Четвъртокласници 2018/2019

  • 86 790
  • 742
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 14 489
От четвърти или от пети клас започват втори чужд език? Към кой сте се насочили?

# 331
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Сега ще имат ли срочни оценки или и тази година нямат?  newsm78

# 332
  • София
  • Мнения: 6 173
От четвърти или от пети клас започват втори чужд език? Към кой сте се насочили?
При дъщеря ми от тази година вече учат втори чужд език.

# 333
  • Мнения: 8 530
От четвърти или от пети клас започват втори чужд език? Към кой сте се насочили?
Зависи от програмата в училището. В нашето се учи руски от пети клас при желание на родителите. Децата го научават леcно.

Сега ще имат ли срочни оценки или и тази година нямат?  newsm78
Според мен няма да имат.

# 334
  • Мнения: 8 229
При нас има немски от 5ти клас като ЗИП, но часовете са малко. Обикновено се сформира една паралелка. При големия, целият клас избраха един и същи ЗИП, Информационни технологии, за да се запази класа в същия състав. Предполагам, че и за малкия ще постъпим така, ще изберем нещо всички, защото като цяло са хубав клас и е по-добре да се запазят в този състав.

# 335
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
В нашето училище втори език започват от 5 ти клас, тогава си влиза и часа по информационни технологии. За втори чужд език има избор от немски, италиански, руски и май френски. Според колко деца са записани или целия клас или сформират групи от няколко класа. Заявленията се подават в края на 4 ти клас кой чужд език ще иска да изучава детето.
Моята отсега е заявила руски покрай маша, Калинката и фиксиките, които гледа само on line. Учителката е много добра, преподаваше и на кака и, но за трите години покриват ниво А1 по програма.

# 336
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Щото първия го научиха та втори.....  Joy Моите по английски в училище нищо не са научили, но имат само 5 и 6. Как става не знам. Отдавна съм се отказала от идеята, че може да се научи език в училище, освен ако не е езикова гимназия.

# 337
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Програмата така е направена, че първи срок на 5 ти клас минават всичко, което са изучавали през предходните 4 години, а в 8ми клас първия срок в паралелки с интензивно изучаване на език по-задълбочено изучават всичко, което са се научили предните 7 години.
Та до 5 ти клас въобще не се впечатлявам от оценки по езика.

# 338
  • София
  • Мнения: 7 673
Здравейте. Спорим тук с третокласника. Може ли да ми кажете в колко часа си лягат децата, когато на другия ден са на училище? Аз лично с голям компромис го оставям до 22,00, а той е с убеждението, че едва ли не всички други си лягат в 23,00. Иначе дори смятам, че разумното е 21,00. За протокола - става в 7,30.

# 339
  • Мнения: 9 776
Държа си на часа - в 22 почвам да подканям и до 22.15 е легнал. Не мрънка много. Но все има да си догледа детското по тв. И също като при вас споменава другите деца, че лягали късно, някои гледали "София ден и нощ". И аз го гледам понякога, но не съм в трети клас. Иначе сутрин го вдигам в 7 без нещо. 22 часа е нормален час за лягане. 21 е рано по моите разбирания.

# 340
  • Мнения: 1 738
Почвам да подвиквам от 21.30. До 22.30 е легнал и заспал. Сутрин става в 6.45, как се наспива незнам.

# 341
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ако на другия ден е първа смяна, в 21 трябва да е в леглото. Може да почете още 20-на минути или да послуша музика, но не повече. Става в 7-7,15, за да има време да закуси, иначе излиза в 8,10ч.
Ако е втора смяна и си е подготвила домашните и уроците за следващия ден - може да откара до 22,30, стига ние с баща й да не сме се капладисали преди това. Тогава може да стане и в 9,30ч.

# 342
  • София
  • Мнения: 7 673
Ако на другия ден е първа смяна, в 21 трябва да е в леглото. Може да почете още 20-на минути или да послуша музика, но не повече. Става в 7-7,15, за да има време да закуси, иначе излиза в 8,10ч.
Ако е втора смяна и си е подготвила домашните и уроците за следващия ден - може да откара до 22,30, стига ние с баща й да не сме се капладисали преди това. Тогава може да стане и в 9,30ч.
Браво на вас!  Hug

# 343
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Започвам да напомням в 21 часа.Към 21,30 вече подвиквам,и ако не е легнала вече почвам да крещя ,защото ми писва.За всичко напомням.При хранене мога да напомня 50 пъти яж ,яж ,яж иначе блеее като овца.Сутрин е просто ад.Става в 6.45 с адски мъки  и трябва да е тръгнала в 7.30.Ако не я подсети човек и до тоалетна няма да отиде.Половин филия хляб/сандвич/ се яде точно 30 мин,мъкааааа.

# 344
  • Мнения: 1 738
Действате ми успокоително. Мислех, че само аз съм като досадна латерна - яж, влез в банята, лягай, седни да пишеш домашни. И всичко това се повтаря по n на брой пъти. Супер много се изнервям понякога. Имам чувството, че ако не подканям и подсещам постоянно и вода няма да се сети да пие.

Общи условия

Активация на акаунт