Диван за ежедневно спане

  • 50 143
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 582
Аз определено съм за по-твърди матраци,че имам проблеми с гърба .

Сега сме с такъв
http://divaniparallel.bg/products/%D0%9C%D0%9F05 на Паралел- Севлиево.Това са производителите и на матраци Нани. Ние сме доволни от матраците им.

Има някои неудачни решения,но след тунинг от сръчен човек, бива. Мога да посоча някои слаби места,но общо взето съм доволна.

От дебел дунапрен е,след около 2 год. употреба ежедневна почти не е слегнал дунапрена.Има леки вдлъбнатини,но си има и натоварване . Има голяма ракла отдолу,побира доста багаж..Подлакътниците са захванати с цип .

# 46
  • Мнения: 5 462
Маркит...точно такъв имам в хола. Тройка с лежанка на Тедива. Тройката се разгъва, но е супер неудобна дори за 1 нощ. Тънък матрак 3-4 см, ръби отдолу. Отврат. За гости бе предвиден. Ако не се разгъва и се махнат задните възглавници, се спи далеч по-добре...70 см се получава. Та не случихме ние...
Кофти защото и май не са особено евтини.

# 47
  • Мнения: 68 372
Около 700 лв беше. За седене обаче са удобни. С дебели възглавници. И лежанката е супер. Ама гостите не случиха... Joy

# 48
  • Мнения: 5 462
Около 700 лв беше. За седене обаче са удобни. С дебели възглавници. И лежанката е супер. Ама гостите не случиха... Joy

Ааа 700 лв не е скъп .Явно съм разглеждала други по скъпи модели или бъркам марката. Peace

# 49
  • Мнения: 68 372
Ааааа тогава си беше скъп. Преди 7г. Но не ги препоръчвам...кожата се нацепи зверски.

# 50
  • Мнения: 5 462
Ааааа тогава си беше скъп. Преди 7г. Но не ги препоръчвам...кожата се нацепи зверски.
Май всички едни и същи боклуци продават. Confused

# 51
  • Мнения: 68 372
Комай. Уж млад диван, пък сдаде багажа.
Не го сменям само защото е супер удобен.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 170
В първите постове в темата има посочена датска фирма и ми се стори, че видях ЛАТЕКСОВ матрак. За търсачите на по-меко Simple Smile

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 1 983
Как изглеждат тези дивани клик клак ?
https://www.google.bg/search?q=%D0%B4%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0 … rc=4lUoZB5eR1KSPM
Така изглеждат разпънати- има с подлакътници, има и без. Мисля, че името им идва от начина им на разгъване. Надига се седящата част, чува ще едно прищракване, и механизмът, който държи двете половини в положение "Г" е освободен и диванът е готов за спани. Прибирането  е по същия начин- надига се седящата част, отново прищракване се чува и двете половини са отново закачени на "Г".

# 54
  • Мнения: 43
Не ми е целта да правя реклама, но когато решихме да купуваме нов диван, по-добро не намерихме. Децата искаха по-лъскав, ама аз им казах, че ние ще спим на него и затова ни е важно да е удобен. Всъщност това е по-скоро спалня с два матрака, която става на диван. Виждам, че авторката се цели в друга ценова група (3000 лева), но поне може да иде в склада и да разгледа (там имат доста варианти), а в Еником-М пък са по-добре изложени наличните такива. Шалтето се маха, пере се (в пералня за 7 кг влиза, а за 5 не влиза), отдолу има ракла и така. Единственото му неудобство е, че в разгънато състояние платът, който изпълнява ролята на гръб ( и е зашит само отгоре и отдолу), си пада свободно на пода - в магазина може да се разгъне и да се види как застава гърба.
 Маркрит, ами има модел Джъмбо с възглавнички за подлакътници, обаче те са зашити и когато човек спи на дивана, не е толкова удобно. Предполагам, по поръчка могат да се изработят и цилиндрични възглавнички, които да изпълняват функцията на подлакътници.


Целя се в тази ценова група, защото си мисля, че по-скъпото би било по-качествено. Всичко, което сме гледали до 1000 лв. (а и ползвали до момента) на втория месец се е деформирало.
Тези дивани Камбо изглеждат много прилично, как не съм ги открила до сега. Благодаря! Обезателно ще ги видя в Еником-м. Каква е дебелината на матраците на вашия диван?

# 55
  • Мнения: 482
Като гледам сега в сайта на Еником, не ги виждам тези дивани. Дали пък не са спрели да ги предлагат? Януари месец в Еником - Люлин имаше поне два враианта изложени. Ще премеря и ще ти пиша за дебелината. А това, което пише Маркрит, че в сайта няма хубави снимки, за съжаление, е така. В старата версия си имаше хубави снимки и в разгънато положение, сега защо са го променили така, не знам.

Последна редакция: чт, 14 сеп 2017, 13:51 от Зелена салата

# 56
  • Мнения: 47
Аз определено съм за по-твърди матраци,че имам проблеми с гърба .

Сега сме с такъв
http://divaniparallel.bg/products/%D0%9C%D0%9F05 на Паралел- Севлиево.Това са производителите и на матраци Нани. Ние сме доволни от матраците им.

Има някои неудачни решения,но след тунинг от сръчен човек, бива. Мога да посоча някои слаби места,но общо взето съм доволна.

От дебел дунапрен е,след около 2 год. употреба ежедневна почти не е слегнал дунапрена.Има леки вдлъбнатини,но си има и натоварване . Има голяма ракла отдолу,побира доста багаж..Подлакътниците са захванати с цип .



Здравей, може ли да споделиш малко повече, защото сме се спрели точно на този. Кои са неудачните решения и какъв "тунинг " препоръчваш Smiley

# 57
  • Мнения: 5 582
Подробности за дивана :
Скрит текст:
Само да допълня,че за Сф и Пловдив има безплатна доставка от един софийски търговец,с когото като говорих ми даваше добри цени на матраци Нани и на дивана също ми направи хубава отстъпка.
За да не правя реклама,пиши ми на ЛС да ти кажа кой е,ако те устройва.

Леле,сега видях,че цената минава 1000 лв,ние го взехме по-евтин  Shocked

Конкретно за модела-гърбът,който пада напред,когато става на спалня е захванат с едни Г-образни планки за корпуса.Вижда се на полу-отворената снимка . Тези планки реално го придържат да не се разчеква назад .Когато децата се тръшкат по-силно на облегалката,тези планки не издържаха и се скъсаха.Поръчах директно от Севлиево,в рамките на гаранцията,пратиха ми нови . Имаше още нещо недомислено в тях,довечера като го разтегна ще погледна.Може да са го оправили на тези по-нови модели.
Дамаската им е издържлива,не се е опънала от сядане.Нашата е в друга разцветка,тези са нови,но като гледам на снимката,материята е същата.

Ще попитам мъжа ми дали го поправя другаде и какво точно му прави и ще пиша пак.

Дунапренът,който ползват е като за матраци ( вече му викат HR-пяна ).Има леки хлътвания,но и ние си тежим на мястото  LaughingМоже да се ползва за спане от един човек и неразгегнат.


# 58
  • Мнения: 47
Подробности за дивана :
Скрит текст:
Само да допълня,че за Сф и Пловдив има безплатна доставка от един софийски търговец,с когото като говорих ми даваше добри цени на матраци Нани и на дивана също ми направи хубава отстъпка.
За да не правя реклама,пиши ми на ЛС да ти кажа кой е,ако те устройва.

Леле,сега видях,че цената минава 1000 лв,ние го взехме по-евтин  Shocked

Конкретно за модела-гърбът,който пада напред,когато става на спалня е захванат с едни Г-образни планки за корпуса.Вижда се на полу-отворената снимка . Тези планки реално го придържат да не се разчеква назад .Когато децата се тръшкат по-силно на облегалката,тези планки не издържаха и се скъсаха.Поръчах директно от Севлиево,в рамките на гаранцията,пратиха ми нови . Имаше още нещо недомислено в тях,довечера като го разтегна ще погледна.Може да са го оправили на тези по-нови модели.
Дамаската им е издържлива,не се е опънала от сядане.Нашата е в друга разцветка,тези са нови,но като гледам на снимката,материята е същата.

Ще попитам мъжа ми дали го поправя другаде и какво точно му прави и ще пиша пак.

Дунапренът,който ползват е като за матраци ( вече му викат HR-пяна ).Има леки хлътвания,но и ние си тежим на мястото  LaughingМоже да се ползва за спане от един човек и неразгегнат.



Много благодаря за отговора! Номера няма да ми свърши работа Sad Относно падащия гръб еднаква дебелина ли е като със седалката?

# 59
  • Мнения: 5 582
Да,за да са на едно ниво спящите.При нас имам чувството,че е леко наклонен гърба към средата в опънато състояние,но ние от скоро го разпъваме,преди го ползвахме неразпънато за единично легло.
Мисля,че отдолу е с метална рамка,но ще пиша по-подробно като го видя довечера ( ако забравя ,напомни ми )

Общи условия

Активация на акаунт