Трудната страна на майчинството

  • 49 826
  • 1 317
  •   1
Отговори
# 345
  • Canada
  • Мнения: 3 358
... да се търси помощ, професионална, не форумна.
Под професионална помощ да се разбира чистачка, готвачка, детегледачка и фризьорка:)

Аз забременявам супер лесно. Общо взето майчинството е като да откраднеш 10 млн. долара и да излежиш 10-годишна присъда. Гадно е, но после имаш скрити 10 милиона долара.

Къде са ти милионите, че не мога да ти разбера асоциацията? Като е гадно и го чустваш като присъда, защо си родила 3???

# 346
  • Мнения: 9 475
Ох, влизам да видя какво става, а тая Черешовата още ръси умотворения.  ooooh!

Vermilion, ти не разбра ли, че си за психолог щом менторката ти нарежда.  Mr. Green

Аз като ви казвам, че трябва да пускат по един IQ тест при регистрация...

# 347
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
От нещастието ще е. 😆 Утре това ще ми е първата работа, ако разбира се намеря на кого да тръсна хлапето. И ще спра да пиша по форуми, нали не били за това. Очаквам да напише един силно напоителен и менторски пост към собствениците на същия, защо не трябва да съществуват.

# 348
  • Мнения: 1 985
Гневна? Забавлявам се с простотията ти. Даже ще пием по едно с неперфектните момичета, че нямаме подобни индивиди в обкръжението си.
Еднооо???
Моля, моля, аз съм толкова неперфектна, че директно ми говори в литри. Grinning

# 349
  • Мнения: 9 475
Гневна? Забавлявам се с простотията ти. Даже ще пием по едно с неперфектните момичета, че нямаме подобни индивиди в обкръжението си.
Еднооо???
Моля, моля, аз съм толкова неперфектна, че директно ми говори в литри. Grinning

Или в бутилки  Wine Glass Drunk
Аз понеже си пращам всеки уикенд детето на бабин дом и "всеки петък ми е абитуриенски бал".  Laughing Ако таковата...заповядай!

# 350
  • Мнения: X
Cherry^Blossom, като толкова не сме ти интересни защо продължаваш да пишеш в темата? Не схвана ли, че тя за ОПЛАКВАНИЯ и за споделяне на опит, дори само изслушване относно трудната страна на това да си майка?
Иди да се хвалиш другаде колко ти е лесно. И не обяснявай как си била подготвена защото Х години си си чакала детето. Колкото и да си го искала, няма как да си напълно подготвена докато не ти се случи. Желанието за дете няма нищо общо с това дали ще ти се види трудно или лесно. Не ми е ясно как си подготвен за нещо, през което не си преминал.
Лесно ти е защото детето ти е кротко. Някои деца не са. Ако второто ти е от тях (неспокойните, ревливите, трудните) ще разбереш за какво говорим, ако не ще продължиш да смяташ, че си перфектната майка, а другите нещо не са в час. Съдба...времето ще покаже...

# 351
  • Мнения: 30 802
Е как "къде са ти милионите"- поотраснали деца са си супер, а някой ден има и внуци. Имаш си прикритие за пред хората, изобщо- животът става хубав.

А родих три, защото и с 1, 2 и 3 пак е лудница общо взето. Само че се получават някои синергии и някои моменти са по-лесни с повече деца. В смисъл- в момента съм с породени, и 1 и 2 разливат общо взето почти еднакво. Като си отворил фабриката, вече разходите за още една единица продукция намаляват.

# 352
  • София
  • Мнения: 1 489
Само не мога да разбера, как намирате време за коментари тук? 14 000 коментара с 3 деца за колко години се пишат? И това е нищо на фона на някои други майки с по 2-3-4 деца, виждала съм ги с над 30 000!!! Не правя забележки не упреквам. Просто питам.

# 353
  • Мнения: X
Аз си признавам, че в реала са малко майките, които се справят без да се оплакват и е трудно да намериш съмишленици за разходки и игри.

Последна редакция: нд, 17 сеп 2017, 21:26 от Анонимен

# 354
  • Мнения: 30 802
Ами понякога няма какво друго да се прави- и друг път съм писала, просто покрай децата не може да се хване нещо продуктивно. Ако решиш да готвиш, стават повече белички. А покрай форума ги наглеждаш- може да станеш винаги и да реагираш. Докато готвиш и чистиш, не можеш.

# 355
  • Мнения: X
Не знам от къде става ясно, че трудностите са повече от радостите, само защото пишем в темата и си споделяме, просто ги пишем тук защото ТЕМАТА Е ЗА ТРУДНОСТИТЕ, наистина не знам какво не разбирате и как не стана ясно!???  Shocked
Нелепо е в тема за трудната страна на майчинството да влезеш и да обясняваш колко ти е лесно на теб, как всичко е въпрос на организация (декем пишещите тук са хипер неорганизирани) и как не било голяма философия гледането на малко дете и нямало непослушни деца. ОК, това ви е мнението, но не затова е темата...със сигурност има достатъчно други, в които може да се обсъждат весели и радостни моменти от майчинството, пишете си там. Или си направете друга "Да оплюем неспособните майки, които имат наглостта да признаят, че им е трудно понякога и да настъпим падналия", типично по български и си се надпреварвайте там коя е по - по - най майка. Оставете ни тук да си "давим мъката"  Mr. Green Twisted Evil

# 356
  • София
  • Мнения: 1 489
Ами понякога няма какво друго да се прави- и друг път съм писала, просто покрай децата не може да се хване нещо продуктивно. Ако решиш да готвиш, стават повече белички. А покрай форума ги наглеждаш- може да станеш винаги и да реагираш. Докато готвиш и чистиш, не можеш.
Честно казано, това трябва да са едни доста послушни деца и не съм изненадана, че са 3. Моето е на 3г и 9 м почти и чак преди 2-3 м вече успявах да седна на компютър за повече от 20 мин, когато е буден. Като беше бебе пишех малко повече, като стана на година почти ми беше невъзможно. Дори ако седях на компютъра да пиша само и единстено коментари в бгмама (а смятам, че има доста по-интересни неща за вършене), нямаше да успея да навъртя такава бройка. Simple Smile И само това може да отговори на доста от въпросите тук за лесно или трудно майчинство. Очевидно, че някои деца не са като моето. 

# 357
  • Мнения: 30 802
Първият беше ужасен. Но сега е голям вече, а и е ученик.

Не знам дали са послушни- с второто и третото работех за независимост и да не ме подръпват нон стоп. Пък и второ и трето не са като първо, не скачаш на всеки мрън.

# 358
  • Мнения: X
Аз съм ви оставила да си пишете, кога съм ви спирала?

Просто за мен лично трудната част на майчинството не е в отглеждането на децата, а във външните фактори и в нагласата, че вече мислиш постоянно и за някой друг. Т.е трудната част е промяната в самата мен, не в детето.  Peace

# 359
  • Мнения: 30 802
Kontesa, пак ще ти напомня, имаш едно дете- момиче. По скалата на трудностите си доста ниско. Сама си споделяла многократно, че не се решаваш на второ заради трудностите- и все пак парадоксално твърдиш, че майчинството не е трудно и с лекота ще се справиш и с тризнаци. Което е малко като - тате ще ми купи колело, ама друг път. Защото хипотетичните деца се гледат най-лесно:)

Между другото, от един момент нататък не мислиш постоянно за децата, а ако го правиш, минаваш вече при патологията.

Общи условия

Активация на акаунт