Диван за ежедневно спане

  • 50 287
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 125
аз поръчах такъв диван
https://mebelnaborsa.bg/divan-adi-tutto
бил италиански, видях го-изглежда качествен, фирма тутомобили
иаз реших че пружините могат да увиснат
този не е толкова мек като пружинните, но не и твърд
най-много ме привлече че има механизъм за раклата и можеш постоянно да го отваряш и затваряш, докато всички останали които гледах, бяха с издърпване и раклата остава отзад
дамаските също се различаваха от бг-бяха доста по-дебели
чакам да видя дали ще дойде със същото качество, че за тази цена не мога да повярвам , че е възможно

# 31
  • Мнения: 5 462
аз поръчах такъв диван
https://mebelnaborsa.bg/divan-adi-tutto
бил италиански, видях го-изглежда качествен, фирма тутомобили
иаз реших че пружините могат да увиснат
този не е толкова мек като пружинните, но не и твърд
най-много ме привлече че има механизъм за раклата и можеш постоянно да го отваряш и затваряш, докато всички останали които гледах, бяха с издърпване и раклата остава отзад
дамаските също се различаваха от бг-бяха доста по-дебели
чакам да видя дали ще дойде със същото качество, че за тази цена не мога да повярвам , че е възможно
Ще следя и радвам да пуснеш няколко снимки , като ти пристигне този диван.
Този чисто визуално по ми допада . Peace

# 32
  • Мнения: 68 579
На Икея хвалеха един, че бил удобен за спане дълго време. Без подлакътници е обаче. С матрак 10 см.
Някакъв компромис все трябва да направите. Ако ли не...спалня и диван за седене отделно. Комби работите са си компромис.

# 33
  • Мнения: 4 125
Обещавам да пусна снимки като дойде
Забравих да кажа че като се отваря лесно раклата и с механизъм,ще си взема един топматрак и няма да е проблем всеки ден да се прибира под дивана
Не вярвах че топ матраците вършат някаква работа,но коренно си промених мнението като взехме за детската стая
Доста често спа на него и не мога да повярвам че не се усеща изтърбушения матрак
Хем беше евтин ,от метро за 30лв
Сега чакам пак да го пуснат на промоция,да се обзаведа за спалнята и за дивана

Последна редакция: вт, 12 сеп 2017, 18:17 от The Invisible

# 34
  • Мнения: 5 462
На Икея хвалеха един, че бил удобен за спане дълго време. Без подлакътници е обаче. С матрак 10 см.
Някакъв компромис все трябва да направите. Ако ли не...спалня и диван за седене отделно. Комби работите са си компромис.
Аз си имам отделно дивани и отделно спалня , но искам да сложа два дивана под ъгъл/3+2 / 3 ката да се разтяга и да се спи върху матрак на него.В случай , че се наложи да се спи там , поне да е удобно.Не говоря да преспи някой за една вечер.За 1 вечер и без да се разпъва дивана , може да преспи човек .А за колкото се налага да се спи на него.

# 35
  • Мнения: 5 592
Кой е този прехвален на Икеа?

# 36
  • Мнения: 5 002
http://www.ikea.bg/living-room/Sofas-and-armchairs/Sofa-beds/Sof … t-57724/79128618/ този беше много удобен за ежедневно спане с пружинния матрак (индивидуално опаковани пружини със слой мемори пяна), но спряха тази опция и вече се предлага само с дунапренени матраци, които не са толкова удобни. Много ме е яд, че го спряха, ние преди 2 месеца взехме последния хубав матрак от магазина, мостра беше, и ми казаха, че повече няма да се произвежда.

Иначе VALLENTUNA са сравнително удобни, но не знам дали стават за ежедневно спане. Според мен - не, но аз харесвам изключително и само меки матраци.

# 37
  • Мнения: 68 579
Маркит...точно такъв имам в хола. Тройка с лежанка на Тедива. Тройката се разгъва, но е супер неудобна дори за 1 нощ. Тънък матрак 3-4 см, ръби отдолу. Отврат. За гости бе предвиден. Ако не се разгъва и се махнат задните възглавници, се спи далеч по-добре...70 см се получава. Та не случихме ние...

# 38
  • Мнения: 68 579
Lyicksele е хваления на Икея. Първия който излиза. Не мога да цитирам точно името му от тела...

# 39
  • Мнения: 5 002
Lyicksele е хваления на Икея. Първия който излиза. Не мога да цитирам точно името му от тела...

Той е абсолютно същият като Beddinge, само че е двуместен и дизайнът му е по-грубоват. Иначе подматрачната рамка и матраците са идентични. И на този също е спрян удобният пружинен матрак, уви.

# 40
  • Мнения: 3 781
Два такива имаме и на двата сме спали по около година и нямат грам деформация.
Единият вече е на 4 години и го ползваме главно за сядане вече, но все още е като нов, редовно го разпъваме за да гледаме филм и няма проблеми.




Лаленце, имаме същия от година и половина, нямаме деца, не скачаме по него.
Там където всяка вечер седи моят мъж (тежи около 70 кила) забелязвам че има леко хлътване (не се усеща при лежане), иначе и ние редовно го разпъваме да гледаме филми (иначе не спим на него), всичките ни гости ,които спят там казват, че им е много удобен..

# 41
  • Мнения: 68 579
Lyicksele е хваления на Икея. Първия който излиза. Не мога да цитирам точно името му от тела...

Той е абсолютно същият като Beddinge, само че е двуместен и дизайнът му е по-грубоват. Иначе подматрачната рамка и матраците са идентични. И на този също е спрян удобният пружинен матрак, уви.
Може.
Аз бях харесала креслото и много четох тогава. Бил много удобен за ежедневно спане даже. С три матрака се предлага. Викаш сега не е същият ли?
Сори сигурно съм сбъркала името и не е точно...но не го виждам от тел.

# 42
  • Мнения: 5 002
Lyicksele е хваления на Икея. Първия който излиза. Не мога да цитирам точно името му от тела...

Той е абсолютно същият като Beddinge, само че е двуместен и дизайнът му е по-грубоват. Иначе подматрачната рамка и матраците са идентични. И на този също е спрян удобният пружинен матрак, уви.
Може.
Аз бях харесала креслото и много четох тогава. Бил много удобен за ежедневно спане даже. С три матрака се предлага. Викаш сега не е същият ли?
Правилно си изписала името.

Преди имаше четири опции за матрак към тези видове рамки - три различни дебелини на дунапренени матраци и един пружинен, който беше най-скъп. Този най-скъпият беше и невероятно удобен, наистина може спокойно да се спи на него ежедневно. Вече няма да се произвежда пружинен матрак и за двуместния, и за триместния диван, а на негово място са направили четвърти вид по-дебел дунапренен матрак с мемори пяна, който за мен не струва в сравнение със стария вариант.

# 43
  • Мнения: 68 579
О. Не го знаех това. Мислех, че и с трите се спи добре.

# 44
  • Мнения: 5 002
Знаеш, тези усещания са субективни, но и в чужди форуми има оплаквания от промяната и петиции да върнат стария матрак, та изглежда не съм само аз.  Laughing Но пробвай, може пък някой от дунапренените матраци да ви е удобен, ако харесвате по-твърдички. Аз обичам мекичко и за мен са като подметки, дори под дебелия усещам ламелите.

Общи условия

Активация на акаунт