Четвъртокласници 2018/2019

  • 86 759
  • 742
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 9 776
Ооооо, мисля да го оставя моя някой път да отиде с пижамата на училище.....

# 346
  • Мнения: 8 228
Около 21ч започвам да подвиквам да се ориентират към банята. В последно време гледаше с батко си Хавай 5-0, от 9 до 10ч. Държах преди това да се е изкъпал, за да може да е свободна банята за нас, да си гледа след това филма и веднага след това да си ляга. Телевизорът вкъщи е само един, в кухнята е, така че опцията "гледам филми за заспиване", не съществува. Сутрин става в 7-7:10. В 7:40 тръгва за училище. В петък и събота вечер си лягат по-късно. Тогава обикновено си правят кино вечер.
Големият също в 22:30 е в леглото, но обикновено си чете още час-два, зависи колко му е интересна книгата.

# 347
  • София
  • Мнения: 4 560
Между 20 и 20.30 подканям за баня. До 21 са измити. Синчето макс за 10-15 мин е заспало, но кифлите се мотат и ни вдигат нервите с баща им. Но горе-долу до 22-22.15 вече са заспали. Съответно синът става лесно, момичетата са кошмар с буденето.

# 348
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
21 ч е времето за лягане, което на практика означава, че се минава през тоалетната, банята, целувки, прегръдки и в 21,30 обикновено е в леглото. С баща им се редуваме да я завиваме като процедурата отнема още около 10 минути с нещо, което се е сетила да каже, разкаже, вземат се дистанционните и се изключва компютъра, а след това и Wifi-а иначе и кака и няма да си легне. Все някоя е първа смяна, така че до 22 ч са дори и заспали. Петък и събота са на свободен режим и си лягат като окапят, но ваканциите до 23 ч са в леглото.

# 349
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
В 21:00 започва да се приготвя, в 21:30 трябва да е в леглото. Заспива бързо в повечето случаи, но има и вечери, когато се върти до след 23:00 - 23:30. Будя я в 6:45, така че не мога да си позволя по-късно лягане.
При нас има друг проблем обаче - всяка вечер трябва да стоя при нея, докато заспи. Побърквам се вече, не мога да седна на спокойствие да гледам телевизия или да се видя с мъжа ми. Пробвала съм да я оставя сама да заспи, но просто не успява и накрая става 24:00; тя се притеснява, аз се ядосвам и в резултат и двете сме изморени и изнервени на другия ден. Disappointed

# 350
  • Мнения: 9 776
А защо не иска сама? Страхува ли се?

# 351
  • Мнения: 14 489
Няма първа, втора смяна - в 21 е в леглото. Вечеря в 19 часа, когато е била на тренировка в 19.30, мота се до 20.30, къпе се, мие зъбите и в леглото.
То аз ако си легна след 22.30 не мога да стана сутрин, какво остава за малко дете, дето трябва да учи.

# 352
  • Мнения: 3 414
Ляга около 22ч, става 7:00-7:20ч. И ние се приспиваме и редовно заспивам при него.

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Момичета ,подействахте ми като 5 сеанса при психиатър.Вече мислех ,че съм луда и,че само аз мрънкам,опявам ,напомням...

# 354
  • София
  • Мнения: 3 484
Моето заспива късно - към 24:00. Иначе го карам да ляга по-рано, но до 24:00 се върти и не заспива. Учителката казва, че някъде към третия час се събуждали децата. Първите два - дисциплината е идеална.

# 355
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
А защо не иска сама? Страхува ли се?
Казва, че се притеснява сама, но не може да каже какво конкретно я притеснява.
Има нощна лампа, оставям вратата отворена, чува ни как си говорим или пък чува телевизора , но пак не става.

# 356
  • Мнения: 1 565
Когато синът ми беше на тази възраст, лягането ставаше от 21 до 21:30 ч, но сега малката като гледа че брат ѝ не си ляга и тя не иска да отива да спи. Тя си беше ранобудна и до късно стояща и като бебе, че и следобеда не искаше да спи. За това към настоящия момент е така... Ако е втора смяна (миналия срок) лягане между 22:30 и 23 ч. От вчера (първа смяна и когато се налага ранно ставане) 22 - 22:20 ч. Будя я 7:20 - 7:25 ч. Няма проблем със ставането, още повече че обича да ходи на училище. Не закусва в къщи. Яде си приготвената закуска от вкъщи в първото междучасие (сутрин трудно закусва, особено ако трябва да бърза), а в голямото междучасие хапва закуските от училище ако и харесва или я носи в къщи, ако ѝ е в повече.

# 357
  • Мнения: 8 228
Момичета ,подействахте ми като 5 сеанса при психиатър.Вече мислех ,че съм луда и,че само аз мрънкам,опявам ,напомням...

Това е една от причините да ползвам Бг мама. Успокоявам се, че диванетата не са само в моята къща Simple Smile

# 358
  • София
  • Мнения: 982
Чете до 11 най-рано и сутрин става в 6.45. Хващаме метрото в 7.14 и гледа като сомнамбул. Молила съм се, викала съм, нищо не помага, докато не реши че е време за сън няма шанс да легне.

# 359
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моите лягат в 21.30 и заспиват към 22 приблизително. Стават в 6.30. Според мен е малко този сън, но и да ги сложа по-рано не заспиват, така че няма смисъл, само се изнервяме взаимно.
За повтарянето - най-досадното нещо ми е това в цялото гледане на деца. До гуша ми е дошло! 100 пъти "яж", 200 пъти "измий си зъбите", 300 пъти "облечи си пижамата"..... , а мъжът ми обяснява колко съм досадна.  ooooh! Да беше опитал някой път той да ги сложи да си легнат да видим...  #2gunfire Но няма друг начин. Алтернативата е да крещиш, но след 10 год вече нямам сили и да крещя.

Общи условия

Активация на акаунт