Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 855
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 1 515
  • Мнения: 3 638
Да...питам на какъв специалист трябва да идем...
Ортопед, може и при Влаев в Токуда. Прегледа при него е по-евтин, аз останах с добри впечатления от него

# 1 516
  • Мнения: 166
Здравейте, не знам дали тук трябва да задам въпросите си, но имам много. На 30 години съм. От известно време имам пристъпи на болка в гърба, особено от едната страна, около лопатката. Усещам и как като седна заставам някак на една страна. От там болката преминава нагоре към главата, ръката и надолу към крака. Реших, че е крайно време да отида на лекар и в петък минах преглед при невролог. Намести ми гърба, изпука го, каза ми че имам гръбначно изкривяване /сколиоза/ и ми изписа хапчета, мазило и колан за кръста. Също така препоръча инжекции, за да по-лесно да се отпусна/каквото и да значи това/. Вчера си взех колана, но не ми обясниха правилно как да го слагам и болката с него беше ужасна. Днес отидох отново при нея, за следваща инжекция, показа ми как да го слагам и каза, че отново имам блокаж. Скара ми се, че не съм седяла изправена и пак ми изпука и намести гърба. Болницата е близо до нас, но докато се прибера се бях схванала отново. Сложих колана, но гърба ме боли много, от усилието да седя изправена предполагам. Мислех, че колана би трябвало да ме облекчи и да помага, а някак май е обратното.
Преди малко попаднах на вашата тема и започвам да се чудя така ли трябва да се случват нещата. Има ли какво друго да направя?
Каза ми, че по-сериозни упражения са ми противопоказни, само разтягане и плуване.
Приемам всякакви съвети.

# 1 517
  • Мнения: 1 684
Ако си от София отиди в Асем да ти направят програма за гърба. Можеш да си я правиш и в къщи. Снимка имаш ли? Как така ще те наместват? Досега не съм чувала човек с сколиоза да го наместват?

# 1 518
  • Мнения: 166
Ако си от София отиди в Асем да ти направят програма за гърба. Можеш да си я правиш и в къщи. Снимка имаш ли? Как така ще те наместват? Досега не съм чувала човек с сколиоза да го наместват?

От София съм. Нямам снимка. Каза, че няма смисъл излишно да ме облъчва и че с колана, и правилна стойка ще се оправят нещата. За наместването нямам представа, изпука ми целия гръб, дърпа, натиска. Наистина ми беше по-добре веднага след това, но.. 15 мин по-късно ефекта го няма.
В момента седя с колана и се мъча да седя изправена и ми се реве направо. Не знам нормално ли е толкова да боли от нещо уж толкова просто.

# 1 519
  • Мнения: 1 684
Аз бих направила консултация и с друг лекар.

# 1 520
  • Мнения: 624
Без снимка те "намества"?!
Защо си  позволила това? И какъв е този колан? За сколиозата ли? За блокажа ли? Какви инжекции ти прави? Защо?
Намери си свестни невролог и ортопед. Да ти направят снимка, магнитен резонанс ако трябва и после да лекуват. Че с тия "намествания" такава беля можеш да си докараш...

# 1 521
  • Мнения: 166
Humpty Dumpty, все пак за пръв път ходих на лекар за този проблем. Все пак отивам и на лекар, който е учил доста години, за да добие професия. Все се надявам, че би трябвало да знае какво прави. Колана, доколкото разбрах, е за поддръжка, за да изправя стойката си(не ми се получава). Инжекцията е Дипрофос.
По въпроса за свестните лекари - търся препоръка от познати от около 2години и такава не получих. Съответно отидох на късмет в най-близката болница т.е. Лозенец.

# 1 522
  • Мнения: 165
Щом като имате сколиоза, първо трябва да си намерите много добър ортопед / за д-р Яблански съм с две ръце/.После отидете на кинезотерапевт. Те ще ви изготвят индивидуална програма от упражнения за да заздравите мускулите около гр.стълб, специално за Вас / в зависимост как и къде е изкривяването/. Мога да ви препоръчам Василка Вълова, много е добра.

# 1 523
  • Мнения: 1 684
Подкрепям с две ръце предходния пост.  От колана след като имаш болки сваляй го. Дипрофос една инжекция ти стига, от него много се пълнее. Направи си снимка, може да не е сколиоза, а дискова херния . Отиди на ортопед, може да не Яблански, че той не работи по каса. Взимаш направление за ортопед и искаш да ти направят снимка безплатно, на снимката ще се види дали е сколиоза или Дх или просто възпален нерв. Ако е сколиоза тогава при Яблански.

# 1 524
  • Мнения: 166
Много съм благодарна за всички мнения. Трудно ми е сама да се ориентирам какво точно да правя. Предписала ми е три инжекции, като третата ще е в петък и смятам да поискам да направим и снимка. Разбирам, че трябва възможно най-бързо да си оправя стойката, но очевидно не мога да стоя дълго време изправена, заболява ме целия гръб. Може би ми трябва просто повече раздвижване, не знам.
Знам, че аз съм си виновна, защото дълго време не съм си обърнала внимание и болката не е от днес или вчера.
Отново благодаря на всички за отговорите, в голяма помощ са Simple Smile

# 1 525
  • Пловдив
  • Мнения: 40 751
Яблански с кифоза занимава ли се?

# 1 526
  • Мнения: 624
Пробвай йога, плуване. И направи задължително снимка и поне второ мнение.
Аз лично съм много против коланите, трябва да работиш върху мускулатурата, не да свикваш с колани.
Това, разбира се ще ти го каже всеки ортопед.
Обърни си внимание, недей да търпиш, докато стане късно.
Успех!

# 1 527
  • Пловдив
  • Мнения: 40 751
Мерси!
Става дума за детето, почти на 13 е...това е закл.от снимката-
Плуване почна, а от утре сме на на рехабилитация.
Ще минем и през ортопед.

# 1 528
  • Мнения: 4 414
Здравейте,
Аз съм нова в темата. Дъщеря ми (на 14) има сколиоза. Преди 2 години я водихме на ортопед, защото ЛЛ се съмняваше за изкривяване. Той каза, че нищо няма. Сега вече изкривяването е видимо. Сигурно ще ви прозвучат тъпо въпросите ми, но защо е необходима снимка? Каква информация повече дава?
Мога ли да я заведа директно на кинезитерапевт (виждам, че Чонгов е най-препоръчвания) или в АSEM?
Благодаря!

# 1 529
  • Пловдив
  • Мнения: 40 751
Как защо е нужна снимка??? Ами точно тя показва градуса на изкривяване и помага на специалиста да ви назначи подходяща терапия.

Общи условия

Активация на акаунт