Великобритания - Тема 71 Есенно - Предколедна

  • 55 660
  • 733
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 370
Привет Английски мами, със съпругът ми и детето се местим да живеем в Англия, имаме избор от два града Марлборо и Кеймбридж, интересуваме се основно от училищата началните и след това, дъщеря ни е на 3 и до сега не е ходила на градина или ясла, избора ни ще зависи от това най- вече, ще се радвам ако има мами живеещи в двата града да споделят впечатления всякакви.

# 616
  • Мнения: 370
Привет Английски мами, със съпругът ми и детето се местим да живеем в Англия, имаме избор от два града Марлборо и Кеймбридж, интересуваме се основно от училищата началните и след това, дъщеря ни е на 3 и до сега не е ходила на градина или ясла, избора ни ще зависи от това най- вече, ще се радвам ако има мами живеещи в двата града да споделят впечатления всякакви.
Има ли къде да погледна рейтингите на училищата?

# 617
  • Мнения: 1 860
Предполагам, че има значение от училището и мястото. При нас не глобяват за изрегляне на детето от училище за почивка. Доколкото знам никъде в Шотландия не глобяват. Наложи се да го направя юни месец тъй като съпругът ми не можеше да си вземе отпуска по друго време. Писаха ги двете седмици unautorised. Сега септември го изтеглих пак за 8 дена, защото си ходихме до България за семейно събиране и това посочих във формата. Разрешиха отсъствието и никой не ми е искал повече информация. Миналата година ходихме на сватба в България пак се случи през учебно време и не беше проблем. Стига присъствието му да е над 93% на края не ме тормози мисълта, че е изпуснал два часа home economics където са го учили как да прави сконсове.

# 618
  • Мнения: 175
Привет Английски мами, със съпругът ми и детето се местим да живеем в Англия, имаме избор от два града Марлборо и Кеймбридж, интересуваме се основно от училищата началните и след това, дъщеря ни е на 3 и до сега не е ходила на градина или ясла, избора ни ще зависи от това най- вече, ще се радвам ако има мами живеещи в двата града да споделят впечатления всякакви.
Има ли къде да погледна рейтингите на училищата?

Аз ги гледам тук: https://www.compare-school-performance.service.gov.uk/

# 619
  • Мнения: 5 873
Здравейте, момичета. Може би си спомняте моите драми с намирането на работа?  И, че започнах камериерка в Милтън Кийнс? Три седмици ми траеха мъките,😂 и се реших най-накрая да питам за работа в един хубав италиански ресторант(Zizzi)  в града. Децата ми помагаха с превода, където не успявах  и в крайна сметка ме наеха! Сутрин чистя с прахосмукачка и моп, а вечер зареждам съдомиялната. Главния готвач е свестен и много мил, обеща да ме обучава за готвач когато напредна с езика. Доволна съм , защото ме приеха,  отнасят се добре с мен ( имаше изключения, но мирясаха, след като видяха, че се старая и правя всичко както трябва), и е на 15 мин от дома. Благодаря, че ме насърчавахте да не спирам да търся. Heart Hug

# 620
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ванче ,
 който търси -  намира. Може да не е когато искаме , но се намират и по-добри работи. Успех  Hug

# 621
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Ванче, браво - много се радвам  Hug

# 622
  • Мнения: 5 873
Благодаря ви !  Hug Kissing Heart
Наистина, човек не бива да спира да търси, да опитва да намери начин. Камериерството е ужасно тежка и неблагодарна работа, за 20 години в завод, където работата не беше никак лека не съм се чувствала така изморена, както за тези 3 седмици в хотела. Не бях полезна нито за себе си, нито за семейството си. Най-кървавите пари, които съм изкарвала.
Сега съм спокойна и доволна след първоначалния стрес, докато навляза в съвсем новата за мен работна обстановка. Имам си договор, платен отпуск и наистина съм добре вече.
Надявам се да напредна с езика, аз обичам да готвя, а и парите ще са други.Grinning

# 623
  • Манчестър
  • Мнения: 2 491
Предполагам, че има значение от училището и мястото. При нас не глобяват за изрегляне на детето от училище за почивка. Доколкото знам никъде в Шотландия не глобяват. Наложи се да го направя юни месец тъй като съпругът ми не можеше да си вземе отпуска по друго време. Писаха ги двете седмици unautorised. Сега септември го изтеглих пак за 8 дена, защото си ходихме до България за семейно събиране и това посочих във формата. Разрешиха отсъствието и никой не ми е искал повече информация. Миналата година ходихме на сватба в България пак се случи през учебно време и не беше проблем. Стига присъствието му да е над 93% на края не ме тормози мисълта, че е изпуснал два часа home economics където са го учили как да прави сконсове.

Вие сте друга история там. Доколкото знам и NHS рецепти не плащате.

В началното училище МС го вземах редовно една седмица преди да завършат училище, но сега в гимназията не го правя с изключение на един ден защото ходихме на сватба в БГ, а и се падаше последен ден преди ваканация. Носих поканата, плюс е със 100% присъствие и му разрешиха деня, но е unauthorised.

Само веднъж получих писмо от канъла,че ако не си подобри присъствието до края на търма, ще ни глобят 120 лири. Това беше след една ваканция през март в началното у-ще.

Сега почивка само на half term, но поне ваканциите се разминават с лондонските с по седмица, така,че почивка се намира на прилична цена, макар и с времето за пътуване до Лондон ( но пък спестяваме порядъка на 700-800 лири). 



# 624
  • Мнения: 645
~Миа~една приятелка скоро писа, че ще ходят на свадба. Искаха и само покана. Друг варянт е ако можеш да докажеш, че можете само в този период да си вземете отпуска (има професии като мед. работници, пожарникари и т.н), на които се разрешава в такива случаи.
Шая- и ти се загуби, не си писала отдавна, как е госпожицата, как е ръчичката?



Много е приятно да те помнят😃.
Загубих се наистина. Всички сме добре, само променихме семейното положение и местожителството 😃. Яната е добре. След 4 операции не и се стъпва в болницата,  но няма как, ноември пак сме на преглед.  Иначе расте, наглее,  мързелее но поне е креативна.😂😂

Последна редакция: чт, 19 окт 2017, 01:43 от Шая

# 625
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Благодаря за отговорите! Аз ще говоря с директорката направо и ще видим.

Снощи бяхме на мач на Шампионска лига и седяхме в сектора за семейства с деца на най-първия ред. По едно време избиха топката към нас, мъжът ми в хвана, подаде към малкия и той би шут обратно към терена. Наоколо му пляскаха, camera man се обърна да го снима. Беше супер щастлив, гушнах го и то сърцето му щеле да изхвръкне от радост. Вика: мамо, всички любими мои футболисти са се докосвали до тази топка, а сега и аз като тях 💙 Пу-пу, да играе и той с много-много топки на терена на Шампионска лига 😊

# 626
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Милото дете, това е страхотно събитие за него! Grinning

# 627
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Мая развълнувах се докато го чета - милият каква емоция е било за него Simple Smile

# 628
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Миа,
ще  го запомни този мач за цял живот , браво на детето !  Heart Eyes

# 629
  • Мнения: 944
Привет! Опитвам се да се свържа с оператор на BT за интернет, искаме да си прекараме в квартирата, но успявам да се свържа само с някакъв робот. Някой, който да ми каже как става? В пълно неведение съм. Ако някой използва техните услуги ще съм благодарна на валиден номер.

Общи условия

Активация на акаунт