За пътуванията

  • 27 147
  • 246
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 382
Колко човека всъщност пътуват някъде всеки уикенд? Не познавам нито един.

Аз имам една двойка приятели, която всяка събота и неделя са някъде из България. Често си вземат по още ден два към уикенда и ходят в Гърция или Сърбия. За по-дълго из Европа няколко пъти годишно.  Единствената пауза беше като се сдобиха с деца, но те вече  си обикалят с тях в страната, за чужбина ги оставят на баби. Просто и двамата обичат да пътуват. Отделно имам 2-3 приятели без половинки, които обикалят с приятели насам натам.

Миналата седмица приятели ни поканиха на седемте рилски езера с тях. Да тръгнем в петък и да се приберем в неделя. Ми никакъв шанс, аз само като си го представих и се изморих Grinning Една седмица да се моткам из Рила - да (ама нямам една седмица). 2 дни да се счупя от път - мерси за тази почивка

# 46
  • Мнения: 22 036
Относителни са представите за път. За мен 4-5 часа каране си е като да отида на обяд и да се върна Simple Smile.
Аз карам 100 км само докато напазарувам от различните магазини.

# 47
  • MI
  • Мнения: 11 868
Е, не, уморявам се само като ви чета за ежеседмичните екскурзии. И аз обичам да пътувам, но мразя да нвмам време да видя нищо. Уикенда най-много ежедневна екскурзия си организираме на близо, все пак и къщата трябва да си види човек. Като има повече дни се организираме с удоволствие. За който мрази хотели, пробвайте еър биенби, аз лично се чувствам по-комфортно така.

# 48
  • Мнения: 19 357
Аз обичам да пътувам, но много се напрягам от организацията. Мразя да стягам багаж, да търся дестинации, да планирам самото пътуване. Но пък после като започне всичко, се оказва, че не е било толкова страшно, колкото в моята глава. Обичам да попивам от атмосферата на чужди места. Просто да стоя и да наблюдавам хората около себе си. Също съм интроверт и темерут, че и зодия рак Simple Smile Трудно се задвижвам извън къщи, а после пък не искам да свършва и да се връщам. Добре че съпругът е другата крайност и не го свърта на едно място, че се балансираме.
 Не харесвам такова демонстративно поведение като на въпросната колежка на авторката. Обикновено такива хора пътуват, за да качат снимки във фейса, не толкова заради самото преживяване.
Доничка, по-скоро се опитвай с малки стъпки да излезеш от зоната си на комфорт. Не заради колежките си и заради това да има за какво пътуване да се похвалиш, а за да видиш, че всъщност няма нищо страшно в новото, понякога може да се окаже и по-добро.
Толкова ли е трудно да живееш както го разбираш без да искаш всички да направят същите избори като теб?!

Толкова е трудно, непрестанно се оплюва другият, за да се потупаш по рамото какъв юнак си ти самият. Темите домакини срещу работещи, кърмещи срещу некърмещи, секцио срещу нормално, събуващи срещу несъбуващи гостите са типични примери как не можеш да живееш в мир ако не накараш другият да се почувства най-долен боклук, пък ти на неговия фон - цвете.
Явно е назрял моментът шпаги да кръстосат пътуващи срещу мухлясващи.
Много съм съгласна и бих добавила толкова ли е трудно хората да не си пъхат носовете в живота на другите. Да не проявяват нездраво любопитство какво и защо аджеба правят другите.

# 49
  • Мнения: 54 907
Много хубава тема. Simple Smile

Тъкмо вчера си мислех как ме натоварват пътуванията вече. Цялата галемация с багажа, събиране и после връщане, пране и т.н. ме изнервя. Crazy
Отделно, че ако съм с други хора, се изморявам от общуването, говоренето.
Предпочитам да пътувам сама, да си разглеждам и никой да не ми пречи.

Колежките не ги коментирам, мен никой не ме е питал дали пътувам и ако не, защо.
Но и аз съм виден темерут, така че явно не смеят. Simple Smile Simple Smile

Нели, има хора, които задължително, всеки уикенд, пътуват някъде.
ММ беше такъв и още е, но се разведохме. Sunglasses
Аз не мога така. Искам си дома, уюта и тишината.
За мен пътуването не е начин да се разтоваря, обратното е. Затова само, когато съм в отпуск си го позволявам.

# 50
  • Мнения: 14 654
Хотелите и аз ги мразя, a oт българските хотели съм отвратена. Другото, от което съм погнусена, са заведенията за хранене в туристическите селища - масово са под всякаква критика откъм качество на храната. Поради тези две причини има места в България, които ненавиждам - Банско и Копривщица например, доброволно там не отивам.

# 51
  • Мнения: 19 357
И аз не мога всеки уикенд, особено зимата, когато детето е на училище. Ми нали трябва да си навакса изгубения сън през седмицата, да си напише домашните, аз да направя нещо из къщи и да стартираме отпочинали в новата седмица. А откакто имаме селска къща, обожавам да прекарвам време там. Много ме зарежда човъркането из градината.
Имам приятелка като Доничка, която може да снима един камък от 20 различни ъгъла и да ми обяснява 30 мин.как се стига до въпросния камък. Получавам съвсем реално главоболие да слушам два-три часа едно и също, защото по пътя си е видяла поне няколко големи камъка hahaha

# 52
  • София
  • Мнения: 39 901
Обичам да пътувам, но се изнервям покрай подготовката за път. Особено ако пътуваме цялото семейство.
Винаги им обещавам, че повече с тях няма да ходя никъде Simple Smile
На ново място издържам максимално 4-5 дена и вече искам да съм у дома.
Не обичам продължителни командировки, защото много рядко мога да отделя време да разгледам нещо и "живота" си тече покрай мен.

# 53
  • Мнения: 43
Мен пък самата подготовка ме зарежда за пътуването - да си събера багажа, да прочета какво има за разглеждане и тн. По-скоро ме натоварва ако трябва да се организираме по-голяма група хора, тъй като всеки си има своите изисквания и отнема време да се синхронизираме.
Като цяло относно пътуванията съм средно положение - обичам и го правя когато имам възможност, но не бих могла да съм всеки уикенд някъде. Обичам софийските уикенди и малките традиции, които съм си изградила за тях. Иначе имам познати, които са на път всяка свободна минута. При тях по-скоро идеята е да са сред природата/ на чист въздух и ходят по селца и малки градчета.

# 54
  • Мнения: 81
Хубаво ми е да ви чета.
А за тези които са с деца как се организирате? Аз само за да ги заведа на село изхабявам страшно много енергия. Вярно е, че и бебчето ми е малко и пътуване с него изисква много организация пъкако ще и 50км да са.
Иначе има ли и такива които обичат дивото препускане на организираните екскурзии с туроператор от сорта на Италианската и Френската ривиера+ Любляна и околностите+ Унгария през Хърватия  + до Финландските езера с нощен преход за 6 дена, с тръгване от централна гара в 3 сутринта (в кръга на шегата разбира се)?

Последна редакция: сб, 02 сеп 2017, 12:55 от donichka15

# 55
  • Мнения: 14 654
Много лесно, не пътувам с деца, много съжалявам ако звучи жестоко спрямо децата, но за мен това не е почивка, нито е приятно. Само малкия го водя на море един път в годината, а големият отдавна е по лагери с връстници. Пътувам с мм или със сестра ми, катуна със себе си няма да помъкна, правила съм го и не ми харесва.

# 56
  • Мнения: 22 036
Не понасям организирани екскурзии, причинявам си го само в по-опасни страни.

С детето ходехме непрекъснато някъде откакто се е родило. В началото кърмех и нищо не ми трябваше, освен памперси и два ката дрехи.
После нарасна багажа с гърне, колело, играчки, ама пак не ми е било проблем.

# 57
  • Мнения: 13 507
Стана ясно,че много от съфорумките обичат да пътуват, но темата беше за поведението към човек, който не обича да прави, и защо това се коментира злонамерено от колежките й и води до недобро поведение към нейния личен избор какво да прави в личното си време.
Разбирам я защото аз съм на моменти има години, в които ми се пътува и такива, в които не мож ме мръдна с топ от вкъщи.
За мода каква има за пътуванията незнам и не ме интересува, да има едно натрапване у някои хора трябва 200 пъти да повторят какво и как къде е било и имам чувството, че това е единствената им тема за разговор, имам такива колежка и определено е дразнещо на моменти сто пъти да чуеш къде е била и като откажеш да й разгледаш снимките и почва да те гледа накриво.
На мен йерархията ми позволява да я  сиктирдосвам,  както съм и казвала в прав текст, че никой не го интересува да чуе сто пъти за поредното й пътуване,но се коментира от другите колеги, че им е писнала,и вече всички я избягват говорим за среда, в която хората пътуват и много служебно и си ходят по отпуски където искат, направи се някакъв коментар след командировка или отпуска кой къде бил как прекарал и с това обикновено повечето приключват, ама това не като латерна е безкрайно едно и също - няма никаква друга тема за разговор с нея извън служебните.

# 58
  • Мнения: 22 036
Ами кефят се хората, искат пак да го изживеят, споделяйки. Като не ви се слуша, кажете си направо, че ви е досадно.

# 59
  • Мнения: 81

Моята колежка може за това да ми се е обидила защото и тя е от този тип който се натрапва много. Завърнах се на работа след бременност и тя беше решила да ми обяснява всичките си пътуванията докато мен ме е нямало. Явно се е засегнала защото ѝ казах, че нямам време да я слушам тъй като тъкмо съм дошла и ми е лудница докато си организирам всичко.
Кофти ме захапа пред други и сега разбирам, че може причината да е, че съм посмяла да обърна недостатъчно внимание на персоната ѝ.
Бях забравила, за това, форумът се оказва доста полезен, май нчмерих разковничето за нападките спрямо мен.

Иначе ми е приятно да чета кой обича да пътува и как. Интересно ми е как е при другите.

Общи условия

Активация на акаунт