Диван за ежедневно спане

  • 50 289
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 574
Хвърлила съм око на едни съвсем изчистени в Икеа, но нямам идея до колко са удобни. Дано се вкючи някой да сподели.

Каква е разликата в избраните?
http://www.ikea.bg/compare-products/?v=83037&v=83027&v=82978

Разликата е в матраците. Преди две седмици бяхме на гости и спахме точно на такъв диван. Аз бях на тази част, която е облегалка на дивана и имах чувството, че в легнало положение не е съвсем хоризонтална, а с лек наклон към другата част. Просто легнете на него в магазина,  за да усетите дали ще ви е удобно.

# 16
  • Мнения: 5 002
Ние сложихме такъв в квартирата, с най-скъпия матрак, и го пробвахме за 15на минути; доколкото може да се добият впечатления, беше удобен за спане. Евентуално може да се сложи топ матрак за предпочитащите меки легла. Правилно ли е бил монтиран? Питам, защото аз първо бях монтирала седалката на мястото на облегалката и имаше точно този ефект да не може да се разгъне до пълно хоризонтално състояние.

# 17
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 665
Мое мнение - колкото по-опростен механизъм има един диван, толкова по-здрав е. За мен най- здрави са диваните, при които гърбът и седалищата част се състоят от два матрака - като при падането на гърба и изтегляне на седалищата част се получава прилична спална площ. Като това например:
http://www.rudi-an.com/bg/divan_DOMINO/p424.html

Нашият е с такъв вид на разтягане. От Виденов е - не бях с добро мнение за тях, но може и да е на късмет всичко.

Нашият е този:
диван

Спим на него вече година и повече. Не е мръднал все още. Брат ми само като го помирише и "умира" на него. Вече ми прави офирта да им го продадем и да си купим нов. Просто е влюбен в него.

Разбира се е разгъваем диван и не е като да спиш на облак, но за сега сме доста доволни.
 Peace

# 18
  • Мнения: 3 638
Ние това лято в Гърция спахме на подобен на този, който беше пуснат в темата по-напред, но механизма на разгъване беше съвсем различен иначе сгънат така изглеждаше

https://mebelnaborsa.bg/meka-mebel/divan-katrin-diskret

Това нещо беше по-удобно от нашата спалня! После доста рових в БГ по сайтовете не намерих такъв диван, а много ми хареса.

# 19
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
http://www.valinordesign.com/ - Имаме B-12 с лежанка, от 10 години и още един, малък на 5 год и двата са ползвани ежедневно. Нямат промяна в пенолатекса, никакви дупки, хлътвания и т.н.
Всичко се смъква и се пере.
Сега сме в ново жилище и си поръчахме от Фейдом, в очакване съм да видя качеството им. Мисля, че Валинор много са ми вдигнали летвата, дано се излъжа....

# 20
  • Мнения: 101
Мое мнение - колкото по-опростен механизъм има един диван, толкова по-здрав е. За мен най- здрави са диваните, при които гърбът и седалищата част се състоят от два матрака - като при падането на гърба и изтегляне на седалищата част се получава прилична спална площ. Като това например:
http://www.rudi-an.com/bg/divan_DOMINO/p424.html

Този модел изглежда доста добре

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 984
Мое мнение - колкото по-опростен механизъм има един диван, толкова по-здрав е. За мен най- здрави са диваните, при които гърбът и седалищата част се състоят от два матрака - като при падането на гърба и изтегляне на седалищата част се получава прилична спална площ.
Диваните, които отговарят на исканото условие, са т.н "дивани клик клак ". Елементарен механизъм.
 На практика, / а даже и за съжаление /, това са вечните дивани. У нас и у родителите ми има такива- бих казала, че са "древни". Всяка вечер се разпъват и сутрин се прибират. Сами сме им сменяли дунапрените няколко пъти, а дамаските- 2 пъти повече. И това - само с един тапицерски тел-бод. Но дори и да решиш да го изхвърлиш-няма да е трудно, защото са и най-евтини.

# 22
  • Мнения: 5 462
Мое мнение - колкото по-опростен механизъм има един диван, толкова по-здрав е. За мен най- здрави са диваните, при които гърбът и седалищата част се състоят от два матрака - като при падането на гърба и изтегляне на седалищата част се получава прилична спална площ.
Диваните, които отговарят на исканото условие, са т.н "дивани клик клак ". Елементарен механизъм.
 На практика, / а даже и за съжаление /, това са вечните дивани. У нас и у родителите ми има такива- бих казала, че са "древни". Всяка вечер се разпъват и сутрин се прибират. Сами сме им сменяли дунапрените няколко пъти, а дамаските- 2 пъти повече. И това - само с един тапицерски тел-бод. Но дори и да решиш да го изхвърлиш-няма да е трудно, защото са и най-евтини.
Как изглеждат тези дивани клик клак ?

# 23
  • Мнения: 482
http://kambo.bg/razgavaemi-kanapeta-bg/razgavaemo-kanape-nikol.html
2003 година си купихме такъв диван. Сега, 2017 година, си купихме втори такъв. По поръчка 200/140 см. С пружинени матраци. Имат такъв и с дунапренени, но се казва другояче. Спим всяка нощ на него, като върху шалтето слагам чаршафите, макар, че то може и да се маха. Продават го в Еником М, но е по-скъп. Обаждате се на фирмата производител и те ви казват къде във вашия град има техен склад. За София е до Военна рампа. Цената е около 600-700 лв. Ако искате по-скъпа дамаска, ще е по-висока.

# 24
  • Мнения: 68 583
Това изглежда наистина удобно с тези дебели матраци.

# 25
  • Мнения: 5 462
Това изглежда наистина удобно с тези дебели матраци.

Аз никаква представа не добивам от тези снимки.А и тези са без подлакатници , което за дивани хич не ми е удобно.Изобщо не са мой тип диван .Жалко , нищо не си харесвам. Confused

# 26
  • Мнения: 482
Не ми е целта да правя реклама, но когато решихме да купуваме нов диван, по-добро не намерихме. Децата искаха по-лъскав, ама аз им казах, че ние ще спим на него и затова ни е важно да е удобен. Всъщност това е по-скоро спалня с два матрака, която става на диван. Виждам, че авторката се цели в друга ценова група (3000 лева), но поне може да иде в склада и да разгледа (там имат доста варианти), а в Еником-М пък са по-добре изложени наличните такива. Шалтето се маха, пере се (в пералня за 7 кг влиза, а за 5 не влиза), отдолу има ракла и така. Единственото му неудобство е, че в разгънато състояние платът, който изпълнява ролята на гръб ( и е зашит само отгоре и отдолу), си пада свободно на пода - в магазина може да се разгъне и да се види как застава гърба.
 Маркрит, ами има модел Джъмбо с възглавнички за подлакътници, обаче те са зашити и когато човек спи на дивана, не е толкова удобно. Предполагам, по поръчка могат да се изработят и цилиндрични възглавнички, които да изпълняват функцията на подлакътници.

# 27
  • Мнения: 68 583
Това изглежда наистина удобно с тези дебели матраци.

Аз никаква представа не добивам от тези снимки.А и тези са без подлакатници , което за дивани хич не ми е удобно.Изобщо не са мой тип диван .Жалко , нищо не си харесвам. Confused
Връзката е следната...колкото по-дебел е матрака, нолкова по удобно се спи. Не усещаш рамките и миханизмите от долу.

# 28
  • Мнения: 5 462
Това изглежда наистина удобно с тези дебели матраци.

Аз никаква представа не добивам от тези снимки.А и тези са без подлакатници , което за дивани хич не ми е удобно.Изобщо не са мой тип диван .Жалко , нищо не си харесвам. Confused
Връзката е следната...колкото по-дебел е матрака, нолкова по удобно се спи. Не усещаш рамките и миханизмите от долу.
Аз връзката много добре я е разбирам .
Искам снимка на разпънат диван , не чертеж и да ми се уточнява , че матрака бил дебел.Искам да го видя и да си преценя дали ми харесва и визуално.Мен и това ме интерисува , не само удобството.
Разочарована съм от тъй наречените дизайнери , които избират визията , дамаска и цвят на диваните.
Навсякъде продават едни и същи боклуци , все едно в една фабрика ги правят.
Дамаските от последните линкове също са пълен потрес .
Нефункционалноста им като дивани също пълно разочорование.
Нищо лично към никоя от вас , просто не ми харесва нищо .А не бих казала , че търся нещо мноогоо специално или , че съм някаква префинена и капризна.Искам нещо класическо , изчистено , удобно и функционално .Това е .

# 29
  • Мнения: 5 592
А има ли дивани с хубави-твърди и устойчиви на деформация ( не пружинни ) матраци ? Съществува ли такова чудо в клас до 1000 лв ,примерно ?

Общи условия

Активация на акаунт