Четвъртокласници 2018/2019

  • 86 768
  • 742
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна
  • Мнения: 3 245
От вчера е първа смяна и мина на нов режим. Ляга си към 21:30-21:45 и почти веднага заспива. Сутрин става в 6:30, 7:15 излиза за училище.
Всеки ден е на тренировка до 20:00, след това прибиране, вечеря и т.н. и няма как да е в 21 в леглото, но до 21:30 гледаме да се е ориентирала. Има и книжка за четене в леглото, но сили няма, та май само през почивните дни заспива с четене.
Не ми се налага да напомням, сама си приготвя чантата, дрехите, сака за тренировки, пише си домашните без подканяне. Сама си написала режим и гледа да го спазва. Заслугата не е моя обаче, защото баткото е почти пълна противоположност.
Единственото, с което не мога да се преборя, е да носи пантофи вкъщи...

# 361
  • Мнения: 4 204
Почваме да се подканваме към 22 с тенденцията до 22,30 да сме легнали всички. Обикновено най-заспалите сме ние с баща им.
Вторият срок малката е втора смяна и ще е по-трудно лягането, като знае, че на другия ден може да поспи и до по-късно.
Друго едно питане- имате ли опит с третиране на кокоши трън с течен азот? Излязъл й е на предната част на стъпалото, голям е, вече два пъти ходим за третиране с течен азот и пущината не е и чул.

# 362
  • София
  • Мнения: 4 560
Друго едно питане- имате ли опит с третиране на кокоши трън с течен азот? Излязъл й е на предната част на стъпалото, голям е, вече два пъти ходим за третиране с течен азот и пущината не е и чул.
При каката имаше сигурно 10-ина процедури, но нейният беше голям. А сина го хванах рано-рано и след 3-4 ходения, макс 5 да е било, падна.

# 363
  • Мнения: 4 204
И този е голям. Значи да се въоръжа с търпение. Търпението на малката не е много голямо.

# 364
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Уф, тези кокоши тръни са голяма напаст. Доста процедури отнесе малката, не си спомням, но над 5-6.

# 365
  • Мнения: 1 565
Синът ми когато беше 4 клас също имаше кокоши трън, който го третирахме с лепенки лекуващи мазоли и кокоши трън. https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/3330 Това нещо продължи 3 - 4 седмици, че много бяхме изпуснали положението. Успоредно с него и баща му имаше кокоши трън, но неговия беше направо доста на дълбоко и лечението при него продължи 2 месеца и половина или поне на мен толкова ми се видя. Та това го пиша, защото кокошия трън наистина е много неприятен и може дълго време да изисква да се лекува и си трябва много търпение. Поне третирането с тези лепенки е безболезнено. И само да допълня, че не е необходимо лепенката да се сменя всеки ден (те са си и скъпи). Но след като веднъж си почнал лечение с лепенките, после след измиване на краката (веднъж на 2 - 3 дни, освен ако не е лято или не са се потили) се оставят да покиснат във водата за да омекне кожата и се чопли всеки път от нея (образува се твърда кожичка), докато не се стигне в един момент до нежна крехка кожа, която след няколко дена си израства и си става стабилна на мястото където преди е бил кокошия трън. Нямам наблюдение над лечението с течен азот, но бях чувала че става с няколко ходения.

# 366
  • София
  • Мнения: 6 182
И аз не бях чувала за третирането с течен азот. Къде се прави? Козметик, дерматолог? Или намираш течен азот и се цапотиш сам? Не съм се сблъсквала до сега с такова чудо, но да си знам Simple Smile

# 367
  • Варна / UK
  • Мнения: 372
Кокоши трън, който излезе миналия октомври на петата на дъщеря ми, махнах миналия месец с Wartner ( като този: https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/3637). След второто третиране започна да се отлепва от единия край и след едно къпане го хванах със суха кърпичка и го издърпах. Нямаше кръв, остана съвсем лек розов белег (но отначало дупката, която остана от тръна, доста стресна детето Simple Smile ). Пробвахме в началото с някакъв гел - Bazuka, два месеца мазах, нищо не стана...

# 368
  • Мнения: 8 229
Преди доста години имах кокоши трън, който лекувах самосиндикално месеци наред неуспешно с какво ли не. Това щото не ми се занимаваше да ходя на кожен, а и беше на място на ръката, където нито ме болеше, нито ми причеше. Накрая все пак ми писна и отидох на доктор. Третиха го с течен азот. Мина за две посещения, но беше малък. Най-важното - не боли изобщо. После си се чудех на акъла, или ма мързела, защо го търпях това нещо толкова време.
Та така. С такъв проблем на дерматолог веднага.

# 369
  • София
  • Мнения: 1 139
Към 21 часа започва да се приготвя- баня, зъби, пижама, около 21.30 вече е легнал. Трябват му 10-15 минути най-много и е заспал. Сутрин става към 7.00-7.15 без проблем.
И аз доста напомням и повтарям, но забелязвам и напредък в организацията му, което ме успокоява Simple Smile

# 370
  • София
  • Мнения: 982
Кокоши трън излиза сам, ако 2-3 вечери се спи с превръзка с клей на топче. Омеква кожата и сам пада. После бързо зараства дупката и не боли.

# 371
  • Мнения: 8 229
Кокоши трън излиза сам, ако 2-3 вечери се спи с превръзка с клей на топче. Омеква кожата и сам пада. После бързо зараства дупката и не боли.


Абе, пробвах аз едно време - и клей, и сок от смокиня и не знам още какви глупости. Течен азот при лекар - чисто, безболезнено и ефикасно.

# 372
  • София
  • Мнения: 4 560
Кокоши трън излиза сам, ако 2-3 вечери се спи с превръзка с клей на топче. Омеква кожата и сам пада. После бързо зараства дупката и не боли.

Това според мен е приложимо за възрастен или за кротко и разбрано дете. Моите не попадат в тези категории Simple Smile

Опитах, защото не ми се ходеше на лекар с дете. Имам клей, домашен. Еми не стана и затова каката я мъкнах 3 месеца и то всяка седмица на процедура. Затова щом усетих малкия, веднага с него на лекар и много бързо приключиха нещата.

# 373
  • Мнения: 4 204
Благодаря на всички за отговорите. Не знаех, че има такъв препарат за третиране с ниски температури в домашни условия. Може би си струва да се опитва с него.
Педиатърката ни даде обикновен зелен талон до кожно-венерическия диспансер, 29-та поликлиника. Прегледът, доколкото въобще е преглед от репликата "има кокоши трън" до хвърлянето на едно око и констатацията "да, кокоши трън" се пое по талона. На всяко третиране с течен азот се заплаща 10 лв на касата.
Преди известно време опитвах лепенки за мазол върху моя крак и не стана нищо съществено, може би и да не съм била достатъчно настойчива. Пък и цената си я биваше.
Четох за рецепта със салицилова киселина / кератолитично действие/ и пробвахме със счукан на прах аспирин. Малката ме изгледа с огромна доза недоверие и тотално нежелание да  постоянства. Слагахме няколко вечери подред- абсолютно нищо и тя се отказа. Чух за резцептата с пчелен клей, но не съм опитвала, защото нямам, а да търся- ха, днес, ха утре....
От двете третирания с азота гледам сега леко открая се е появила едва забележима цепнатина между самия трън и окръжаващата го задебелена кожа. Около мястото се е образувал зачервен оточен вал с диаметър около 2 см и вероятно е възпалено, може и от механичното дразнене да е, но мястото е изключително чувствително и не ми дава да го докосна- нито да опитам да поорежа задебелената кожа, нито да го търкаме след баня със стъргалото за пети.
Третирането с азота е неприятно, твърди, че е направо силно болезнено и усещането продължава и до час след това- докато се приберем накуцва и избягва да стъпи върху пръстите.
Ще продължаваме с ходенията, като сме почнали, пък вечер мога да слагам аспирин или крей /ако се сдобия/ допълнително, двете неща заедно.
Ще упорстваме, няма как. Едно време имах на пръста на ръката, стоя си май близо 2 години и по едно време си изчезна сам, без третирания, без абсолютно нищо. На ръката не пречи, ама на крака- много и няма как да го чакам да се махне сам.

# 374
  • София
  • Мнения: 222
За кокоши трън на палеца на крака на дъщеря ми миналото лято използвахме Салекс течност за мазоли (10 мл). Трънчето падна в рамките на 10-ина дни третиране по описанието. Препоръчвам го - лесно за нанасяне (аз го правех с натопена в разтвора кибритена клечка от страната без главичката и после нанасяне на мястото), а и е евтино около 10 лв струва шишенцето.

Общи условия

Активация на акаунт