Второкласници 2017/2018 - тема 8

  • 64 930
  • 740
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 21 275
Да отворя темата за децата и устройствата. Давате ли на децата да играят на таблет/компютър/телефон? Ако да - има ли специално време или условия, за да се случи? Какво играят и ок ли сте с това?

Да,давам.През седмицата почти няма време обаче.За да поиграе трябва да си е приготвила раницата и ако има нещо за учене на изуст/писане,да го е направила.Играе на една котка,която я къпе,храни и т.н.Също на една игра с човече и препятствия.
И ние така  Peace
Играе на миньоните ,котето,което храни и на Pou  Peace
ТВ почти не гледа.

# 466
  • София
  • Мнения: 6 082
Гледам да ограничавам компютри и телевизии, че до преди година приблизително много ползваше. Сега всеки ден е за малко на компютъра, таблет почти не, телефон негов няма, детски по ТВ - повече през почивните дни. Обаче в Ютюб на какви глупости - буквално - попада, че са му и забавни...  Crazy Там го дебна.

# 467
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Моят гледа основно телевизия. Таблет и телефон няма, на компютър рядко стои. НАпоследък и той намира разни простотии в Ютюб обаче. Основният проблем е да се ограничи телевизора.

# 468
  • Мнения: 9 439
Телефоните си ползват привечер. През деня нямат свободно време-учене, танцова, английски, общо взете се освобождават след 19-19:30 часа. Основно гледат клипове в ютуб или играят на игри да откриват думи и с пресмятания. Има такива приложения и са им интересни. 

# 469
  • София
  • Мнения: 4 025
Нищо не ограничавам, защото няма таблет, тв и личен телефон, на компютъра играеше през лятото от скука. Сега на компа играе само шах, през свободното време играе с приятелче, чете, реже, лепи, някакви три-д инсталации ми прави, настолни игри, кара се с кака си, и най-важното за мен -  мотае се. Много държа децата ми да имат време да си мислят, да си фантазират, да блеят през прозореца, да си нищоправят казано накратко.

# 470
  • София
  • Мнения: 9 558
Няма телефон, няма личен тв, таблет, компютър. Рядко играе,  непрекъснато иска да гледа филмчета,  през седмицата не и остава време, но събота и неделя гледа. Напоследък обаче и отмена много време да си подготви домашните по АЕ, мотае се, разсейва се, непрекъснато идва да пита за  нещо, та и без филмчета остава понякога.
Обича да играем настолни игри, на карти (кент купе, магаре....), да си играе със сестра и, да готви с мен.

# 471
  • Мнения: 4 872
Оказва се , че моят син е най-разхайтен в това направление, защото има и ползва таблет , лаптоп и ps. Таблета го използва като телефон и понякога играе игри и гледа клипчета. На лаптопа гледа детски филмчета , а на ps играе игри , понякога сам или  заедно с нас , друг път с приятели. Всичко това в границите на нормалното , разбира се , когато си е написал и научил , каквото е имал. Когато заслужава наказание , му ги спирам за определен период от време. Напоследък ми прави впечатление , че отново се заиграва с играчки и това много ме радва , защото имаше период , в който казваше , че вече е голям и не му е интересно да си играе.
 За екскурзията госпожата ги е инструктирала да си вземат храна от вкъщи , допълнително дрехи , пликове , в случай , че им стане лошо и пари за сувенири от Панорамата.  Попитала ги е дали им става лошо при пътуване и моят е вдигнал ръка. Предполагам , че ще седне някъде отпред , но за всеки случай ще му взема от близалките , за които някой спомена в темата. За което благодаря Flowers Bouquet
 Днес имат контролно по математика. Снощи преговорихме материала набързо и се надявам да се справи добре. По БЕЛ все още му е трудно с диктовките и не знам кога и как ще ги оправим, иначе с останалите неща се справя . Не е безгрешен , но се старае.

# 472
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Няма телефон, няма личен тв, таблет, компютър. Рядко играе,  непрекъснато иска да гледа филмчета,  през седмицата не и остава време, но събота и неделя гледа. Напоследък обаче и отмена много време да си подготви домашните по АЕ, мотае се, разсейва се, непрекъснато идва да пита за  нещо, та и без филмчета остава понякога.
Обича да играем настолни игри, на карти (кент купе, магаре....), да си играе със сестра и, да готви с мен.
При нас по същия начин. Simple Smile

# 473
  • Мнения: X
Не го ограничавам, но предпочитам да му показвам чара на "реалната" игра - навън с приятелчета или вкъщи с мама и тате (настолни игри, шах, крави и бикове...).

# 474
  • Мнения: 9 439
Припомнете ми моля, как се играеше на крави и бикове?

# 475
# 476
  • Мнения: 397
При нас малката ползва телефона си само вечер - гледа клипчета как се правят желета. Съответно бъркаме и желета поне веднъж седмично. По телевизията гледа единствено Сой Луна. През уикендите обикновено сме на гости на бабата и дядото и са по цял ден на двора ( сега само за по 1-2 часа поради хладното време). Там гледат телевизия не повече от 2 часа дневно. Рисуват,майсторят нещо с хартия и лепило със сестра й, хранят животинките (кучета, котки, зайчета).

Кристал - мисля, че се играеше така: 2 участника си измислят по едно 4-цифрено число. Целта е да разгадаеш това на противника. Пита се:  Твоето число е 1567 например. Другият отговаря - ако има същата цифра на същата позиция отговаря - имам 1 бик, а ако има същата цифра на друга позиция отговаря - имам 1 крава. И така си задават въпроси, докато единият не отгатне числото на другия.
Ние като малки много играехме на подводници. Моята пък в училище играят на въшки ( правят се точки на 1 лист- напр. до 20 разбъркано, всяко дете с различен цвят химикал свързва последователно 2 точки, като нямаш право да пресичаш линия на друг като се редуват) и  бесеница (да познаеш думата при дадени първа и последна буква, както и броя на буквите между тях).

# 477
  • Варна
  • Мнения: 375
Разбрах,че предстои първи кръг на Любословие,но не намирам инфо къде ще се проведе във Варна.Моля,ако някой знае нещо,да пише.😉

# 478
  • София
  • Мнения: 1 103
 Смартфони имат и рядко ограничавам достъпа до тях. За игри им остава време на занималнята като свършат с домашните. Не че много ме радва това, но е по-безопасно отколкото да играят на криеница и гоненица по коридорите на училището или да се катерят и подскачат по столове и чинове, както са ми споделяли, че правят понякога. Вкъщи гледат и по малко телевизия вечер, но като цяло предпочитат легото или разни игри дето сами си измислят. Времето за игра или както те го наричат "време за себе си" естествено никога не стига, но се опитвам да ги подготвям, че по-добре няма да става и да си подбират заниманията. Имам предвид, че разните глупави сериали и безсмислени игри могат спокойно да бъдат жертвани за сметка на истинска игра.
  Вчера имали учение със сигнал за тревога и евакуация. Всичко хубаво, но госпожите в началото не им казали, че е учение и някои деца доста се филмирали, включително и едно от моите. Момиченцата се разревали и изобщо голям стрес са им причинили. Явно такива са били инструкциите за цялото училище, но малко ми се струва прекалено.   

# 479
  • София
  • Мнения: 5 285
Исках да сверя дали само аз съм гадина и разрешавам игра на таблет (подариха му миналата година) само след като е свършено всичко: наредена чанта, написано домашно за в къщи, ако има, нагласени дрехи + 2 урока от уча.се. Петък е почивна вечер и давам "безплатно", ако поиска. За уикенда също срещу заслуги.

Общи условия

Активация на акаунт