За или против закъснялото АМ

  • 2 898
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 508
Не ми е било проблем, винаги давам на стайна Т. Необходимото количество вода слагам вътре в шишето, кутията с мляко стои до шишето и като се събуди, само слагам колкото мерителни лъжички трябва.

# 16
  • Мнения: 3 042
Когато приготвях мляко на малкият ползвах вода от термос, защото така ми беше по-удобно /особено сутрин рано smile3507/. Винаги съм приготвяла млякото непосредствено преди хранене.

От притоплянето в микровълновата никога не съм се притеснявала. Преди, когато ползвах термос притоплях само пюретата. Откакто малкият отказа да пие мляко /на 10 м/ и не ползвам термос всичко топля в микровълновата /вода, храна........../ Peace.

# 17
  • Мнения: 4 392
Приготвям го винаги непосредствено преди ядене,а останалото го изхвърлям.
Млякото е благоприятна почва за развитие на бактерии.

# 18
  • Мнения: 4 428
Аз също приготвям млякото непосредствено преди ядене. Даже я оставям да се разреве от глад, за да съм сигурна, че се е разбудила добре и няма да заспи след няколко дръпвания.
Но също така винаги затоплям водата за млякото в микровълнова. Мисля си, че щом кърмата е с телесна температура и млякото трябва да е с такава. Стайната е някъде 18-20 градуса и ми се вижда студено Rolling Eyes Аз и чая й топля преди да го дам. Само сока го давам директно след като го изцедя. Но и иначе няма как, иначе трябва да й дам направо компот Grinning

# 19
  • Мнения: 87
По принцип винаги преди хранене го приготвям, но понякога ми се струпват много неща наведнъж и по лошите закони-точно тогава ще се успи! Не винаги го изчаквам да се разплаче, защото семейството ни е голямо и нощем всички имат нужда от почивка- на всички графика е плътен! Като се размърда и го гушвам, но понякога ме изненадва... Много съм ви благодарна за съветите, момичета!!!

# 20
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Винаги приготвям млякото точно преди храненето. Но за 20 минути, мисля, няма проблем

# 21
  • Мнения: 5 299
Аз съм давала и доста време след това.

# 22
  • Мнения: 8 505
Ако по някаква причина престои повече от 30мин след като съм го направила,изхвърлям го.
Иначе го приготвяй след като детето се събуди,а не предварително.

# 23
  • Мнения: 5 577
Аз съм давала и мляко, и каша на много часове (нощем), но един или два пъти ...  Blush

# 24
Аз правех така за нощното хранене: в сухия биберон слагам точния брой лъжици АМ, в чашка точното количество вода и когато се събуди за 20 сек в микровълновата водата се е стоплила.
Когато навърши 4 месеца съм я хранила в леглото докато спи ако дойде време за ядене а не се събуди.

# 25
  • Мнения: 3 698
Против.
Не виждам смисъл да престоява млякото, аз мляко на повече от час не съм давала.Варианти за удобно приготвяне много-термос, микровълнова, каквото ти решиш, но непосредственото приготвяне, преди ядене, според мен, е най-добрия вариант Peace

Общи условия

Активация на акаунт