Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 558 075
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Мнения: 28
Преди една седмица ме оперираха от сколиоза в болница токуда момичета моля кажете ми какда си облекча болките освен с хапчета много са силни и вечер не мога да спя моля помогнете ми пия аулин и паратрамол но ме е страх да не се натровя 😭😭

# 1 231
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Преди една седмица ме оперираха от сколиоза в болница токуда момичета моля кажете ми какда си облекча болките освен с хапчета много са силни и вечер не мога да спя моля помогнете ми пия аулин и паратрамол но ме е страх да не се натровя 😭😭
Задължително попитай лекуващия те лекар. Какво точно ти правиха? Не назначиха ли продължаващо лечение? Иначе при мен когато стане нетърпимо ми слагат инжекция с кортикостероид. Ама аз още събирам смелост за операция.

# 1 232
  • Мнения: 28
Това мускулна инжекция ли е ?

# 1 233
  • Мнения: 6 555
Aries94, успешно възстановяване ти пожелавам!
Когато имаш време, моля те сподели на каква възраст си и на 100% ли ти изправиха гръбнака.
За облекчение не болките не мога да помогна, би следвало лекуващият лекар да ти помогне.
Стискаме палци! Ще отмине всичко.Hug

# 1 234
  • Мнения: 28
Aries94, успешно възстановяване ти пожелавам!
Когато имаш време, моля те сподели на каква възраст си и на 100% ли ти изправиха гръбнака.
За облекчение не болките не мога да помогна, би следвало лекуващият лекар да ти помогне.


Стискаме палци! Ще отмине всичко.Hug
[/

quote]



Да напълно е изправен на 23 години съм ...

# 1 235
  • Мнения: 1 684
ЧНГ  момичета. Пожелавам ви по-изправени гръбчета на дечицата ни и на нас.
Aries94, на тебе ти пожелавам бързо оздравяване и леко възстановяване без болки през новата година. Моля те не ни забравяй  като оздравееш, напиши ни подробности около целия процес на възстановяване.

# 1 236
  • Мнения: 28
Благодаря много за подкрепата ще пиша Simple Smile

# 1 237
  • Мнения: 67
Здравейте, така като гледам все едни и същи въпроси и тревоги се споделят, напълно основателно разбира се! Резюмирам част от въпросите: Как да разбера дали детето ми се изкривява? Казаха 10-11 градуса това "малка" сколиоза/кифоза/лордоза ли е? Какво да правя, къде да направя рентгенова снимка? Или НЕ, аз съм против снимката и облъчването на детето! Какъв спорт или танци? За волейбола и сколиозата! За плуването и ефекта при гръбначни изкривявания? Ама ние нямаме изкривяване, само седи накриво!
 ..... мога да продължа
Многократно съм писала в тази тема, къде в качеството си на пациент, къде като родител, къде като човек, който се отдаде на мисията да помага на другите по отношение на гръбначните изкривявания и болките в гърба, защото така и НЕ получих адекватна помощ и внимание докато се гърчех в болки .... и така почти 17 години. Бях на 19 когато блокирах за първи път и ми изписаха инжекции за 10 дни, даже не помня какво, но важното Е, че ме отпусна болката и аз реших еййййй отървах се! Да, ама на дали! След няма и година се сковах като парализирана отново, отидох при чакръкчия, доволна, че няма да ми набият в задника отново болезнените инжекции Simple Smile Дотук стандартно, докато не ми се случи пак и пак и така най-накрая се сетиха да ми направят рентгенова снимка на която се видя готина сколиоза, а аз бях на 21 години, демек свирено по отношение на лечение и корекция! Знаете ли, омръзна ми от псевдо доктори, които говорят глупости, а след това вие и децата ви страдат цял живот. Междувременно се оказа, че съм имала и дископатия, която след първото ми раждане вече беше готина херния, след второто раждане станаха 2 и познайте....... болката стана част от живота ми. Не се оплаквам, не се правя на жертва, споделям горчив опит! Свободната воля на всеки ще му каже какво да прави и как да постъпи с детето си! Аз обаче се отдадох на това да помагам, на себе си, защото не искам да ме боли и на други малки и големи хора. На тези, които са готови да се доверят, проявят търпение и постоянство за да постигат резултати.
Сколиозата ми не прогресира, защото правя Лечебна гимнастика 5 пъти седмично, по същата причина вече не изпитвам и болки от дискови хернии, нямам блокажи и качеството ми на живот се подобри значително. Децата, с които работя имат резултати. Дали съм удовлетворена от това, което правя? Разбира се! При всеки малък успех на участник в залите, се радвам, все едно е мой, личен, защото знам колко много труд седи зад всяко постижение.
Целта ми не е да спамя когото и да било, а да ви кажа, че решение има! Бъдете упорити, бъдете мотиватори на децата си, защото това, с което им се налага да се борят е тежко и много трудно. Знам, защото вървя по този път всеки ден и знам, че си заслужава!
ПС:  За това, което правя можете да прочете лечебна гимнастика или гледате тук.

# 1 238
  • Мнения: 213
Искам да ви питам нещо, дори на самата мен все още не ми се е избистрило в главата и може да ви прозвучи глупаво, но.... възможно ли е проблемът да е в метаболизмът. На някое от вашите децата правени ли са изследвания в тази насока. Ако някой елемент е под норма, а той пречи на друг важен за мускулите да се усвоява добре, нещо такова. И ако този баланс е нарушен и не се възстанови, колкото и гимнастика и плуване и пр. да се прави, няма да бъде толкова резултатно.

# 1 239
  • Мнения: 53
Здравейте и от мен! Преди месец отидох на невролог и ми откриха сколиоза. Нито ми казаха колко градуса , нито нищо. Направо ме пратиха на физиотерапия, но положението се влоши .. имам болки по цялото тяло на моменти доста крайни... Въпроса ми е при какъв лекар да отида да види градусите на сколиозата и да ми назначи адекватно  лечение? На ортопед -ревматолог ли? И може ли някой да ми препоръча добър такъв в София?

# 1 240
  • Шумен
  • Мнения: 21
Според мен на ортопед - в София доц. Яблански болница Токуда, сега вече Аджъбадем. Вероятно и в Горна баня може, но за там нямам преки наблюдения.

# 1 241
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен! Преди месец отидох на невролог и ми откриха сколиоза. Нито ми казаха колко градуса , нито нищо. Направо ме пратиха на физиотерапия, но положението се влоши .. имам болки по цялото тяло на моменти доста крайни... Въпроса ми е при какъв лекар да отида да види градусите на сколиозата и да ми назначи адекватно  лечение? На ортопед -ревматолог ли? И може ли някой да ми препоръча добър такъв в София?

Отиди при доцент Яблански той ме оперира наскоро и е най добрия в тази област прегледа при него струва 80 лв

# 1 242
  • Мнения: 6 555
Aries94, как си?
Поотмина ли по-голямата болка?
Разкажи ни. Hug

# 1 243
  • София
  • Мнения: 5 190
Объщам се към родителите на деца втора смяна в София - как ще продължите с тренировките сега?
Има нова зала на Лъвов мост, до спирката на метрото.
 https://asemgroup.net/angel-steps/
Надявам се по-бързо да се събере група! Изключително нужна ни е!
Толкова е крехко положението с мотивацията, тъкмо децата ми са били редовни целия първи срок...

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 11:25 от ЗаСлон

# 1 244
  • София
  • Мнения: 5 190
Дочаках Simple Smile
В залата на Лъвов мост:
Заниманията стартират на 22 Февруари (четвъртък) 2018 г. в 18:30 часа[/i]
От линка в предишния ми пост.

Общи условия

Активация на акаунт