно е срещу моргата Mr. Green.
Мина ни мерака след края на 8 клас и ни обзеха други тръпки Simple Smile.

В София да, ама не знаех знаех в кой град си завършила гимназия. И моята учеше там до миналата година. Докато я чаках, открих в един магазин до училището онзи чай за отказване от пушенето.

А  стига сега Simple Smile.
Напуших се и още мога. Басейнът е мръсен след дядото и изобщо, това не е живот.

# 3 357
  • Мнения: 7 690
И аз съм го виждала този измислен чай.

Даун, свирни да изчистя басейна. Ти ми направи супа.

Да се похваля - купих си рокля.

# 3 358
  • Мнения: 22 036
И аз съм го виждала този измислен чай.

Даун, свирни да изчистя басейна. Ти ми направи супа.

Да се похваля - купих си рокля.

Супата е готова. Киселец, домати, малко корени и застройка.

Дай сега да видим роклето!

# 3 359
  • Мнения: 39 380
Подреждам се за роклята и аз.
Иначе трябва да просна една пералня и да изгладя три, ама може и да не ги изгладя.

Общи условия

Активация на акаунт