Добричките мами бутат господа и дами-Добрич 9

  • 20 814
  • 271
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 810
Сестра ми онзи ден ми разправяше как посещавала една лекция за цветовете и подсъзнателното ни "харесване" на цветове. Та ярките топли цветове- червено, жълто били енергични и човек си ги харесва когато се чувства така. Тъй че, Весе, радвай се какъв млад по душа мъж имаш. Аз моя не мога да го накарам да облече нещо различно от военно зелено, сиво и бежово. Tired
Та да продължа с лекцията: когато човек се чувствал зле, подтиснат, подсъзнателно предпочитал  да облича черно, за да скрие от погледите на хората. Лилавото пък било цвета на интелектуалците. много интересно ми беше...но нали съм тъпа- забравих за другите цветове. newsm78
за кивито: проверих и намерих да го споменават при ягодите като алерген, който по възможост да се избягва(както и цитрусите) до годинка.
Дима още не се оправила съвсем и познайте: днес парченцата в кисела ми заприличаха на портокал.
Изядох си го аз. Sick
Ама тия хора в ред ли са? Shocked
Лелката, която продава купоните разправяше, че готвели по рецептурна книжка за яслите и нямали за бебета.
Да ама някой майки си записват децата на 5-6м. възраст. И на тях киви, портокал, сирене...
Нещо не ми се струва съвсем редно. Rolling Eyes
Ще приключвам, че до мен припират за сайта на Барби... Hug

# 226
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте, момичета!

Честити 8 месеца на Габи!!!
Алекса, радвам се, ч е сте добре. Нали ти казах, един ден му е зора!

Първо за кивито: алерген е и то доста голям, и за портокала да не говорим. Аз поради тази причина записах малкия на кухня чак след като навърши една годинка, пък и сме с фамилна обремененост, така че много спазвах какво и кога хапва. Wink
Остана ми да му включа мед (а след 3 годинки и фъстъчки) и май ще е захранен с всичко.
Обаче яде на поразия он-кен (разбирай сладолед  Laughing), гледам как някое родителско тяло Wink му дава вече и шоколад, така че спраях да се издивявам по темата за захранването Wink

Баба Цоцолана, ужасно ме е яд, че се разминахме. Sad

Другият път като дойда в Дч, ще черпиш като компенсация за този път,че не се видяхме!

Дадено!!!

mimi_kir, не знам дали ще повярваш, но така и не съм си намерила потниче. Утре смятам да се снабдя с някакво, защото явно да намеря точно това което търся. Ти къде по- точно си виждала хубави потничета, да не би да съм изпуснала магазина. Ориентирах се вече за обувки. Изнамерих едни велурени (черни, разбира се) на дебела подложка, не много високи! и каишка отпред. Ама го обясних, аз даже не разбрах за какво иде реч. Embarassed Като ги купя, ще ги снимам. Трябва да съм накупила всичко да края на тази седмица, защото в неделя потегляме на юг и ще дойда директно за сватбата.


Така като гледам скоро ще изпишем и тази темичка. Кой ще пуска следващата? Имаше май някой мераклия, мама_Блуе, ти ли беше?

Веси, стегни се, че иде лято, жеги! И аз си мислех, че ще раждам слон, пък малкия се роди по- малък от кака си Wink

Вижте една снимка на Радена на mama_Blue и Радостин на ar4ela. Хубави бебета има в Добрич, ей!

http://community.webshots.com/photo/173422232/2170153220058025705xXmjSD

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 16:37 от anuschka

# 227
  • Мнения: 2 821
Здравейте
anuschka, аз не се натискам да пускам темичка Mr. Green...а снимката е супер Hug
mimi_kir , а що не спреш да взимаш кисел....аз реших заради топлото да не взимам, че нали го правят с прясно мляко и някак ме притеснява жегата. Кухнята за малките се води от 4месечна възраст...хубавото е, че винаги можеш да спреш да взимаш ,а и купоните за нас са все още разделени..имаш право на избор. А и повечето майки записват на кухня, когато са захранили и със сирене и с месо...предполагам. Поне аз така направих. Дано на Дима проблемите отшумят бързо Hug
лека вечер мацки  bouquet

# 228
Здравейте и от мен! Честити 8 месеца на Габи!   bouquet

Ние сме още малки, но да попитам: не е ли по-добре (по-здравословно и по-евтино)  да се правят домашни пюренца вместо детската кухня? Така се и знае какво точно има вътре.

# 229
  • Мнения: 79
http://www.zdrasti.net/bgmamma/
Аз го подкрепих това отворено писмо, а вие?

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 14:07 от checha

# 230
И аз се подписах. Макар че мисля че никой няма да му обърне внимание. "кат си пееш Пенке ле, кой ли те слуша?" и още една "кучетата си лаят, керванът си върви"... Close

# 231
  • Мнения: 822
Мими_кир,питай сестра си,кой цвят въздействаше върху самодисциплината... Mr. GreenМай беше зелено. newsm78Окачаш си разни зелении по стените и сядаш пред машината.Хайде,че нямам търпение за снимките! Hug
Цоцоланке,извини ме,че така се намесих и май съм спомогнала за преименуването ти... Praynig
Иначе лятото навсякъде си носи и по малко болести.Не може всичко да е наред!И при нас върлуваше подобен вирус,та беше изпотръшкал сума деца в градината на сина ми.Бяха вдигнали килимите и оголили стаята,където играят,защото навсякъде било изповръщано.Неприятно,слабо казано... WhistlingДано да няма повече болести и болни,та да се наслаждаваме - някои на слънце и море,други само на слънце... Thinking
И пускайте по-често снимки от Добрич.  bouquetИ градът хубав,и дечицата... Hug

# 232
  • Мнения: 56
След всички тези коментари за ДМК, вече категорично реших - няма да запиша Дани ! Как може да слагат киви, ами портокал, нищо чудно следващия кисел да е с ягоди, че и с мед вместо захар ! Ужас ! Извинете ме но съм възмутена !
Привет на всички нови мами, които са се присъединили към нас !
Честито и на Габи, на патерици ! Да жива и здрава и много палава !

# 233
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
След всички тези коментари за ДМК, вече категорично реших - няма да запиша Дани ! Как може да слагат киви, ами портокал, нищо чудно следващия кисел да е с ягоди, че и с мед вместо захар ! Ужас ! Извинете ме но съм възмутена !
Привет на всички нови мами, които са се присъединили към нас !
Честито и на Габи, на патерици ! Да жива и здрава и много палава !


Хм, тук за нова схема на захранване не са чували, та затова "манджите" им са такива. Аз пак ще кажа, въпреки че се повтарям. Записах малкия на кухня чак след годинката, като понякога десертите се изяждаха от каката (имам предвид крем какао и шоколад). Тогава обаче кухнята не беше така разнообразна, не си спомням да е имало пресни плодове в киселите newsm78

А иначе кухнята е голямо улеснение. Когато каката беше малка, живеехме в Созопол и там нямаше такава екстра. Така че съм била и на двата варианта: домашно готвено и готово от кухнята. Е, второто при вички случаи ми е по- изгодно. Има някакво разнообразие, мога да си планирам по- спокойно времето, а не да се чудя кога ще намеря време да сготвя на бебето. Аз не съм от супердомакините, дето се справят с много неща наведнъж. И не обичам много да готвя. Така че кухнята е добро решение за мен, но на подходящия епат от развитието на детето.

Natt, това е моето мнение по твоя въпрос. Естествено, няма нищо по- хубаво от домашно приготвената храна. Спорен е обаче въпроса пак какво се слага вътре, в смисъл ако не си произвеждаш всичко сам, нали пак се купува от пазара, от там където пазарят и за кухнята, нали? newsm78

http://www.zdrasti.net/bgmamma/
Аз го подкрепих това отворено писмо, а вие?

Подписах се отдавна, EM40 беше дала линк към темата.

Момичета, след малко хуквам по магазините (да видим как ще стане с дребния newsm78). Стискайте палци да си намеря май- сетне подходящото допълнение към тоалета. Изобщо не предполагах, че ще ми е толкова трудно, уж не съм претенциозна!

# 234
  • Мнения: 208
Момичета мисля да пусна за продажба бънджи гащите на Рая .Чисто нови са,ползвали сме ги 2-3пъти ,момиченцето ми много плаче като я сложа в тях,подходящи са за деца над  5м,и са български(защото има и турски) Rolling Eyes

# 235
  • Мнения: 208
честит имен ден на ЕМО                                                                                                                    С ПАЖЕЛАНИЯ ЗА РАДОСТ ,ЩАСТИЕ И БЕЗГРИЖНО           ДЕТСТВО.                                                                                                                                                              МНОГО ДА РАДВАШ МАМА,ТАТИ И ВСИЧКИ БЛИЗКИ                                                                                                                                                                 ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ ДНЕС                                                             

# 236
  • Добрич
  • Мнения: 958
Привет!

ЧЕСТИТО НА ГАБИ на патерица!
ДА РАСТЕ ЗДРАВО И ЩАСТЛИВО ДЕТЕ!
  bouquet

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ЕМО!
МНОГО ЗДРАВЕ И РАДОСТ ЗА МАМА И ТАТИ!
  bouquet

И ние станахме на 11 месеца, със закъснение  party023  и вчера бяхме на консултация. Вече сме 11 кг., сантиметрите ни са все същите /дори с 1 по-малко ни измериха  newsm78, но това не е важно/. Другият месец трябва да се мъчим пак да вземем урина за изледвания  Mr. Green, като знам на 6-я месец какъв зор беше - 45 мин. го държах с голо дупе и наливах с вода, радиатора на макс и се препотих 200 пъти. Ще ни слагат и ваксина /не попитах обаче каква, но мисля, че е п/в морбили, паротит и рубеола/. Само ми каза доктора да гледам да отида, когато е по-хладно  newsm78 Сега ще чета как се понася от децата и защо трябва да е по-хладно.

За "кисела" от кухнята, откакто станаха "реформите" нямам думи. Преди определено бяха по-хубави и разнообразни. То сякаш е много трудно да направиш нишесте с различни вкусове  Close Те като подкараха това мляко с ориз и разни там, на които не мога да им определя нито вкус, нито от какво са ... а върха беше този НАТУРАЛЕН СОК  #Crazy, ей там щях да  #2gunfire Тези хора съвсем се изпиздиха. Аз и без рецептурник ще направя нишестето или кисела.

Спирам засега, че мъника взе съвсем малко да спи.

# 237
  • Мнения: 3 810
Честит имен ден на Ем4о!  bouquet
Честито с патерица 11-тка на Ванко!  bouquet


за ДМК- кисела смятам аз да го ям, докато изхарча купончетата.
anuschka, потничета видях във Валентината, но през витрината...Днес ще вляза да ги видя отблизо.
nia_r, мъж ми все ме хока че нищо не върша, обаче сега вече и той взе да ме съжалява. Приспивам всички и почвам...
На всичко отгоре се навих все пак да отида на тази наборна среща. Нали не мога да отказвам...затова съм и с две деца Mr. Green
Гледайте Добруджа кабел днес след 12.00 или вечерта след 20.00.
Трябва да има репортаж от Талев. Снимаха класа на Калина (първи Г) да пее една песничка. Понеже бях близо до вратата с Дима, напълно възможно е и ние да сме в кадър.  Peace

# 238
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
ЧЕСТИТ  ИМЕН  ДЕН  НА  ЕМАНУИЛ ![/glow]

Аз най- после си отдъхнах. Днес приключих с покупките за тоалета. Бързам да ви се похваля:

Потничето:

http://community.webshots.com/photo/550893758/2855012640058025705QftKpO

http://community.webshots.com/photo/550893758/2755855050058025705qlVBzB


Обувките:

http://community.webshots.com/photo/550893758/2834812100058025705frqvDB

http://community.webshots.com/photo/550893758/2820176640058025705AcoygV

Бях си харесала едни други обувки, но ми бяха много неудобни. Аз по принцип имам проблем с единия крак и много трудно си намирам удобни обувки. А тези са ми удобни, още не мога да повярвам, че ги намерих!

Така че аз съм готова за партито  Wink

mimi_kir, ще се опитам да ви гледам. Дано ви видя!

# 239
  • Добрич
  • Мнения: 958
Ние днес си направихме една хубава раходка в най-големия пек  Sunglasses, но нямаше начин. В къщи имаше майстори и като взеха да пробиват, Ванко се разплака, остави това, с което играеше и се залепи за мен. И аз го взех и хайде навън. Сега съм поизгоряла, ама не се оплаквам, нали трябва да се подготвяме за морето ... малко ТКЗС-арски тен, ама нищо   Laughing Wink

anuschka, честито за тоалета. Потничето е красиво, а обувките много шик  newsm10

Сега ще чакаме да видим и тоалетите на mimi_kir  Wink

Хайде лека вечер  Wink

Общи условия

Активация на акаунт