Четвъртокласници 2018/2019

  • 86 627
  • 742
  •   1
Отговори
# 405
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
За мое учудване, малката се справя напълно прилично още от първи клас с лагери и зелени училища. Че и си пере бельо и чорапи даже там. Хайде, на първия лагер бяха повече госпожи, но като ходи за по седмица на отборни са само с треньорката, която твърди, че няма никакви дертове с нея - такъмите й не се валяли навсякъде из стаята, багажът й на тръгване винаги бил първи и качествено стегнат, съобразява се с времето.

# 406
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Че и си пере бельо и чорапи даже там.
Уау! Впечатлена съм!  Shocked Виж какво нещо са жените още от малки.  Joy
Моите магарета миналата година на лагера не бяха се и преобличали даже. Бях им сложила комплекти дрехи окомплектовани за всеки ден поотделно, да не ровят. Къпали се всеки ден, но не са се преобличали.  ooooh! Мъжка му работа.

# 407
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Не е от пола, баща й е същия - мразим да влачим багаж. Laughing
Когато е само с него на почивка, перат, та пушек се вдига, като сме заедно - милостиво ми прехвърля нейната част. Но вече няма балами. Mr. Green

# 408
  • Мнения: 8 519
Че и си пере бельо и чорапи даже там.
Уау! Впечатлена съм!  Shocked Виж какво нещо са жените още от малки.  Joy

 Не всички ! Моята госпожица е доста немарлива относно външния си вид. Цялата лятна ваканция си ходи несресана, първото ѝ ресане за деня беше в 17,00часа  /когато се върна от работа/. Ако не  ѝ кажа, няма и да си смени чорапите Joy. Сигурно може да изкара с един чифт поне две седмици. ooooh! . Същото важи и за миенето на зъбите и ръцете - трябва да напомням. Якето никога не се закача на закачалката, а се хвърля на едни шкаф за обувки. Сутрин не си оправя и леглото. Оправя го батко ѝ понеже му идват приятели на гости, та да не го е срам.
  Много е трудна за възпитание моята дъщеря. На мен не ми пречи да казвам едно и също по 100 пъти, а на нея не ѝ пречи да го слуша . Joy

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 11:39 от vita

# 409
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
vita, ти у нас ли живееш? Joy Joy Joy
Има дрееебни разлики.Никой не й оправя леглото ,защото имат отделни стаи с кака й ,а и тя отдавна не живее у нас.
На мен определено ми е проблем да повтарям по 100 пъти -към петия съм на фалцет,а към 8-я откровено крещя .На нея не й пречи да слуша. Joy

# 410
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Хора, държа да изясня, че за моята тези дейности са част от екзотиката при пребиваването извън къщи. У нас още тренираме мръсните чорапи да отиват директно в коша за пране, а не при играчките, под леглото или в джобовете на домашния анцуг. На ММ му отне две години да се научи, с децата борбата продължава вече 18. Laughing

# 411
  • София
  • Мнения: 3 058
Момичета, ужасно разтоварващо е да ви чета, благодаря, че споделяте bouquet  Heart Eyes
Бях научила сина да си слага всичко носено през деня в коша за пране, да си оправя леглото, да си подрежда играчките и бюрото, но....пубертета всичко съсипа, всичко! Чорапи, анцузи, учебници, зарядни, всичко се търкаля по пода на детската стая в безразборен куп. Щерката никога не е отнасяла дрехите си за пране без подканяне, какво остава да изпере нещо сама (това, всъщност, няма и от кого да го види  Embarassed) Ама какво говоря - та те се замерят с мръсни чорапи  ooooh! събуват си ги от краката и ги изстрелват (опъъъва се чорапа, насочва се и се изстрелва към другия) при което, като поразместя мебели в детската стая, изскачат чорапи от всевъзможни места!!! Срам, не срам, споделих  Blush

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 13:20 от мандаринка

# 412
  • Мнения: 8 228
Специално с мръсните дрехи нямам проблеми вкъщи. Свикнали са, вечер като се събличат за баня, всичко да отива в коша за пране. В резултат на това, там понякога се отзовават и дрехи, облечени 30 преди това, които определено не са за пране. Ама навик, съблекат ли нещо, мятат в коша. Пералнята всеки ден се върти като разпрана. Чистите дрехи си ги прибират по шкафовете непосредствено преди лягане. Това, защото ги оставям върху леглата им, и е трудно да легнат, когато дрехите са там. Не че големият, не го прави понякога. Ако обаче оставя дрехите там сутринта, то те ще бъдат прибрани в 10 вечерта. За да стане по-рано, бая викане трябва от моя страна.

# 413
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Изобщо не им дават да бъркат в гардеробите, както и на баща им.  Joy В момента, в който бръкнат, за да извадят най-горната тениска всичко под нея става на миш-маш. Как го постигат не знам. Но понеже много мразя да подреждам гардероби, както обаче мразя и разхвърляни гардероби, по-лесно ми е аз да им вадя и прибирам.

# 414
  • София
  • Мнения: 4 560
Ама какво говоря - та те се замерят с мръсни чорапи  ooooh! събуват си ги от краката и ги изстрелват (опъъъва се чорапа, насочва се и се изстрелва към другия) при което, като поразместя мебели в детската стая, изскачат чорапи от всевъзможни места!!!
Laughing Много ме разсмя Simple Smile

2 от 3 са много зле - само разхвърлят и не им пука за дрехи, бои, играчки. Ама така е, като са одрали кожата на баща си...
Добре, че синът е прибран, не обича да е мръсен, с две думи - сравнително подредено човече е. Можеше и по-добре да е, но на фона на двете кифли си е екстра.

# 415
  • Мнения: 8 519
  Аз съм доста изобретателна и крайна във опитите си за възпитание нищо че не викам.
  Сина ми имаше навика като се върне от училище да вземе чинията с яденето и да яде на бюрото пред компютъра в детската стая, след това не разтребваше. Няколко пъти съвсем културно му правих забележка да си мие чиниите или поне да ги занесе в кухнята и да ги постави в мивката. Аз си казвам, ама момчето не чува и  продължава да трупа в детската- чинии и чаши, остатъци от храна, опаковки от вафли и снаксове, празни чаши и т.н.. Изчаках аз търпеливо седмица и като ми падна пердето взех събрах всичкия боклук барабар с посудата и го сложих в леглото на сина ми под завивката #Crazy. На другия ден той се държеше все едно нищо не е станало, даже и коментар нямаше. От този ден нататък повече забележки не съм правила, продължава понякога да си яде на бюрото, но си мие и чисти всичко.
   
   
 

# 416
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Вия от смях просто.Признах те,това няма да мога да го направя.
Като ви чета всяко с дивотията си.Моето мръсни дрехи хвърля само в коша,ама то защото банята е на средно ниво между два етажа-няма как да ги хвърли на стълбите.

# 417
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
 Изчаках аз търпеливо седмица и като ми падна пердето взех събрах всичкия боклук барабар с посудата и го сложих в леглото на сина ми под завивката #Crazy.
 

Хахахах, това е много готино! Ще си го запиша.Smile

# 418
  • Мнения: 9 860
Че и си пере бельо и чорапи даже там.
Уау! Впечатлена съм!  Shocked Виж какво нещо са жените още от малки.  Joy
Моите магарета миналата година на лагера не бяха се и преобличали даже. Бях им сложила комплекти дрехи окомплектовани за всеки ден поотделно, да не ровят. Къпали се всеки ден, но не са се преобличали.  ooooh! Мъжка му работа.
и моят така, а бях купила 7 чифта нови боксерки, специално за лагера
6 ми се върнаха чисти и неопетнени
Това с големия

Малкият като тръгне вярвам, че ще се преоблича на всеки два часа, той и сега е такъв😺

# 419
  • Мнения: 8 228
Моят се върна от последния лагее с два различни чорапа - сив и черен. Коментарът му " все тая". Вчера го прибрах от тренировки с блуза обърната наобратно. Дори не си направих труда да му направя забележка. Радовно е разпасан - потникът виси под блузата.

Общи условия

Активация на акаунт