Как става тази работа с училищата?( САЩ)

  • 3 090
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Тандури,колко голямо беше твойто мом4енце като го записа на детска?
Ние запо4нахме прискула като навършиха 3г.(януари т.г.) и не сме боледували,може би наистина след 3г. имунитета е по-силен? newsm78
Ина4е бележки от педиатъра не ти трябват,ако е болен и не може на ходи на у-ще,само трябва да се обадиш и да ги уведомиш.

 АМи миналата година Август месец го записах, на 2 г и 2 месеца беше, но се наложи да го спра. Аз съм писала тук и друг път за това, защото беше в много сериозно състояние и ми трябваха 3 месеца след като го спрях за да го вдигна на крака.

# 16
  • Мнения: 404
Деси ходеше на бавачка около година и половина.  Преди месец и половина я записах на прескул и както казаха и другите мами, не е задулжително, то си е детска градина.  Има безплатни прескул, които са обикноженно свързани с църква, или по доход, или пък общината ги спонсорира.  Нашата градина струва 640 долара на седмица, без храна.  Аз съм страшно доволна, а за Деси да не говоря.  Няма търпение да отиде там, имат страхотна детска площадка, много занимания, всеки ден различен проджект правят, то не са апликации, вчра ми подари две страхотни картички за деня на майката, и една мини роза засадена в кофичка от кисело мляко.  Със следващото дете няма да се колебая ваобше и никакви бавачки, ами детска градина от самото начало.  Препоръчвам го на всеки.  като тръгна на бавачката още първия ден се прибра със температура, но то си е нормално, сега вече почти не се разболява, а ако се случи, то за два дни и минава и ги няма страчните температури. 

Като станат на 5 години децата, тогава вече е задължително да ходят на училище.  Ама ние ще сме почти на шест защото е родена в края на Октомври.

# 17
  • Мнения: 404
Исках да кажа 640 на месец.  Не се стряскайте.

# 18
  • Мнения: 4 458
Исках да кажа 640 на месец.  Не се стряскайте.

Аз тъкмо седях и се блещих насреща  Shocked и щях да те питамкак така толкова скъпо и ти се поправи  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 826
Исках да кажа 640 на месец.  Не се стряскайте.

Тъкмо о4ите ми станах ей такива  Shocked Shocked Shocked
и про4етох по-долния постинг.
640$ на месец е супер,аз плащам 213$ за три дни на дете,т.е 426$ за двамата. Mr. Green(това на седмица).

# 20
  • Мнения: 1 116
Исках да кажа 640 на месец.  Не се стряскайте.
Направо се стреснах, викам си бре то и при нас са скъпи градините, ама пък при вас, два пъти по скъпи Simple Smile

И Диана тръгна на прискуул след като навърши 3 години, до тогава не беше ходила на градина. Въобще не се е разболявала, но там е строго, на вратата стои една табелка, кога не могат да идват на училище - с течащ нос, кашлица, температура, червени очи, шарка....  Този прискуул е към училище, където може да продължи после и киндаргардан. В прискулите към детските градини, не е толкова строго с болестите, там си е повече като детска градина.
Учат много неща, случихме на готина учителка, Диана много я харесва и ходи с голямо желание.

# 21
  • Мнения: 404
Исках да кажа 640 на месец.  Не се стряскайте.

Тъкмо о4ите ми станах ей такива  Shocked Shocked Shocked
и про4етох по-долния постинг.
640$ на месец е супер,аз плащам 213$ за три дни на дете,т.е 426$ за двамата. Mr. Green(това на седмица).

Много бре.  Ох, аз съм много доволна и от цената и от училището.  И нашата Мис Клер е страхотна жена, много мила и нежна с децата, 10 са в групата.  И при нас изискванията за болести са големи, но това е добре, ако е зелена цифката, да не идва, ако има температура повече от 101 да не идва 24 часа след като е имала за последно и други такива, но така се предпазват дечицата ни.

# 22
  • Мнения: 4 458
На мен до сега ми се струваше че плащам много за прискул ама сега се разубедих. Вярно че децата не посещават градина в САЩ но все пак ми се струваше много - 200$ за цял ден с храната

# 23
  • Мнения: 826
Киара,разгледах снимки на близна4ките ти-много красиви деца имаш.
Едната си я заплювам за снаха. Laughing
ако имаш път към 4икаго да се обадиш........

# 24
  • Мнения: 4 458
Киара,разгледах снимки на близна4ките ти-много красиви деца имаш.
Едната си я заплювам за снаха. Laughing
ако имаш път към 4икаго да се обадиш........

Тъй ли???? Grinning Кажи коя та да не я давам  Joy
Към Чикаго май няма да ме огрее - много ми се ходи там но май ще отидеме към Ню Йорк за няколко дена.

# 25
  • Мнения: 179
А я да питам аз по-опитните майки как стои въпроса с боледуванията, като ходят на училище? Т.е бележки от педиатъра ли се вземат? Има ли някакви ограничения?

Ограничения аз поне не знам да има, за да отсъства детето е необходимо да се обадиш в учебното заведение, ( в някои има изисквания до обяд, в други до 6 ПМ същият ден ) за да ги уведомиш, че детето ще отсъства, бележки не са ти нужни, твоята дума е достатъчна, ако се включи секретар бавно и отчетливо буква по буква произнасяш името на детето ( тук малко се стряскат от нашите имена  ooooh!  ама да не ти прави впечатление ) , казваш и причината поради която ще остсъства ( медицинска, лична и пр ) и с това въпроса се приключва.

# 26
Kyde e Credor-a?  Iskah da blagodaria za linkovete!

# 27
  • Мнения: 4 458
Питах в едно училище как става записването.
Искат да живееш в района на училището, да донесеш бележка или уверение от електрическата компания, социалната карта, имунизационен картон на детето и бележкаа от лекар че е прегледано и здраво детето.
Държавните училища са безплатни от 8 до май 1.30 бше или 2.30 След това ако искаш да оставиш детето до 6 вечерта плащаш по 50$ на седмица.
Само не питах как стои въпроса с храната но...

# 28
  • usa
  • Мнения: 2 113

офффф - ей, не каза как ти хареса атланта  Simple Smile?

# 29
  • Мнения: 4 458

офффф - ей, не каза как ти хареса атланта  Simple Smile?

 Mr. Green какво да кажа, в началото беше голяма каша но сега с всеки изминал ден все повече ми харесва. Щом и за училища съм питала.... сещате се на къде клоня нали  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт