Лотария "Зелена карта" 2019

  • 326 242
  • 3 904
  •   1
Отговори
# 3 855
  • Мнения: 419


за очакващите 2-ро теглене .... няма да има !

# 3 856
  • Мнения: 2 024
Защото опитът и специфичната ситуация, в която се намира питащият, не винаги отговарят на написаното в инструкциите. Особено стане ли дума за ДС260. Там постоянно изникват въпроси, които нямат отговор точно в инструлциите. То по тази логика форуми за взаимопомощ изобщо не би следвало да съществуват.
И само да допълня, че понякога дори от притеснение започваш да се съмняваш и в очевадното и предпочиташ някой да ти потвърди, преди да си го "натряскал" така да се каже. Един вид за твое успокоение да се допиташ до някой, който е минал процеса. Звучи глупаво, но на мен лично ми се е случвало много пъти.

Pupitka, моят коментар
Скрит текст:
Според мен питанията тук (и навсякъде из нета, а и извън него) са си просто една опция, която с нищо не може да замени официално дадената информация към конкретния късметлия в хода на процедурата по добиване на визите. Или с една дума - хора, четете си старателно дадените ви инструкции (линкове и каквато там форма имат)- в тях е всичко, което ви трябва за да се подготвите по етапите.
Лотарията я има от преди форумите из интернет, та тогава как хората са минавали процедурата?
беше провокиран от питането
Здравейте! Къде мога да следя за датата на интервюто? Може ли линк към сайта?
Какво специфично има в това питане? И ако питащият търси отговора по различни канали и на различни места, току виж получил и различни отговори - е на кой от тях да повярва: на този от инструкциите или на този от форумите? Ами ако изобщо не е разбрал, че в инструкциите пише друго (щото хич не му се четат, не ги разбира и пр, причини), а не това, което е прочел във форума - кой ще му е крив после, че му се забавя процедурата или дори му отказват визата?
И не, няма нищо логично в това да няма форуми - ще се повторя: те са опция, сиреч нещо допълнително, но не и със силата да изместят по достоверност първоизточника (офиц. сайт на лотарията, посолство, и най-вече лично до питащия официално изпратени линкове, инструкции, отговори на негови специфични въпроси и т.н.)

Да изместиш означава да замениш едното с другото, а не да ползваш това друго като допълнение към главното.
Hands V

# 3 857
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
Костваше ми точно минута да й отговоря, а на теб този пост сигурно повече от две. На мен не ми пречи, подминавам ако не искам да отговоря и толкоз. Който исла да се отпише, може да го направи чрез старата версия на бг-мамма.
За второ теглене не се и надявах, но по-тъпото в случая е, че не казват нищо официално за лотарията тази година. Astonished

# 3 858
  • Мнения: 419
Ще кажат ама в края на месеца, предполагам около 27 - 28 ще има вече обявени инструкции за DV2020

# 3 859
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Здравейте и от мен! И аз тук да чакам подаването на апликейшъните.
Обаче ми изникна един тъп въпрос... Grinning
Та на въпроса - очакваме скоро бебе. Ще се роди към финалните дни на участието в лотарията.Та дилемата ми е такава - да си пуснем апликейшъните през октомври преди да се роди бебето или да чакам да се роди, но пък остава под въпрос как ще подам тогава нещата, тъй като вероятно ще съм още в болницата или таман ще са ни изписали.Знам, че може да добавя бебето и после ако ни изтеглят да го включим.Но това важи ли при положение, че се е родило по времето на подаването?

Тази година пак ще подавам и за майка ми документи, макар че на нея е ѝ се вярва да я изтеглят все пак.Отделно около пролетта ще подаваме за нея пак документи за тур. виза.Обаче как стояха нещата с двете визи.По-добре ли е да пропусне тази година за ЗК, ако това ще попречи на документите за тур. виза.Важно е да я вземе и да пътува, защото сестра ми, която е в Щатите също чака бебе и майка ни затова иска да иде.

Снимки досега сме правили във фото и си отговарят на условията за всичко.А сестра ми спечели също със снимка правена във фото, но в Щатите.

# 3 860
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
Интересен въпрос наистина. Аз бих пуснала след като родя, за да не влизам в обяснителен режим при евентуално изтегляне. Нека някой друг в подобна ситуация даде съвет.
Майка ти да си пусне за тур. виза, лотарията не й пречи, нито нялой ще я пита за нея, или пък тя трябва да казва. Успех! 🤗

# 3 861
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Благодаря, тя един път взе туристическа, ама изтече, беше за 1 година.Имаше покана от колежа на сестра ми за завършването и затова толкова малко ѝ дадоха.Сега се надява на поне 10 годишна да може да ходи да вижда внучето и там живот и здраве.На интервюто я подпитвали тогава за имиграция и затова се чудя.Иначе тя няма да коментира ЗК.Ще си има покана от сестра ми и мъжа ѝ / той е американец/.И там всичко друго необходимо.

# 3 862
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
Няма намерение да емигрира и толкоз, няма място за притеснение. Пуснете й, а тя да си иде на интервю. 😃

# 3 863
  • Варна
  • Мнения: 995
Море!
Мисля, че сега може да подаде документи за удължаване на визата, без да ходи на интервю. Пуска ги по куриер, по куриер ги получава. Вече, ако консула прецени, че трябва да се яви - ще я извикат. Трябва да не са минали повече от 4 години, поне преди 3 години беше така, също имах едногодишна туристическа, след това ми дадоха 10 годишна...
Подай си апликациите в началото, да ти е мирна главата. Няма какво чак толкова да се обяснява след това, като видят кога е родено детето и кога сте пуснали заявления.

# 3 864
  • Мнения: 3 510
Интересен въпрос наистина. Аз бих пуснала след като родя, за да не влизам в обяснителен режим при евентуално изтегляне. Нека някой друг в подобна ситуация даде съвет.
Майка ти да си пусне за тур. виза, лотарията не й пречи, нито нялой ще я пита за нея, или пък тя трябва да казва. Успех! 🤗
Да, ама нали като отидеш на интервю за туристическа, са те проверили доста обстойно. Не могат ли да видят, че в същото време участваш и в Лотарията, което ще предположи, че искаш да се установиш в САЩ и с туристическата виза може да ти помогне за това.

# 3 865
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
Кой и от къде ще знае, че е пускала за ЗК? Много приятели имам с туристически визи, които редояно си играят за ЗК. Не параноясвайте жената.

# 3 866
  • Мнения: 25 736
Моренце, аз бих пуснала преди да родя, след това изобщо няма да ти е до снимане не бебе и т.н.
Майка ти да си пусне, няма проблем за туристическа. Марто е обяснил, че олекотиха режима за хората които са имали вече виза.
Леко раждане! Hug

# 3 867
  • Мнения: 419
@Море, пускай преди да родиш , ние така направихме първия път като пуснахме за лотарията DV2016 (не ни изтеглиха ) пуснахме апликациите вечерта - снимки на стената в домашни условия и жена ми влезна на другия ден да ражда. След като роди си добавяте малкото (ако ви изтеглят), това не е проблем. 

# 3 868
  • Мнения: 3 510
Кой и от къде ще знае, че е пускала за ЗК? Много приятели имам с туристически визи, които редояно си играят за ЗК. Не параноясвайте жената.
Аз по-скоро също питам, отколкото да се изказвам като капацитет. Нямам намерение да параноясвам никой.
А иначе кой и от къде ще знае - ами нали и двете неща са свързани с посолството малко или много, от там не могат ли да те проверят участвал ли си в лотарията, не си ли?

# 3 869
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Благодаря за отговорите Simple Smile И аз мисля, че след като родя няма да ми е до попълване, то може и още да съм в болницата тогава или точно да са ни изписали живот и здраве.Ще пусна като пуснат формата и така, ако се налага и ни излезе късмета ще допълваме и бебето.
За майка ми и аз мислех да пробваме ако става да не се разхожда до София.Ще си приложи там всичко, поканите и така.Иначе тя се съмнява за ЗК да я селектират, но ѝ се иска иначе.А ако получи 10г. туристическа ще е супер.
Иначе на теория знам, че не са свързани двете визи ама все пак се зачудихме.Предполагаме около април ще ходи, ако  вземе виза.

Общи условия

Активация на акаунт