Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 615
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 5 184
http://www.spisanie8.bg/%D1%80%D1%83%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0% … %D0%B1%D0%B0.html
Българска иновация дава шанс да предотвратим гръбначните деформации при децата

...
Ако някой има интерес да го търсим заедно този човек!

Непокорна,  няма защо да ми благодариш Simple Smile Успех!

# 721
  • Мнения: 19 289
Писах на списание Осем с молба да ми пратят координати.

# 722
  • София
  • Мнения: 5 184
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99635.255 за уредчето за подсещане за изправяне

ето извадка:
Здравейте, на всички с гръбначни изкривявания и проблеми със стойката.
Предлагам на всички Ви апарат за корекция на стойката, посредством вибрационен сигнал.  Апаратът се поставя на гърба и когато вземете неправилна стойка напред (тип кифотична - отпусната стойка напред) или встрани(тип сколиотична стойка) се задейства вибрационен сигнал, който сигнализира, че стойката в момента е неправилна. При коригиране на стойката вибрационния сигнал престава да действа.
Апаратът създава правилен навик за телодържане и може да се комбинира с корсети, изправителни колани, кинезитерапия и др.
web страница: www.posture.hit.bg
За контакти: kit15@abv.bg тел: 02/ 986-36-95 или GSM: 0899-24-42-79
Кристиян Тахтаков


и още:

има 2  вида апарати със звуков сигнал и вибрационен сигнал.
Цената на този със звуковия сигнал е 35 лв., а този с вибрационния сигнал е 45 лв.
При желание, можете да си закупите и книжка с упражнения - цена 10 лв.
Апаратът и книжката  можете да си го закупите от мен.
Тел: 02/986-36-95 или  GSM: 0899-24-42-79  mail: kit15@abv.bg

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 02:03 от ЗаСлон

# 723
# 724
  • Мнения: 5 637
 ЗаСлон, здравей, явно си проучила нещата. Как се коригират ремъците (или каквото се използва), за да е сигурно, че коригиращата позиция е правилна? Струва ми се невъзможно това да се прави от родителите?

# 725
  • София
  • Мнения: 5 184
http://www.referati.org/efekt-ot-prilojenieto-na-biofiidbek-apar … usheniq/71285/ref

Eто тук е описано, на втора страница.

# 726
  • София
  • Мнения: 12 224
  Заинтригувахте ме с тази машинка, доколкото разбирам ще си спестя постоянното подканяне изправи се и тн. Ако някой я вземе, ще е от полза да сподели дали е доволен и дали децата наистина биха били склонни да я носят, защото в изследването са участвали младежи на по 18 г, а не деца на по 7-8-10 г.
  От началото на учебната година, след като са си за постоянно тук най-вероятно ще се заема с включването на лечебна гимнастика на малките. В момента за известно време няма да са в София, после сме по почивки и всичко е много накъсано. Единственото, което успях да на правя е да натисна и другите две деца да ходят на плуване когато имаме възможност, не само едната.

# 727
  • Мнения: 7
За парви пат пишаи чесно казано незнам откаде да започна.На 10години разбрах че сам болна от сколиоза.Родителите ми бяха поуплашени и от мен.Пратиха ме в Котел в санаториум за мое добро.
ЗА сажаление не беше,носих и корсет Освен че беше адски неудобен и ми направи рани полза никаква.Останах сираче на 17 години.Тогава за мен всичко беше като малак ад.Заболяването  е видимо и през целия си живот сам се срамувала кото нешто за което сам виновна.Отделно и болките и унижението на което сам ставала прицел.Омъжих се и имам две деца .Решението беше мое но докторите бяха против и дори ме плашеха с какви ли не прогнози.По лошото беше  че и роднините ми ме смятаха едва ли не за луда че искам деца.Радвам се на две чудесни и здрави деца. Вече са големи и самостоятелниСажалявам че не сам наблягала повече на упражненията. Сега си ги правя у дома ,понеже сам в малак град и няма фитнес и др .Не работя в момента.Винаги ми е пречело изкривението.Не ме наемат на работа защото ме гледат с сажаление или недоверие ,но кадето и да сам работила преди ,сам била наравно с здравите.Стана далго , но искам да кажа че не пиша за да се оплаквам.Искам да кажа че е ужасно да живееш с това и да се бориш , но продалжаваш.Та мисалта ми беше да подкрепяте по всякакав начин такива деца и да им помогнете да се чувстват силни и здрави.Важно е да повярват за да се справят с далгата борба с болеста.Повярват ли значи са успели наполовина а др половина ште дадат всичко от себе си щом има хора до тях които ги обичат.

# 728
  • София
  • Мнения: 5 184
Машинката е изчерпана и няма нито една. Няма производител склонен да печели от това изобретение.

# 729
  • Мнения: 67
искам да кажа че не пиша за да се оплаквам.Искам да кажа че е ужасно да живееш с това и да се бориш , но продалжаваш.Та мисалта ми беше да подкрепяте по всякакав начин такива деца и да им помогнете да се чувстват силни и здрави.Важно е да повярват за да се справят с далгата борба с болеста.Повярват ли значи са успели наполовина а др половина ште дадат всичко от себе си щом има хора до тях които ги обичат.

Напълно подкрепям всичко написано по-горе.
Животът с диагноза "гръбначно изкривяване" е форма на отложено страдание. Болката и агонията са въпрос на време, а от начина ви на живот зависи кога това ще стане ежедневие!
Късмет момичета!

# 730
  • София
  • Мнения: 5 184
Аз пък да споделя, че за малко дете упражненията с топка стават и си обикновена топка (но да не е малка)
Може би това е шанс за хората, които нямат възможност да си купят фитбол и най-вече мисля, че е забавно да се експериментира като на шега с дете, което отказва сътрудничество (като детенцето на една потребителка преди 2-3 месеца)

Ако купя фитбол и кажа - хайде сега упражненията... е азлично от - НЯМА ДА ПРАВИШ УПРАЖНЕНИЯТА НА ТВОЯТА ТОПКА!   Laughing
(опитвам се да развеселя темата)

# 731
  • Мнения: 108
Някой, който преди последните 1-2-3 години е минал на операция може ли да сподели как се чувства и каква е цената горе-долу?  Praynig Praynig

# 732
  • Мнения: 9 991
В  чуждестранни сайтове има за корсетите и за операциите много мнения и форум . Ако искате мога да потърся къде го гледах .

# 733
  • Мнения: 6 074
Може би това е шанс за хората, които нямат възможност да си купят фитбол и най-вече мисля, че е забавно да се експериментира като на шега с дете, което отказва сътрудничество (като детенцето на една потребителка преди 2-3 месеца)

Ако купя фитбол и кажа - хайде сега упражненията... е азлично от - НЯМА ДА ПРАВИШ УПРАЖНЕНИЯТА НА ТВОЯТА ТОПКА!   Laughing
(опитвам се да развеселя темата)



Предполагам се сещаш за моето момченце, което отказва сътрудничество  Wink.
За съжаление при нас е много сложно.

От една страна възрастта на детето.
От друга страна е високофункциониращ аутист и въпреки високия коефицент на интелигентност не разбира много от елементите на ежедневието които ние вродено усещаме и израстваме с тях и наистина не може да схване защо е важно да играе гимнастика.
Но и това не е края на проблема с гимнастиката.
От около месец във видимата за нас част на туморно образувание около ключицата и в рамото от същата страна има болки с променлив интензитет. Когато дойде денят за гимнастика детето плаче и твърди, че когато играе гимнастика болките се усилват и отказва да ходи там. Влачим го почти на сила със заплахата, че ако не играе гимнастика няма да има сладолед, но истината е че не съм сигурна дали гимнастиката не влошава състоянието на тумора и проблема в рамото /който не знам какъв е и дали не е свързан с тумора, но болката е на двете места/ и съм в голяма дилема кое е правилното родителско решение в случая. Понеже сутринта след деня в който е бил на гимнастика се оплаква от най-силни болки още със ставането вкл. усеща някакво изтръпване и нещо като парализиране в ръката, макар и за кратко се чудя дали да продължаваме с гимнастиката и съвсем не смея да го пратя на плуване. Ако там му се случи да не си усеща ръката ще се паникьоса, а като знам как миналата година лятото го пускаха в големия басейн и изобщо не го наблюдаваха се страхувам от злополука. Та освен с несъдействие от негова страна сега трябва да се боря и със страха, че гимнастиката помага за гърба, но може да вреди на туморното образувание, а аз не знам кое е по-малкото зло и кой е правилния избор в случая.

Иначе влязох тук с практичен въпрос. Детето на есен тръгва на училище и трябва да закупим раница. Рехабилитаторката препоръча раница с колелца, но някои майки на по-големи деца споделят, че тези колелца много бързо се чупят. Класната им каза, че първокласниците излизат от стаята само за физическото, но ако по някаква причина ги накарат да излязат от стаята той няма да тръгне ако не си прибере всички негови неща и не си вземе раницата с него. Четири години всеки ден носим багажа до градината и обратно в къщи, като отначало разнасяхме и пантофите, докато не го излъгах, че когато децата си отидат пантофките си правят парти и неговите също искат да се забавляват. сигурна съм че знае че си измислям, но някак се върза. Пък може и да ми е повярвал. Не знам. Затова ми е много важно да вземем подходяща за дете с гръбначно изкривяване раница.
Моля майките на ученици да ме насочат каква раница да търся и ако има подходящи в някой сайт за поръчка по интернет ще бъда благодарна ако ме насочите.
За упражнения в къщи и дума не може да става, но пък идеята с отрицанието може и да сработи. Той всъщност играе с фитбола, но съвсем не по предназначение.
Между другото купих топката при някакво намаление в Лидл на съвсем приличната цена от 15 лв. и ако някой планира да си закупи нека следи намаленията там.

И последно. Рехабилитаторката иска да играе бос, тъй като е топло, но аз настоявам да е обут заради стелките за дюстабана. Обаче после като се замислих сякаш някъде съм чела, че при дюстабан трябва да ходи повече бос, но от друга страна ортопеда беше казал да играе с тях. Вие какво мислите за това.

Благодаря за търпението да ме изчететет  Grinning

Желая весела и усмихната неделя на всички!

Последна редакция: нд, 29 юни 2014, 08:00 от Рори72

# 734
  • Мнения: 108
В  чуждестранни сайтове има за корсетите и за операциите много мнения и форум . Ако искате мога да потърся къде го гледах .

Да, гледала съм много неща в чуждестранни сайтове и най-вече клипчета за самата операция, но никога не е излишно още информация. По-скоро ме интересуваше към момента някакъв ориентир за актуална цена, защото тук и на запад разликата е голяма  Hug

Общи условия

Активация на акаунт