Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 558 225
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 1 410
  • Мнения: 3 642
Моите като по-малки съм ги водила при Алексиев. Има частен кабинет в София, но зависи вие от къде сте. По-добре да ви насочат към близко до вас по-голямо населено място. Моя приятелка също се усъмни, че детето има сколиоза. То беше на година и 6-7 месеца. Води я на ортопед, оказа се друга диагноза, но поради ранната възраст само ще я наблюдават, не са я снимали.

# 1 411
  • Мнения: 132
Д-р Ивайло Ефремов от медицински център "Ортомед" в Горна баня. Вземете си направление от личния лекар и ще минете безплатно.

# 1 412
  • София
  • Мнения: 5 024
Моля за препоръка за подходящ стол за ученическо бюро.

# 1 413
  • София
  • Мнения: 5 192
Топка (или удобен стационарен стол.)
Не на колелца!

# 1 414
  • Мнения: 1 684
Защо, какво им е на колелцата?

# 1 415
  • София
  • Мнения: 5 192
Нормалният мобилен стол осигурява постоянно статично натоварване - хем умора, хем задълбочаване на проблемите. На моя мъж докарва тежки болки. Разкара столовете с колелца от офиса и от къщи и направо живна. Помогнал е на няколко човека със своя опит.
После четох, столовете с колелца не били за учене. Не знам къде.

Топката е благодат за опорния апарат.

# 1 416
  • София
  • Мнения: 5 024
Видове упражнения - "ДА" и "НЕ":
https://www.treatingscoliosis.com/scoliosis-dos-and-donts/

# 1 417
  • Пловдив
  • Мнения: 2 205
Да попитам има ли някой с реални подобрение от Шрот терапия, понеже в Пловдив е само един варианта за такова лечение и се чудя дали да се впуснем. Нужни били минимум 6 месеца упражнения, а младежа е крайно несериозен, а и вече на почти 16г, та корекцията е все по-трудна...

# 1 418
  • София
  • Мнения: 5 024
Надявам се да се включат родители с опит за шрот терапията.
Записах се в две международни facebook групи и в тях отзивите са положителни, при това и при по-възрастни пациенти.
Синът ми е също почти на 16 и от началото на тази година стартира шрот обучение, но все още е твърде рано да очаквам и коментирам резултати.
Казаха, че са нужни 6 месеца за евентуални резултати /цели се корекция или поне спиране на прогреса/, а упражненията се правят до 18-годишна възраст, като периодично се актуализират при нужда.
Първо се повлиявала ротацията на прешлените, по-бавно ставало намаляването на градуса на изкривяване.
От това, което виждам, оставам с впечатление, че са много специфични и изискват висока конценрация, самоконтрол и самодисциплина.
Трябва да се набавят и някои подръчни средства /дълги пръчки, торбички с ориз, фоумролери и др./. Ето тук има данни за резултати:
https://opedge.com/Articles/ViewArticle/NEWS_2017-02-01_22

Последна редакция: ср, 02 яну 2019, 20:26 от Prizma

# 1 419
  • Пловдив
  • Мнения: 2 205
Трябва да се набавят и някои подръчни средства /дълги пръчки, торбички с ориз, фоумролери и др./. Ето тук има данни за резултати:
https://opedge.com/Articles/ViewArticle/NEWS_2017-02-01_22
Да, днес ще поръчам част от нещата от един сайт, други ще трябва да си направим сами...
Prizma, благодаря за отговора.

# 1 420
  • София
  • Мнения: 5 024
violenza, ще се радвам да обменяме впечатления и резултати.
Дълги пръчки - от железарията /за боядисване, с регулируема дължина/.
Оризови торбички - хавлиени кърпи 30 / 70 см и в шивашко ателие, за да ги ушият и направят като възглавнички с цип от  20см и после само пълниш с ориз.Може и от винил, ако намериш.
Фоумролери поръчах по интернет.
Някакви пралелепипеди ще трябват, но все нещо ще измисля, като разбера размери и предназначение.
Постелки за гимнастика има навсякъде.
Успех на младежа!

# 1 421
  • Пловдив
  • Мнения: 2 205

Ние вероятно ще започнем интензивни занимания началото на февруари, заради училището. Терапевта каза, че за да е ефективно и усъвършенства упражненията добре, първите две седмици ще ходи всеки ден, след това ежеседмично, след което веднъж в месеца и така до 6м. Като през дните, които няма да посещава кабинета ще прави упражненията в къщи или плуване. После пак снимка и да се надяваме, че усилията  ще дадат резултат.
Фоумролери и ластици, по препоръка на терапевта поръчах от тук
Скрит текст:

Това, което мен ме притеснява, е че на тази възраст е доста трудно да му въздействам и убедя, че това е адски важно за тялото му и наистина има много малко време за да изправи стойката си и да си спести болката в бъдеще. А и често съм извън града, че да му вися на главата да прави упражненията ежедневно и правилно, небрежен е и други неща са му в главата, та ще трябва да измисля мотивация за всичко това, за да има смисъл...

# 1 422
  • В.Т.
  • Мнения: 149
Дано младежът намери своята вътрешна мотивация. Освен, че трябва да се правят редовно, те трябва да се правят със старание, а не само за отбиване на номера. Процесът е дълъг, бавен, отегчителен. Без той да осъзнае наистина колко важно е това за него, ще Ви е много трудно. Дъщеря ми е на тази житейска пътека и знам как сме на приливи и отливи. Но при нея вече има подобрение и по-често мотивацията е налице.

# 1 423
  • София
  • Мнения: 5 192
Мотивацията е, че се правят "плочки ", това сега е модерно Simple Smile

Днес видях в Лидъл фоумролер около 12/35 см, около 15лв., сърцевината се вади.

# 1 424
  • Мнения: 3
Здравейте,редовно чета форумите ,но сега имаме проблем и реших и аз да споделя.
Синът ми е на 14 години ,преди 2 месеца забелязах че тялото му е малко странно - повдигнато дясно рамо и нещо като лека гърбица,отидохме на ортопед - изпратиха ни в София със съмнения за сколиоза.За съжаление диагнозата се потвърди - има 20 градуса изкривяване и ни препоръчаха шрот терапия,която ще проведем април месец,също така и корсет.Поръчахме корсета и вече 2 дни сме с него,но имаме проблем,неудобен му е,убива му на места ,когато е нормално стегнат дори не може да диша добре.Някой който е минал по този път да ми каже това нормално ли е - да му убива ,или проблема е в корсета.

Общи условия

Активация на акаунт