Четвъртокласници 2018/2019

  • 86 630
  • 742
  •   1
Отговори
# 270
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Един бърз въпрос: до кого се пише молба за 3 дни отсъствие на детето по семейни причини - до класната или до директора? Помня, че казаха на родителската среща, а не мога да си намеря записките. Anguished

# 271
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
До директора.

# 272
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Благодаря, Савина! Flowers Rose

# 273
  • Велико Търново
  • Мнения: 76
Един бърз въпрос: до кого се пише молба за 3 дни отсъствие на детето по семейни причини - до класната или до директора? Помня, че казаха на родителската среща, а не мога да си намеря записките. Anguished

Когато аз подавах в канцеларията, на мен ми казаха до Класния ръководител

# 274
  • Мнения: 14 486
Аз скоро писах - до директора.

# 275
  • Мнения: 16
Здравейте,

До три дни - се пише молба до класния ръководител.
До седем дни - до директора.
Ето и една полезна статия - http://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/2017/11/22/3083217_zakusnen … vin_otsustvie_za/

# 276
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Ха сега де! Grinning Ще напиша две молби и ще питам класната коя от двете да подам. Благодаря за отговорите!

# 277
  • София
  • Мнения: 3 058
Момичета, честит първи истински сняг!
Снощи моите се биха със снежни топки пред блока до 9 вечерта, разриха всички коли, които бяха паркирали отпред  Mr. Green
 
caprice, мила, не е успокоително, но моят син (7 клас) все още редовно пропуска по някое упражнение от тестовете в училище и после "а, този въпрос не съм го видял"  Crazy А тактиката да подмине задача, за да решава тези, които са му лесни и после да се върне на тези, които е пропунал, е изключително опасна - в момента, в който стигне последния въпрос - става и предава. И през ум не му минава, че трябва да се върне да прегледа назад пак. И хем знае къде му е проблема, че е адски разсеян, че трябва да проверява всичко по 10 пъти и пак се случва. Та така, мноооого приказки, много подсещане да си проверява, въпреки досадата, която струи от думите "знам, беее, знам, стига ми го повтаря едно и същооо".

Тези, които учите по учебника на Булвест (с първи раздел история) да ви успокоя - географията им е по-лесна на децата, по мои скромни наблюдения. А и за историята трябва да се знаят поне посоките на света.
Ние сме по Просвета, захванахме историята. Моята, след сблъсъка с траките, започна да си вярва, че май може да ги учи тези уроци. На траките рева, нищо не можа да запомни. Хем извадихме снимки от музея в Панагюрище, в Карановата могила, по разни други места, дето сме ходили. Припомних й как една разпоредителка в един археологически музей (убийте ме, не помня в кой град) я пита какво е видяла и тя небрежно заяви "счупени паници" и колко срам брах аз, че така омаловажи тези важни исторически "веществени източници"  Crazy

Онзи ден учихме за Старите българи (ех, с второто дете се пречупих да ги наричам така, с баткото не можех да си изкълча езика, наричах си ги Прабългари, както съм ги учила в далечната...ехей...) Направихме план, валиден и за двата урока и тя казва и за траките и за българите. Къде живеят: "Траките живели по нашите земи преди 3000 години, старите българи - на североизток от Черно море" Не съм убедена, че може да разказва само за едните, отделно, ама карай. Най се забавлявам на изречения от сорта "траките живели в селища на едно място, а старите българи обикаляли от място на място, защото когато конете изпасат тревичката те трябва да си намерят нова полянка и да си преместят палатките, които им казваме юрти"  Crazy Но не поправям изказа, така го е разбрала, така го предава. Не вярвам много деца да успеят да генерират изречението "Старите българи водят номадски начин на живот"  Whistling Но всичко им е много абстрактно. И стила на уроците изобщо не е подходящ за деца.
Учат за владетели, за битки в определени години, но какво се случва в едно обикновено семейство по това време не им е ясно. Нищо примерно не се споменава за децата. С какви дрехи са се обличали, какво са правели през деня, на какви игри са играели .. това е важно да навлязат в обстановката като цяло.
Напълно съм съгласна, прекрасна идея! Много по-лесно и по-ползотворно ще е  Hug

# 278
  • Мнения: 14 486
Хайде сега - надали някой историк знае на какви игри са играли децата през 900 г. по българските земи.

За мен е достатъчно да научат основаването на държавата и още две три събития и двама - трима царе. Българската история ще я учат поне още 2 пъти за цялото обучение, не виждам защо сега ги мъчат с тези неща.

# 279
  • Мнения: 8 519
Какво да правя... обичам картите откакто се помня Simple Smile Другите си закачат картини, аз слагам карти.
  Уникална си ! Сложи си като нормалните жени по един гоблен на стената! Joy

Най се забавлявам на изречения от сорта "траките живели в селища на едно място, а старите българи обикаляли от място на място, защото когато конете изпасат тревичката те трябва да си намерят нова полянка и да си преместят палатките, които им казваме юрти"  Crazy
Вкарало е своя логика детето, добре е разбрало урока ! Hug

Аз три урока по математика обяснявам елементарни неща: при събиране на три цифрени числа с преминаване се слага "едно на ум" на десетиците, стотиците и на двете. След обяснение от мен няма проблеми сяда и си пише домашната, ама иначе това в часа не го е разбрала  ooooh!.

# 280
  • Мнения: 8 228
Vita, ако има как, по нататък и Перодичната таблица на елементите бих закачила и още един куп табла, но няма да ми стигнат стените Simple Smile
Вкъщи има всичко - речници, граматики, атласи, енциклопедии и прочие. И направо издивявам, когато големият ме пита за някоя дума на английски, щото го мързи да си я потърси в речника. Ама и аз спрях да отговарям вече.
Та, един куп допълнителни пособия имат, само да има желаещи да учат. Ама и мързелът им голям. Малкият поне не мърмори като му дам допълнителни задачи, изпълнява. Големият обаче е уникум - много умен и схватлив и за равновесие, мързелив и мрънкащ.

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Хайде сега - надали някой историк знае на какви игри са играли децата през 900 г. по българските земи.
Така е, но като ми разказваше един урок какво ставало тогава, колко важна е била битката, през коя година ставало и т.н. в един момент я питах - Къде са били според теб жените през това време? - отговорът беше - нямало е жени и деца, само войници и царе  Shocked После чак взе да се замисля за това... не го пишело в учебниците  ooooh!

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Хахаха Провокирахте ми да питам моето дете.
Отговор ."Жените са си стояли по поляните и са раждали деца."
Въпрос "Откъде деца ,като мъжете им са били на война"
Отговор "Ми не може да не оставали войници ,които да ги пазят"
Е опазили са ги Joy Joy

# 283
  • Мнения: 3 411
Ахахахаа Joy JoyJoy

# 284
  • Мнения: 8 228
И аз попитах тази вечер моя син. Беше категоричен, че е имало жени и деца. Как си представя живота им, отговор - скучен. Можах да изкпоча още едно "труден" и това беше.
Батко му беше малко по-обстоен. Според него жените са работели, а децата са се обучавали за войници.

Общи условия

Активация на акаунт