Трудната страна на майчинството

  • 49 872
  • 1 317
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 4 087
Вземете го да спи при вас  Peace

И ако не усещаш количката или слинга за "хитринка" остави ги в гаража за 1 седмица и се справи без тях или да переш на ръка, щото нали- не е хитринка, а само предмет.

Лейди, ама това не пречи да пробваш, наред и да му търсиш начина на детето, няма начин да няма начин, стига да не е болно детенцето.

# 511
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ти обаче не разбра, че темата Е за мрънкане. 😆
На мин не е имало кой да ми гледа пищящото бебе да постилам найлони, но може би забравяш, че трябва и да къпеш бебе след всяко хранене. Поне моето се докарваше до това положение. Виж не съм се сетила да я опаковам в пълно бойно за обяд. 😉
Предвид, че детето ми до 12м беше без заместено хранене, дали ми е било проблем бавното захранване?
А ако детето иска да ходи, беснее и тича постоянно и в раницата врещи и се гъне непрекъсното, ще носиш ли до 3 години?

# 512
  • Мнения: 4 087
Има начин да не остане омазано и да и аз имах проблем с това и ме научиха с времето как да ми е лесно и не толкова омазано.  

Децата се възпитават да бъдат носени, всички пищят и се гънат в началото, ако не са носени от бебета регулярно.И на това ме научиха и съм го виждала този същият въпрос 10000000 пъти в групите за носене и отговорът и резултата съветите винаги е един и същ- или му теглиш м....та и не се пробваш и продължаваш по старому или с времето по малко привикваш детето и то се научава. Това, ако е по-голямо дете. Бебетата не врещят и няма как да се вият, те си свикват просто. 

# 513
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Вземете го да спи при вас  Peace
Мхм, взехме я. Вярно, тя спи една идея повече. Ние не.
Незаменимо е да те изритат в корема, докато спиш, да налага баща си по гърба и да вика "маха, маха", да се катери да спи отгоре ти и т.н.

# 514
  • Мнения: X
Чери, вече с глас се смея. Че той няма кошара моя син, спи при мен на спалнята от ден първи. Ама вярвай си, че имаш нещо да ми кажеш...

# 515
  • Мнения: 4 087
Ми тогава има нещо друго да го тормози- търси и разбери причината и ще му намериш решението.

Кали, ако искаш съвет и аз как постъпих, намерих кошара на височината на леглото ми и я залепих с вдигната решетка, така хем беше при нас , хем не точно. До към 2 години така откарахме. Ако искаш пробвай, с най-добри чувства и пожелания ти предлагам моят опит , дано сработи  Peace

# 516
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
И аз истински се забавлявам. Дегето ми се носеше без проблеми от 6 до 12-13м, но след това стана невъзможно, и?

# 517
  • Мнения: 4 087
Най-вероятно е проходило. Моето го пуснах просто да ходи колкото си иска и я разхождах с часове. После пак се даде да бъде носена, а сега ме умолява за това....ама, късно е.  newsm78

И не е нужно да ме "изпитвате", щото не съм аз първоизточника. Било ми е трудно, намерила съм цаката на детето. Всяко дете си е различно, но опит достатъчно има, майки и хитрини - колкото щеш.

# 518
  • Мнения: X
Тормозят го 1000 неща - зъби, глад, неузряла нервна система, жажда, самота. Бебешки му работи. Решението е израстване, седиш и чакаш.

Аз още ползвам раницата за кратки разстояния. Полезна беше, макар че не съм ѝ голям фен, че бебето тежи, а имам разширени вени и болят.

Последна редакция: вт, 19 сеп 2017, 10:38 от Анонимен

# 519
  • Варна
  • Мнения: 36 724
Абе вие не разбрахте ли, че трябва да си закарате буйните деца при Чери за седмица-две и след това ще ви ги върнат като новички.

# 520
  • Мнения: 4 087
Аз казах, че искам да се тествам. Явно момченацата са едно ниво по-нагоре. Дано да има някое да ме победи.....чакам.

# 521
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Абе вие не разбрахте ли, че трябва да си закарате буйните деца при Чери за седмица-две и след това ще ви ги върнат като новички.
Ами аз почти се навих.😆
Подозирам, че Черито пропуска някои подробносги, защото аз разходкиге с часове съм имала възможност да ги правя, когато има кой да свърши всичко останало, или има още някой с мен да седна да 10мин, понеже разходките все още са истинско изтезание, предвид, че спя по не повече от 4-5 часа за денонощие и през другото време съм на бойното поле.
Пп
Хайде бе, Чери, вярно ли е проходило. Мерси, че ми каза. 😂

# 522
  • Мнения: 4 087
Е моето проходи доста по-късно , за това, но е ефекта е все един и същ, ходят и щъкат до откат и дават отпор на всеки опит да бъдат укротени, тогава приключихме и с количката ние- никакъв шанс...

Бащата готвеше и чистеше, а когато не можеше просто никой не го правеше.  newsm78

# 523
  • Мнения: 2 710
Решението на проблема със спането го заложих още в третата седмица. Близнаците спяха следобяд непробудно и правеха по-голяма интервал за храненето. Разбрах, че за тях това е нощ. Не им позволявайте да се изпиват привечер и не се мъчех да ги приспивам. Около 7-8 вечерта ги отавях поплачат и после, като се изморят до сутринта се будеха само за бозаене и заспивай, докато ядат. Тогава разбраха, какво е ден и какво е нощ.

# 524
  • Мнения: 30 802
Опитът със слинга е следният: първият синковец го хареса, приятно му беше да му е тясно и задушничко. Другите две въобще не уважиха инсталацията, не им хареса.

Захранването- вече нямам спомени. Става все по-лесно всеки път. Не, не съм ги оставяла да ядат сами супи и манджи, но всичко що е сухо, на парченца и се хваща с ръка го ядяха. Плескането е на ниво, но имам абонамент за домакинска хартия. Не тъпча, не държа на час, в някои случаи ги чакам хубавичко да изгладнеят. Но също така знам, че до една възраст не могат да седнат и да се нахранят наведнъж. Със сина ми съм сервирала храненията на три етапа- хапва нещо, сляга му се в стомаха, после още и така. Не съм тъпкала цялото количество на едно сядане. Сега на малките им оставям храна на подноси на един нисък плот и сами се оправят. Е, правят трохички, но е по-добре от това да ги гоня с лъжица.

И да, в някои сутрини се събуждам със задника нагоре, не ми е ден, въобще не съм всеотдайна и ангажирана. В тия дни си наваксвам с гледането на Спондж Боб.

И въпреки това гледане, синът ми е голям стабиляга в момента, че и музикално схватлив се оказа, а си мислех, че няма да стане заварката с пианото. Хвал! Като стана на 7, направо ми просветна. Сега, предизвикателството е, че наистина не можеш да му планираш деня- трябва наново да седнеш и да се научиш кое пасва на детето и кои ангажименти са толкова досадни и тегави за всички, че е по-добре да се намалят до минимум. Сега му се е паднало да се шматка и да експериментира- и си спомням, че и за мен, и за брат ми най-големите успехи идват точно от това, с което сме се занимавали с мерак, а не от това, дето е учено под строй. Намигване към Контесата:)

Общи условия

Активация на акаунт