Какво за вас са битовизмите?

  • 18 378
  • 199
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 756
Тоест съществуват битовизми и без мъж? Можеш и всъщност е наложително да се переш, миеш и гладиш. Само питам.

 Редакция: Явно не съм поставила питането си правилно. Какво за вас значат битовизмите в съвемстното ви съжителство?

# 16
  • Мнения: 272
Тоест съществуват битовизми и без мъж? Можеш и всъщност е наложително да се переш, миеш и гладиш. Само питам.

И без мъж си съществуват. И без жена си съществуват.

Защо не кажеш какво те терзае, ами си седнала да задаваш отговори на публиката?

# 17
  • Мнения: 1 756
Нищо не ме терзае, спокойно. Чисто любопитство ме тресе. Под вола няма теле. Не се надъхвайте за словесна атака излишно. Няма да я получите. Както каза Абсурд, аз съм над нещата Simple Smile В действителност наистина ми е интересно какво се случва, когато настанат битовизмите и какво значат за всяка една от вас.

# 18
  • Мнения: 6 703
Питаш как и дали се променят битовизмите когато мъж и жена заживеят заедно? Или и като се появят деца?

# 19
  • Мнения: 272
Питам какво за вас са битовизмите. Моето мнение е ясно. Не желая портрет. Щеше ми се да видя чуждо мнение без психолохически догадки.

Тоест съществуват битовизми и без мъж? Можеш и всъщност е наложително да се переш, миеш и гладиш. Само питам.

 Редакция: Явно не съм поставила питането си правилно. Какво за вас значат битовизмите в съвемстното ви съжителство?

Нищо не ме терзае, спокойно. Чисто любопитство ме тресе. Под вола няма теле. Не се надъхвайте за словесна атака излишно. Няма да я получите. Както каза Абсурд, аз съм над нещата Simple Smile В действителност наистина ми е интересно какво се случва, когато настанат битовизмите и какво значат за всяка една от вас.

????
Ти може и да си над нещата, но определено не ти се отдава формулирането на ясна мисъл. Можеш ли да си конкретизираш въпроса точно и ясно или просто толкова си можеш и да не очакваме друго...

# 20
  • Мнения: 1 756
Не. Питам какво значат битовизмите при съвместно съжителство м/у разкични хора. Какво влагат използвайки "битовизми"? Не искам да знам подробности, а и не ме засягат. Само какво се влага.

# 21
  • Мнения: 1 756
С обида и нападение далече няма да стигнеш. Приеми го като добросърдечен съвет, каквото и е питането ми. И то не засяга само мен. Но по-нататък ще го разбереш.

# 22
  • Мнения: 272
С обида и нападение далече няма да стигнеш. Приеми го като добросърдечен съвет, каквото и е питането ми. И то не засяга само мен. Но по-нататък ще го разбереш.

Не си ли малка, да ми даваш съвети? Пък и не смятам, че съм те обидила, но наистина много се дразня на хора, възрастни хора, вероятно завършили поне средно образование, които не могат да формулират една ясна мисъл и се налага да им се задават по сто въпроса, за да се разбере какво са искали да кажат/ да попитат?

А на въпроса вече май ти отговориха доста изчерпателно (и Гугъл щеше да ти свърши същата работа).

# 23
  • Мнения: 1 756
Гугъл не е емблема за достоверност и обективност. Благодаря за двата отговора!

# 24
  • Мнения: 46 520
Питам какво значат битовизмите при съвместно съжителство м/у разкични хора. Какво влагат използвайки "битовизми"? Не искам да знам подробности, а и не ме засягат. Само какво се влага.
За мен - ежедневните дейности и навици, които са свързани с хигиенните и физиологични лични нужди на всеки човек + на хора, които са в домакинството му и са зависими от него (бебета, малки деца, хора със заболяване или възрастни).

# 25
  • Мнения: 7 325
Не натоварвам с отрицателни емоции думата битовизми. Ние имаме една рутина, която може да мине в графа битовизми, от доста години. Няма нищо вълнуващо в нея, но и не е нещо което да ме притеснява и да ме накара да се оплаквам.
Не мога да разбера теми от рода на *Животът ни е битовизъм и ми писна от Него*, *Битовизмите ни отдалечиха и няма връщане назад*, *Потънахме в битовизми и изведнъж се появи мъжът на живота ми и ме измъкна от тях* ....
Та - битовизмите за мен са нещо удобно, познато и съвсем нормално за едно семейство.

# 26
  • Мнения: 1 756
НСЧ, знам, че има противоречие. Но какво конкретно? Какво искат да кажат като казват не заживявайте заедно, защото ще ви връхлетят битовизмите. Сигурно ми куца средното, за да се изразя, мамка му.
Редакция след последния пост: Именно, не мога да разбера смисъла. И в даден момент битовизмите не стават ли най-ценното, това, което истински споделяш.

# 27
  • Мнения: 7 325
Всеки го разбира различно и според момента в който се намира.

# 28
  • Мнения: 46 520
Какво искат да кажат като казват не заживявайте заедно, защото ще ви връхлетят битовизмите...
Казват го хора, които са се събрали с човек, с когото имат различни разбирания и навици, и който е показал явно, че няма да ги промени, а те трябва да го направят.
Или мързеливи, пробвали същия номер, но получили отпор, съответно са принудени да си извадят ръцете от задника или най-малкото да търпят всекидевно мрънкане.
Както и такива, които са с еднакви схващания, но смятат, че само те са тези, които физически трябва да ги извършат, съответно струпването на гърба им след определен по-дълъг период ги скапва или им отнема време, което могат да прекарат по далеч по-приятен начин.

И в даден момент битовизмите не стават ли най-ценното, това, което истински споделяш.
Е, какво ценно има в това да простираш дрехите примерно.
По-скоро става дума за дребни задачки, които съпътстват дните ни.

# 29
  • Мнения: 1 756
А защо не? Защо да не простирате заедно, да не се спъвате с изпаднали дрехи и да ви е кеф? Висшето ми убягва. Исках да видя положителното. Онова, което свързва, а не разделя. Дали е възможно в прозаичното да видиш романтичното? И защо всъщност това не е асоциацията?

Общи условия

Активация на акаунт