Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 1 560
Здравейте, някой знае ли дали операцията за сколиоза се изплаща от НЗОК?

# 1 561
А истина ли е ,че като си спрял да растеж и вече костите са ти твърди не се препоръчва операция ,било опасно и има опасност да станеш инвалид?

# 1 562
А истина ли е ,че като си спрял да растеж и вече костите са ти твърди не се препоръчва операция ,било опасно и има опасност да станеш инвалид?
В България не знам дали правят операции на възрастните, но на запад ако желаеш, се прави с козметична цел.
Когато ме оперираха, с мен беше момиче от България на 18 години, със завършил растеж. По-тежко беше възстановяването, но нямаше проблем.
Наскоро четох и статия за азиатска състезателка по плуване, мисля че беше от Корея. С голямо изкривяване, но медалистка, отказва операция на по-ранна възраст, заради състезателна кариера, която приключва на 26 г. и тогава се оперира.

# 1 563
  • София
Някой има ли идея, от колко часа работи рентгена в Горна баня?

# 1 564
Мисля от осем.

# 1 565
  • София
Благодаря!

# 1 566
  • Бургас
Според мен е точно обратно. Изчакахме да приключи растежа и тогава направихме операцията. За по малките деца се правят няколко операции докато приключи растежа , защото имплантите стопират развитието и през няколко години се изтеглят нагоре.

Общи условия

Активация на акаунт