За пътуванията

  • 27 074
  • 246
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 7 519
Винаги ми е било неприятно когато почивката свърши и трябва да се прибирам Simple Smile.
Обичам да пътувам и когато съм в отпуска, никога не си седя в къщи. Седмица отпуска да имам и съм запрашила за някъде.

# 226
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Пътувания за един ден в чужбина  -( изключвам бизнес ) и за мен остават мистерия  newsm78 #Crazy newsm78
И аз мислех така, докато една колежка не сподели, че със сестра и ходили за един ден до Солун. /от София сме/. Тогава се замислих за плюсовете и минусите на такова пътуване.
Плюсове: Те бяха видели Солун, макар и за малко. Разходка на слънце и кафе на тераса. Разнообразие от все една и съща обстановка/дейност всеки уикенд. Прекарала е време с човек, който обича. Било и е интересно и приятно. Сигурно има и още, но... няма смисъл да изброявам.
Минуси: Много ранно ставане и разтягане границите на деня докъм 18-20 часа. Доста път в км, ограничеността на пространството в автобуса. Късно връщане, умора, недоспиване. Несвършената домашна работа все пак те чака вкъщи. И т.н.
След този размисъл реших, че ако е на не толкова далечно разстояние, еднодневното пътуване си заслужава. Все пак, тя се е разходила, видяла е нещо, натрупала е впечатления /и снимки/, била е с приятна компания, докато аз чистих, мих баня, готвих, разправях се с деца и домашните им и простирах дрехи. Кой е прекарал по-хубав ден?

# 227
  • Мнения: 8 952
Цвете от Луната, много си права!
Аз съм навита за еднодневно пътуване, ако пътя ми в едната посока е 3-4 часа. Ако е повече - ми идва нанагорно. Обичам да се разхождам и да трупам впечатления, но не обичам да се скапвам от умора.

# 228
  • Мнения: 7 519
Нямам нищо против еднодневни пътувания, ако имам частен самолет Simple Smile.

# 229
  • Мнения: X
...и личен пилот.  Laughing

# 230
  • Мнения: 22 036

Ти пък, нали си имаш метла Simple Smile.
Еднодневните ми идват тегави, ако са на повече от 300 км, но за почивните дни със самолет ми е ОК. Реално ако се лети в петък вечер, отиваш в хотела, наспиваш се и имаш съботата и половин неделя за моткане.
Като часове е горе долу същото, като да отидеш на село, ама липсва копането и брането на грозде Simple Smile. Не че и в това няма очарование, особено като се спретне огън и някакви вкусотии.

# 231
  • Мнения: X
Мдам, в събота печенето на чушки в лятната кухня на селското шато внезапно премина в печене на мръвки и отваряне на бутилки червено вино.  Laughing

# 232
  • Мнения: 22 036
Много хубаво е на вашето село.

# 233
  • Мнения: X
Ааа, умирам си за това местенце!  Heart Eyes

# 234
  • Мнения: 22 036
Хубаво е да се откъсне човек от града и да се наслади на малко природа и по-простички неща.

# 235
  • Мнения: X
Да, идеално е да може редовно да съчетава и двете.

# 236
  • Мнения: 22 036
На мен ми е така в къщи. Събърбан лайф си има и плюсовете и минусите. Понякога ми липсва градската лудница, заведенията и дори шума, но след работа все едно се оттеглям на село.

# 237
  • Мнения: X
Аз съм шизофренично раздвоена.  Laughing  Не мога да си представя да живея само в София или само да селяндурствам. И едното, и другото ще ми писне. А така, ту тук, ту там ми е идеално.

# 238
  • Мнения: 22 036
И аз за това се кефя на работата в ситито Simple Smile.  Моткам се, сядам в заведения, наслаждавам се на забързания живот и после се прибирам и излизам на разходка с кучето. Поздравявам се с хората по улиците, отиваме до плажа Simple Smile.

# 239
  • Мнения: 59
Обичам да пътувам. За мене всичко е приятно - планирането на дестинацията, търсенето на билети, резервациите, събирането на багажа, висенето по летищата, обикалянето по непознати улици и площади, опитването на местна храна. Не се натоварвам, напротив - наслаждавам се на всеки момент. По същия начин обаче обичам и да си стоя вкъщи, да се отпусна в уюта на дома. Излиза, че обичам всичко:)

Общи условия

Активация на акаунт