Какво ви се работи?

  • 93 387
  • 1 325
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 3 480
Това имах предвид.

Досега не съм чула добра книга да не е издадена затова, че авторът е неграмотен. Виждайки тук колко народ дори читав имейл не може да напише и каква голяма част от населението не са перфектни нито в правописа, нито в употребата на перфектна граматика. И колко бест селъри има на самоуки или "случайни" писатели.

# 1 006
  • Мнения: 30 802
Мръсната тайна е, че бестселърите на неграмотните се пишат от ghost writers, а за да станат бестселъри, имат цял маркетингов екип. Да не мислиш, че човек, който няма дисциплина да научи граматиката, ще има достатъчно здрав задник да седне и да завърши книга? А т. нар. случайни писатели имат опит от десетилетия, преди "изведнъж" да станат известни.

Още го няма номерът Пенка да се вдъхнови, па да издаде литературен шедьовър със световен успех. Изключвам 50 Нюанса.

# 1 007
  • Мнения: 14 490
Мръсната тайна е, че бестселърите на неграмотните се пишат от ghost writers, а за да станат бестселъри, имат цял маркетингов екип. Да не мислиш, че човек, който няма дисциплина да научи граматиката, ще има достатъчно здрав задник да седне и да завърши книга? А т. нар. случайни писатели имат опит от десетилетия, преди "изведнъж" да станат известни.

Още го няма номерът Пенка да се вдъхнови, па да издаде литературен шедьовър със световен успех. Изключвам 50 Нюанса.

И "Здрач" предполагам...Stuck Out Tongue Winking Eye

# 1 008
  • Мнения: 22 036
Тично за Здрач идвах да пиша. Не знам каква е историята около Игрите на глада и на Тронс

# 1 009
  • Мнения: 3 480
Мда, всички хора, издаващи книги са професори, доценти или поне асистенти от БАН.

# 1 010
  • Мнения: X
Хари Потър е голяма боза за мен, ама на, авторката му стана милиардерка. Но като се замисля и в това има логика, защото масовия читател това търси.

Бих била писател и аз, ама пуста бездарност 😕😢😕!

# 1 011
  • Мнения: 28 492
При хората със свободни професии това не е трудно постижимо.
При държавните служители също.  Stuck Out Tongue Winking Eye
Не бъди толкова сигурна.
Ха, ха аз докато бях на частна работа до 12 през нощта не съм стояла в офиса, но в държавна работа ми се е налагало, така, че си гледайте вашите служби и не  коментирайте държавната!

# 1 012
  • Мнения: 30 802
Историята на Здрач: авторката е мормон, а тях от малки ги окуражават да пишат дневници. Писала е на скута си в тетрадка, докато е развозвала деца по занимания. Мормоните са богати и доста образовани, вкл. и жените. Та не е хваната от гората. Джордж Мартин си е професионален писател и знае какво прави.

Но във всеки случай имат поне изкаран курс, старали са се, не е да са седнали и да са чакали отгоре да им дойде, а те да пишат с грешките.

Хари Потър не е боза, доста мислене е вкарано, а авторката не е неграмотна, преподавала е английски.

# 1 013
  • Мнения: 28 492
Няма невъзможни неща. Щом боза като 50 нюанса сиво можа да стане бест селър.
Пълна при това! Чудех се и се маех, но факта си е факт! Peace

# 1 014
  • Мнения: X
За мен е боза Хари Потър, аз съм взискателна. То затова и не бих писала, твърде съм критична. Не говоря за сюжет, а за начин на писане. Но да кажем, че може да е от превода на български.

# 1 015
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005



При хората със свободни професии това не е трудно постижимо.
При държавните служители също.  Stuck Out Tongue Winking Eye
Не бъди толкова сигурна.
Ха, ха аз докато бях на частна работа до 12 през нощта не съм стояла в офиса, но в държавна работа ми се е налагало, така, че си гледайте вашите служби и не  коментирате държавната!

Два пъти съм работила държавна работа и знам за какво иде реч. Прецакали са ви с това стоене до 12 часа през нощта.

# 1 016
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Работят ми се някои от следните професии и даже не ме мързи, но не ми се получава по различни причини:

Шоколатиер, пилот на изтребител, проектант на хвърчила, дизайнер на пердета, майстор на детски играчки, автор на песни.

# 1 017
  • Мнения: X
Не е нужно да пускаш два поста един след друг. Или дописвай първия или редактирай.

# 1 018
  • Мнения: 30 802
За мен е боза Хари Потър, аз съм взискателна. То затова и не бих писала, твърде съм критична. Не говоря за сюжет, а за начин на писане. Но да кажем, че може да е от превода на български.

Е как даваш оценка, като не си я чела на английски? На английски не е боза, мислено е.

# 1 019
  • Мнения: 28 492
Работят ми се някои от следните професии и даже не ме мързи, но не ми се получава по различни причини:

Шоколатиер, пилот на изтребител, проектант на хвърчила, дизайнер на пердета, майстор на детски играчки, автор на песни.
....Така тръгват слуховете за държавните служители! ooooh! ooooh! Хубаво е, че ДАЖЕ и не те мързи! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт