Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 558 408
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 4 787
Нединка, какво ти каза кинезитерапевта за ездата? Аз съм чела, че не е подходяща за малки деца, освен ако не става дума за хипотерапия или лечение на деца с някакви парализи.
Аз съм най-доволна от кинезитерапевтите при В. Вълова. На нас ни предписаха упражнения, които да прави вкъщи. За съжаление доста ги занемарихме.

Пирогов за съжаление е разграден двор. Много лошо, че такива добри детски ортопеди напускат.

Кине-то каза плуване и нищо друго. Истината била в движенията на ръцете, докато при ездата няма такова движение. Явно ще трябва да го запиша на плуване. Както каза кине-то - по-зле от сега няма как да стане, най-много да започне да прави ларингити през две седмици, а не през три-четири както сега, ама това не било проблем - щяло да му мине  Joy

# 1 096
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
И двете ми деца са били най-здрави, когато ходеха на плуване.  Laughing Брат ми правеше през седмица бронхити, беше и на инжекции, заради астма, плуването го оправи. Не знам защо те притесняват ларингитите.  newsm78

# 1 097
  • Мнения: 19 323
Честно казано, и аз не смея да водя на плуване през зимата. Лятото й тракат зъбите през цялото време и излиза със сини устни. Не знам зимата как бих могла да й го причиня.
Басейните за малките са с по-топла вода и е съвсем друго.

# 1 098
  • Мнения: 4 787
Записах го на плуване, пък да видим. Без да опитам, няма как да разбера как ще му се отрази. На сайта на въпросния басейн пише, че водата е 32 градуса. Ще започне в края на март до края на юни.

# 1 099
  • Мнения: 5 694
Nedinka, здравейте. Детето наистина е малко но си мисля, че за да не настива е по- важно веднага след тренировката да не се размотава, а да се изкъпе и добре да се подсуши, шапка и по възможност докато е студено времето да се прибира с кола след тренировка. Много зависи от басейна. Малките, частни басейни, поддържат висока температура. Вие от София ли сте, кой регион?

# 1 100
  • Мнения: 4 787
Nedinka, здравейте. Детето наистина е малко но си мисля, че за да не настива е по- важно веднага след тренировката да не се размотава, а да се изкъпе и добре да се подсуши, шапка и по възможност докато е студено времето да се прибира с кола след тренировка. Много зависи от басейна. Малките, частни басейни, поддържат висока температура. Вие от София ли сте, кой регион?


Мерси за съветите, ще ги имам предвид. Нарочно го записах в неделя, за да мога само аз да го водя. Другият водач в семейството е майка ми/бабата, ама тя умира да го калява. Иначе като цяло детето не е болнаво - е, има си особености, едно време бронхити, сега ларингити, но много рядко се налага да отсъства от училище. Лекуваме се в крачка.

От София сме, по-точно аз, но живеем в Белгия от мнооооооого години.

# 1 101
  • Мнения: 5 694
В София, можех да помогана с басейните, но в Белгия  Wink.
Според мен е малко 1 седмично. Като начало може, но гледайте бързо да ги направите 2-3 пъти.
А каляване може, но е различно от това да излезнеш затоплен от душа в суда, за да чакаш градски транспорт. Поне в София дълго може да си чакаш в лошото време.
Аз не разбрах при вас знае ли се колко градуса е изкривяването.
Би било интересно освен топва да споделиш по какъв начин се следят децата в Белгия (имам предвид колко често се прави рентг. снимка) какъв тип упражнения, какво ви съветват да правите или да не правите. Може да кажеш някоя новост.

# 1 102
  • Мнения: 4 787
Още не сме стигнали до диагнози и реално изкривяване, но детето има склонност да се прегърбва и педиатърката каза да вземем мерки, преди да се е наложило да ходи на специализирани кинезитерапии. Така че не мога да помогна с информация по темата.

Засега повече от веднъж седмично няма как да стане, тъй като нито той има кога да ходи, нито аз има кога да го водя. Програмата ни е запълнена на макс - неделя беше единственият свободен ден. А от есента трябва да намеря време и за българското училище...  ooooh!

# 1 103
  • Мнения: 5 694
Nedinka, това е добре, дано да няма повод за притеснение. Вие си знаете да го наблюдавате. 
За честотата на плуването имах предвид, че когато е само 1 ще се проточи във времето моментът докато реално се научи да плува, оттам и ефектът се намалява. Но предвид уточнението, това явно не е проблем. Винаги съм си мислела, че масово в училищата в белите страни имат часове за плуване.

# 1 104
  • Мнения: 4 787
Ясно ми е, че няма да се научи да плува бързо. В училище имат плуване, но за по-големите - от 6 години нагоре (първи клас), синът ми ще може да ходи след година и половина, но не ми се иска да чакам толкова, защото го виждам как си свива раменете напред.

Бяла страна - не бих определила така Белгия, сбирщайн е по-точно. В училището на сина ми (деца от 3 до 18 години) са представени 44 националности.

Поздрави и още веднъж мерси за съветите. Тези дни ще ходя да купя шапка за плуване Simple Smile

# 1 105
  • Мнения: 6
Колкото е по-малко детенцето по-бързо и лесно се научава да плува,да кара ски или колело. Simple Smile

# 1 106
  • Шумен
  • Мнения: 13
Здравейте!

Синът ми е със сколиоза, която лекарите свързват с вроден дефект - миофиброзна дисплазия/мезенхимна дисплазия/халтави стави/слаба съединителна тъкан. Ако сред вас има родител на дете с такъв проблем моля нека се свърже с мен да обменим информация и да се ориентирам какво трябва да правим или да не правим. Оказва се, че това е сериозен проблем и според ортопеда е трябвало да направим някакви изследвания в София още когато са го диагностицирали и освен това пак според ортопеда е трябвало детето да се диспансеризира и да се води на отчет, съответно да го проследяват във времето и да ни консултират. Когато го откриха преди 4г. ми казаха, че е безобидно, но вследствие на него детето има дюстабан, сколиоза, пролапс на митрална клапа, ротация на бъбрек, проблеми с очите - все в лека степен, като от време на време се е оплаквал от болки в гърба и краката, но са отшумявали за 3-4 дни. Този път не минават вече 3 седмици болки от стъпалата до бедрата при ходене, слабост и нестабилност в изправено положение, много силни болки при качване и слизане по стълби в краката, кръста и гърба, силни болки при вдигане на краката или усукването им като част от преглед при невролог. От началото на учебната година изкара няколко вирусни инфекции, което лекарите наричат вироза и смятат, ч тя е отключила това състояние. Притесняваме се, защото ни казаха че тенденцията е с времето това да се случва по-често и продължително, а в някои случаи се стигало и до инвалидизация. Затова моля ако някой от пишещите в темата има информация свързана с това състояние да ме ориентира какво следва да предприемем от тук нататък. Започваме физиотерапия, масаж и специална щадяща гимнастика и когато се възстанови следва да се върне към лечебната гимнастика която провежда във връзка със сколиозата и препоръчаха плуване, но с треньор който да се занимава конкретно с него, което едва ли може да се случи.

# 1 107
  • София
  • Мнения: 5 198
Нищо не се разбира, кое е цитат, кое е личната публикация?

# 1 108
  • Мнения: 68
Здравейте! Имам дъщеря на 12 години.Забелязах, че от известно време, стои прегърбена. Висока е спрямо връстниците си, може би най-високата в класа. А е свито и притеснително дете. Донякъде мисля,бче това е причината за стойката й. Наблюдавам я и ми се струва, че се задълбочава проблема.
Посъветвайте ме какво да направя. При какъв специалист да я заведа. Четох, че има ортопедични колани, но мисля, че е по-добре да се консултираме с някого.

# 1 109
  • Мнения: 5 694
Tова, че е прегърбена не означава, че има проблем. За ваше спокойствие я заведете на преглед при ортопед (аз бих го направила) иначе "работа за повдигане на самочувствието" и спорт.

Общи условия

Активация на акаунт