Повече от едно дете

  • 4 663
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 242
Цвета е права. Искам братче или сестриче за детето си, за да не се вторачвам непрекъснато само в него и да му треперя. Понякога имам чувството, че го задушавам с вниманието и грижите си. А и виждам, че в къщи му липсва детска компания.

# 31
  • Мнения: 5 622
 Добре де, а какво би станало ако двамата родителя се разделят/разведат? Защото аз съм дете на разведени родители и не изключвам напълно тази опция и за себе си. Както се е случило на майка ми, така може да се случи и на мен....

Какво би станало тогава ? Какво ще прави сама жена с 2-3-4 деца в тази ситуация?(не ми казвайте, че ще работи и ще осигури тези деца...невъзможно е на този етап!) Аз имам и брат и знам как майка ми се е справяла. Не пожелевам никому нейните жертви, за да ни осигури и изучи  Stop

Иначе честно казано много се надявам един ден ако имам второ детенце да не е такъв кресльо като първото  Crazy (Но пък сигурно ще е по-палававо..щото Габ пищи, но пък е пуслушен като цяло  Thinking )

# 32
  • Мнения: 3 740
Никой не е застрахован от нещастно развитие на живота си. Това не значи, че от страх да не ни се случи нещо лошо, трябва да се откажем да живеем.

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Tози въпрос си го задавах 10 години ,минах през абсолютно всички "за" и "против", които сте споменали в темата.
Решението ми беше -  твърдо "не".

И какво се случи - мъжа ми , който пък винаги е бил твърдо "за" - успя с две думи ,казани по точния начин и в точното време , да ме улучи право в сърцето  и да разбие на пух и прах твърдото ми мнение.

И речено-сторено. Сега не мога да се нагледам на двете си деца, когато се гушкат,или играят или се карат (т.т каката гони малкия Simple Smile)

Бубе, и Бориската е страхотно врескало и инат, на моменти направо ми свършват батериите да се боря с него.
Но пък дъщеря ми беше и е такова кротко и разумно дете - така че да знаеш - има справедливост Wink

# 34
  • Мнения: 1 416
Аз не искам второ дете...  Rolling Eyes
Но вие, щом имате желание, не мисля, че трябва да се разколебавате, заради пари... Смятам, че всичко е преодолимо, ако двама души отглеждат децата си с любов!  Hug

# 35
  • Мнения: 5 622
Никой не е застрахован от нещастно развитие на живота си. Това не значи, че от страх да не ни се случи нещо лошо, трябва да се откажем да живеем.

Не искам да споря, но изказването ти е малко безразсъдно. Все пак сме разумни същества именно за да имаме едно на ум и да предвиждаме някои възможности и това, че ти примерно имаш здраво семейство е само един много добър плюс и голям късмет. Дай Боже всекиму  Peace

# 36
  • Мнения: 3 740
И на мен не ми се спори. Още повече, че съм много разумен, направо страхлив човек. Просто споделям наблюденията си. Много често причината за раздялата на родителите е в егоизма - от едната или другата страна, или пък от двете. А многолюдното семейство лекува от тази болест.

# 37
  • София
  • Мнения: 726
Засега имаме едно, със сигурност искаме поне още едно, а скоро си говорихме с мъжа ми, че според ситуацията бихме искали и трето, но минимума е две.

Аз съм от семейство с три деца, отгледани от обикновени служители (непартийни лидери) и съответно неразполагащи със кой знае колко средства. Не мога да кажа, че това ми е правило впечатление кой знае колко. Много съм щастлива, че имам сестра и брат, и бих се чуствала бедна, ако ги нямах...

Парите наистина не са маловажни, но според мен е най-важно децата да растат с убеждението, че са много искани и обичани в спокойна хармонична къща с много много любов  bouquet! Това ще ги направи добри и достойни хора, а не количеството играчки и дрехи.

# 38
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
И аз съм от малцинството - не искам второ дате Confused....
Поне не на този етап - от 1 месец започнах работа, не искам пак да прекъсвам, да бременея, раждам, будувам.....знам, че звучи егоистично, но такива са ми чувствата в момента. Въобще и не споменавам материалните трудности и липсата на собствено жилище......

# 39
  • Мнения: 7 263
За Буба  Joy Joy Joy
Бубе когато се похвалих на приятелките си, че чакам второ дете - първата им реакция беше следната :
- Лелееее Честито - пък ние си мислихме че след баткото никога няма да се решите на второ.
Сама се сети колко е бил послушен баткото.
Малкия сега е два пъти по-непослушен от него  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Но искам да ти кажа, че не мога да си представя живота без нито един от двамата.
Освен това винаги има шанс другото ти дете да е различно.
Малкия ми син не само вика и крещи много, агресивен е, обича да се налага и въпреки това ................
Бих искала още едно - остава да убедим и тати - защото явно той е по-чувствителния от двама ни  Joy Joy

# 40
  • Мнения: 636
 Да имаш второ дете е решение,  което никакви аргументи за или против не могат да те накарат да вземеш. Самата аз много се колебая, говорила съм с доста хора и съм убедена, че това решение се взема АБСОЛЮТНО ЕМОЦИОНАЛНО /както и много други в живота ни/. Винаги има много за и много против. Ако човек ИСКА да има повече деца, се оглежда за аргументи в полза на това да има, ако НЕ ИСКА, причини да си остане с едно дете винаги се намират.  В момента аз лично съм на вълна "против" - финанси, възраст, липса на помощ, това, че за малко не хвърлих петалата от кръвозагуба  по време на раждане и т.н. Иска ми се да мина на вълна "за", но засега не става. А пък времето минава...Не отлагай!

# 41
Аз пък съм май на обратния полюс - винаги съм си мислила че ще имам 2 деца, а сега съм по-склонна да си остана с едно.  Дори почти съм го решила.  Май човек никога не знае как ще се завъртят нещата. Освен това като че ли и нямам толкова голямо желание за 2-ро, а то не може без да си убеден че го искаш, или поне за мен е така. Въпреки че 1-вото беше 100 % планирано и желано, сега не искам 2-ро. Ами за различните хора е различно.

# 42
  • Мнения: 953
Добре де, а какво би станало ако двамата родителя се разделят/разведат? Защото аз съм дете на разведени родители и не изключвам напълно тази опция и за себе си. Както се е случило на майка ми, така може да се случи и на мен....

Какво би станало тогава ? Какво ще прави сама жена с 2-3-4 деца в тази ситуация?(не ми казвайте, че ще работи и ще осигури тези деца...невъзможно е на този етап!) Аз имам и брат и знам как майка ми се е справяла. Не пожелевам никому нейните жертви, за да ни осигури и изучи  Stop

Иначе честно казано много се надявам един ден ако имам второ детенце да не е такъв кресльо като първото  Crazy (Но пък сигурно ще е по-палававо..щото Габ пищи, но пък е пуслушен като цяло  Thinking )
Защо трябва сама жена да  гледа децата, те нямат ли си баща или след развода хоп се освобождават бащите от всякакви отговорности.
Аз също съм дете на разведени родители и смятам, че не е нормално бащата да стои настрана и да не участве в отглеждането на децата. Макар че моят е направил същото.
Защо бащите не отглеждат децата, а ние да им помагаме. А не след развода да се оказват изведнъж ергени ,без семейни отговорности, а ние да се нагърбваме със всичко.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Е, и аз както повечето от вас не исках и да помислям за второ дете.Синът ми бе пораснал, послушен, бяхме без проблеми за гледането му, и изобщо ,само при мисълта за ревове и памперси ми ставаше лошо. Мъжът ми винаги е искал още едно дете, но аз твърдо отказвах.Имахме много разправии по този въпрос, но не отстъпвах.До момента в който синът ми ,минавайки покрай "Бързаков", гледайки децата манекени,той каза:"Мамо, хайде да купим едно бебе."Тогава се замислих, ние сме 3 сестри, мъжа ми има брат, всички около нас имаха по 2 деца, та коя съм аз да оставя детето си само?Е, реших се,забременях, родих второ момченце. Радоста наистина е голяма.Разбира се, по-големи са и ангажиментите, и нервите, но всичко си заслужава, когато чуеш веселия смях на боричкащите се деца.
  Е, това е моята история, а на теб желая по-скоро да надживееш страховете си и да гушкаш прекрасно малко човече.

# 44
  • Мнения: 5 622
За Буба  Joy Joy Joy
Бубе когато се похвалих на приятелките си, че чакам второ дете - първата им реакция беше следната :
- Лелееее Честито - пък ние си мислихме че след баткото никога няма да се решите на второ.
Сама се сети колко е бил послушен баткото.
Малкия сега е два пъти по-непослушен от него  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Но искам да ти кажа, че не мога да си представя живота без нито един от двамата.
Освен това винаги има шанс другото ти дете да е различно.
Малкия ми син не само вика и крещи много, агресивен е, обича да се налага и въпреки това ................
Бих искала още едно - остава да убедим и тати - защото явно той е по-чувствителния от двама ни  Joy Joy

Хаха, ти сега ме наплаши още повече..значи викаш може да бъде и по-зле  Joy

Общи условия

Активация на акаунт