Как да запалим искрата на спорта у децата?

  • 8 907
  • 143
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
С цялото си сърце подкрепям инициативи,които насърчават спорта.Движението е здраве,движението е живот.А спортът учи и на дисциплина.
Моят син ходи на тренировки по футбол и целта ни не е да стане велик спортист,а да се чувства и развива добре.Тази година ще е в пети клас и материалът,който ще изучават в училище ще е по-сложен,но се надявам да остава време и за тренировки.
Понеже живеем в Бургас,моят баща води детето и на плаж.Малкият се научи да плува миналото лято и плуването също му доставя огромно удоволствие.

# 31
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 149
За да запалим децата по спорта,на първо място трябва да дадем  личен пример и да спортуваме и ние самите.Ако виждат как се забавляваме спортувайки и те ще пожелаят да ни последват .

# 32
  • Мнения: 5 241
Много родители записват деца си да тренират, водейки се от различни подбуди ( да са здрави, силни, щастливи..) но много малко от тях остават достатъчно дълго в този процес. Тук пак причините са различни за отказа. Ние сме от родителите, които много държим децата ни да спортуват, те го правят с желание и удоволствие. От 5 годишни са в басейна. До ден днешен са всеки Божи ден във водата. А постоянството им , подготовката и дисциплината са ключов фактор за спечелените медали. Гордеем се с тях и ги подкрепяме и насърчаваме да продължават напред и нагоре.

# 33
  • Мнения: 2 633
У моето енергично дете искрата е запалена по рождение Simple Smile Наследил я е от баба му спортистка Simple Smile Аз само я поддържам!

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Лесно е когато детето има желание и показва интерес към някой спорт, иска ми се и моите да се запалят, но засега само ролери и кънки караме...

# 35
  • Мнения: 1 427
Мисля си, че едно дете би се интересувало от спорт ако вижда децата около него или най - малкото родителите му да спортуват. Аз самата не съм се интересувала от спорт, защото родителите ми не са. Но пък брат ми, които е с две години по - малък от мен тренира от малък, може би 7 - 8 клас. Като видях промяната, която настъпи в него се залових със спорт и аз. Мисля си, че това да имаш идол и да виждаш ползите от някакъв вид спорт носи голяма мотивация.
Ако никой от родителите не е спортна натура е добре детето да се запише на един вид спорт, после на друг и така докато си намери някой, които да е за него.

Ще дам няколко примера от ежедневието си:
Две сестрички ги записват на карате. Едната обаче не го харесва като спорт и спира да ходи, а другата си продължава и даже вече ходи по състезания. Пример за това как две деца с малка разлика, но пък не гледат една от друга какво прави другата и не продължава да прави това, което прави сестра й. Не трябва да се втълпява на децата да спортуват на всяка цена, а просто да се намери правилният подход, за да заобичат спорта.

Друг пример: Момче на което нито майка му, нито баща му са спортисти, се записва на бокс, защото има приятел, който тренира бокс. Един вид е видял от друго дете. И сега надмина това момче от което е видяло за бокса, че даже и на състезания в САЩ ходи.

Още един пример: Баща тенесист, дъщерята тръгва по този път, вдъхновена от баща си. Бащите са идоли на дъщерите в повечето случай. Та сега момичето е в Торонто- отиде да учи и практикува тенис там след 7ми клас.

Имам доста примери, но време за писане нямам.

Ще завърша с това, че едно дете би се запалило по спорта и като се разхожда в парка: колело, кънки, ролери, бягане, скачане на въже, тенис на маса, баскетбол, волейбол, футбол /всичко това може да се види в различни паркове/. Всички тези неща се виждат на една разходка и може да поиска да спортува точно това.

Естествено трябва и подкрепа от страна на родителя.

# 36
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 553
Преди две години големият ми син малко преди да навърши 7 г. го записах на плуване. Явно от големия басейн, се стъписа и не искаше да влезе. И така две седмици, след което му обещах, че ако влезе в басейна ще му купя играчка, която да си избере сам от магазина. Така и стана. Simple Smile Продължихме да го водим, но той нямаше желание да ходи. Казах му, че държа да се научи да плува и след като това стане ще го отпиша. При нас тези неща много бавно се развиха и той се научи да плува чак след 6 месеца. Но в момента, в който вече започна самостоятелно да плува той вече не иска да излиза от водата. Simple Smile Ходим със желание два пъти в седмицата на плуване и два пъти в седмицата на народни танци. Малкият ми син е почти на 6. Мисля от тази есен да го запиша на същите спортове. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 124
За да запалим децата по спорта,на първо място трябва да дадем  личен пример!
Имам две прекрасни и будни деца-каката е 7кл.,а малкия е на 5год.Винаги са любознателни и изпълнени с енергия.Каката от 2год.тренира тенис🎾🎾🎾🎾(вече много усилено),а малкия засега кара велосипед и заедно си организираме планински преходи.Таткото като малък е тренирал борба,но поради здравословни причини е прекъснал,сега чака юнака да стане на 7 и ще го запишем да тренира борба.Иначе през уикенд таткото се организират с колеги и ходят да ритат⚽⚽⚽В забързаното ежедневие,аз нямам много свободно време,но 2 пъти ходя да разпускам във фитнеса💪😊

# 38
  • Мнения: 114
Личният пример и подкрепа от страна на родителите са водещи, не само за да се запали, но и за да се поддържа искрата на спорта. Благодарение на спорта, децата придобиват разнообразни умения, научават се на работа в екип, общуват по-лесно с връстниците си и оформят тела и характери.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 814
Общуването между деца и родители е най-важно, да мотивираме. Трябва да заинтригуваме децата, да събудим любопитството им. Да се експериментира, коя дейност му допада, на детето, а не на нас самите. И най-важното да бъдем плътно до тях през всичкото това време. Да водим на тренировки, без значение от времето навън - дъжд, сняг, студ, виелици или сега не мога, защото имам ангажименти. Peace

# 40
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 214
Можем да мотивираме децата си да спортуват най-вече с личен пример . 

# 41
  • Мнения: 1 177
Детето ми е на 5 години и ходи на плуване. Ходи с голямо желание и се надявам и за в бъдеще да е така. Обича спортове с много движение, също ходи и на танци. Опитваме се с баща и да породим любов към спорта.

# 42
  • Мнения: 604
Аз  мисля,че  най-удачно е да го запознаем с постиженията на някой велики спортисти ,а детето само ще си покаже дали има влечение към някой спорт.След това да оставим на времето детето само да си намери и хареса и избере спорт, който би искало да опита.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Синът ми тренира вече 5г китайско бойно изкуство. Ходи с голямо желание от самото начало. Има даже спечелен златен медал. Според мен магията е родителят да уцели и предложи най-подходящия спорт за неговото дете точно, да подкрепя детето в изборите, които то само прави, да му помага и да го мотивира да се не се отказва. От изключително значение е и треньорът, да бъде Човек, да възпитава силен дух, смелост, дисциплина, отговорност, ред, детето да го усеща и като приятел.
Важен е и личният пример на родителите, това е като с четенето на книги, ако в дома е пълно с книги и родителите редовно четат, има шанс и децата да ги заобичат. Та и със спорта е така.

# 44
  • Мнения: 1 322
Опитваме се да предоставим възможност да опита повече видове спорт,за да намери неговия.За сега колелото е приоритет,футбол ,но сега лятото най му харесва плуването.Синът ни е но 5 и половина 🌞

Общи условия

Активация на акаунт