Hurra, hurra, die Schule beginnt - или наесен, с песен - 196-та немска тема

  • 65 646
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Germany
  • Мнения: 2 012
Мислех си, че никой не пише, а то имало нова тема ... Честито бебенце на Skeeter ! Като сте заговорили за ясли, направо се размечтах за този период Wink Ама, няма . И ние сме отново на въртележката с училището, а от утре и с българското.  Много студен септември наистина тази година, но пък беше хубаво и сравнително дълго лято. А гледам тук не им е студено, нали е Октоберфест, ходят си с рокличките и късите гащета и не им пука. Аз съм си извадила ботите. Имам един въпрос към майките с по-големи дечица. Миналата седмица бяхме с детето на зъболекар, нали на всеки 6м се ходи за преглед и почистване.  Сложиха му силанти на 2  зъба, а следващият път на още два. Таа, това нещо положително ли е? В смисъл след време има ли полза от тая силанизация. Вие за ли сте или против? Теоритично съм чела, практически ако има някой опит да сподели Simple Smile

# 76
  • Немция
  • Мнения: 6 912
Аз съм "за" "запечатването"(нали това е силанизацията?) на постоянните кътници, а по-късно и на другите зъби, все пак е временна защита от кариесите- не знам дали има минуси при такава процедура. Дори  ми иска да имам защитен слой и на моите зъби- но при възрастни няма да е безплатно, както при децата, трябва да разпитам повече моята зъболекарка дали има смисъл в моя случай.

# 77
  • Мнения: 290
Здравейте!
На майка ми и трябва по определен повод нотариално заверено пълномощно от мен. Най-близкото консулство ми е в Хамбург. Трябва ли да имам предварително запазен час, гледах сайта не видях някакви определени приемни дни. А сега прочетох, че е необходимо предварително обаждане. Някой има ли опит с това консулство?

# 78
  • Мнения: X
Аз бях питала скоро за запечатването на зъбите. Засега се отказахме. Питах с какъв препарат/лекарство извършват процедурата, прочетох листовката и ми настръхна косата. Sad Аргументът, че касата го плаща, също допринесе за разколебаването ми. Продължаваме да наблягаме на качествена храна и възможно най-много време навън сред природата, но хлапето няма откъде да е наследило добър зъбен ген. Sad А и вече ще е по половин ден свряно в класната стая. Confused
Иначе бях изчела де що има мнения из интернет за процедурата. Някои зъболекари я препоръчват, други напълно я отричат... Имаше и снимки с кариеси под запечатаното.

При нас в ДГ летният празник, преспиването и изхвърлянето на първокласниците бяха три отделни събития, всички организирани от ДГ. Нашето родителско настоятелство не правеше нищо друго, освен да събира пари за подаръци с повод и без повод. Crazy Отделно имаше и църковна служба за първокласниците, на която пяха песни и т.н. На първия учебен ден пак имаше църковна служба.

Нощес в 3 хлапето се събуди с рев заради болки в стъпалата. Rolling Eyes Вчера скитахме из горите, но не сме ходили кой знае колко много. Притесних се. Той се успокои и заспа бързо, но аз докато заспя пак... Tired Сутринта уж само малко го болели.

# 79
  • Germany
  • Мнения: 2 012
.Бибит., на брошурата, която ми дадоха пишеше, че се прави на деца от 6 до 12 години. Едва ли става за възрастни Simple Smile 
Синьо, и аз съм чела за такива случаи с кариеси отдолу и затова се поинтересувах дали някой има по-дългогодишен опит. 
Jomista, не знам за Хамбург, но скоро ходих в това в Мюнхен и въпреки че имахме термин от преди два месеца направен, пак си почакахме. Имаше хора без часове, които от 7 сутринта бяха увиснали там. Така че, ако имате възможност направете си термин. Ако всички го правеха може би нямаше да има такава навалица постоянно.

# 80
  • Мнения: 9 052
Консулство и посолство май са разли4ни. Една приятелка мисля прави пълномощните в консулата във Франкфурт и изобщо не 4ака. Мога да я попитам защото не сзм 100% сигурна

# 81
  • Мнения: 290
Да, различно е консулство и посолство. Четох в Интернет, че заверка на пълномощни става и в консулства и не е необходимо запазване на час. Но никъде не виждам приемни дни и часове.

# 82
  • Мнения: 9 052
Пълно е с български консули според гугъла. И контакти имат... Потърси honorarkonsulat bulgarien
 

# 83
  • DE
  • Мнения: 9 068
Дано е във вашата провинция консулството, защото ако не е май няма да стане. Най-добре се обадете и проверете.
Нашето най-близо е във Франкфурт, но трябва да ходим до Мюнхен, защото то е в нашата провинция  Crazy

# 84
  • Мнения: 1 164
Аз им бях писала имейл на коксулството в Хамбург и ми казаха ,че не се заверяват пълномощни при тях.И аз отидох до посолството  ни  в Берлин ,там  не съм запазвала час и не съм чакала много ,бързо стана ,по спомен 30€ ми взеха.

# 85
  • Germany
  • Мнения: 2 012
Всъщност да,  за пълномощно не би трябвало термин. Само за вадене на документи. Посолство е  в Берлин, другите са консулства. Аз понеже за пръв път ходих тази година в Мюнхенското и честно казано съм леко изумена. Мислех даже да пиша имейл до Министерството на външните работи, но едва ли има смисъл. Една барачка, с две гишета на които работят две лели и един чичко, които едва щракат на компютрите. Гигантска опашка, която в по-голямата си част  е от роми, помъкнали бебета и малки деца. Аз съм сигурна, че и на служителите не им е лесно, но едни млади така по-разтропани служители сигурно ще улеснят целия процес. (В цялата тази дандания, щото ромите си се караха от време на време със служителите имаше един немец. Когато дойде неговият ред служителят му обясни че трябва да плати 70 евро за нещо, ако искал по-малко, да попълнел друг документ . Човека просто извади парите набързо и каза че не можел повече да чака на тази дълга опашка Simple Smile )

# 86
  • Hamburg
  • Мнения: 124
В Хамбург има само почетно консулство. То не се занимава с документи, печати и заверки.

Трябва да отидете или в Берлин/Франкфурт/ Мюнхен или да заверите пълномощното при немски нотариус, да сложите апостил и да го преведете.

# 87
  • Germany
  • Мнения: 7 971
Пълномощно вадихме и 2мата с мъжът ми преди 2 години във Франкфурт и не сме записвали час предварително. Гишето беше различно от това за документите и минахме бързо.

# 88
  • Германия
  • Мнения: 3 437
И аз бях тази година за първи път в консулството в Мюнхен и се хванах за главата. Наистина бяха само неграмотни цигани, които и една страничка не можеха да попълнят без помощ. Всички масово с изтекли документи или да, с бебета, на тях да им вадят документи. Служителите едвам смогват да си свършат работата, много ми дожаля за едната госпожа, тя беше много мила и ми помогна накрая, че аз бях без час отишла малко спонтанно след почивката в Бг на връщане към къщи.
Като цяло много лоша организация. Мюнхен отговаря май само за Бавария и за Баден-Вюртемберг.

# 89
  • Мнения: 1 333
Синът ми е донесъл от училище един формуляр за застраховки за учебната година - за гардероб, за велосипед, за музикален инструмент и нещо за живеещите в интернат. Предполагам, че навсякъде го раздават. Кои от тях сключвате и с каква цел?

Общи условия

Активация на акаунт