Боледуване на децата ни - Тема 55

  • 48 768
  • 730
  •   1
Отговори
# 360
  • shumen
  • Мнения: 22 152
Лино, дано минеш днес прегледа.
Аз сега лягам от нощтна,но не знам от кашлица дали ще мога да спя.

# 361
  • Мнения: 6 640
Спаркълс, при нас алергичната хрема беше постоянна, предимно бистра, с меняща се консистенция от водниста до лепкава, но в носа все имаше нещо. Течеше повече назад, вечер и понякога през нощта подкашляше, сутрин след ставане - също. Не се повлияваше от нищо - Виброцил, Отривин, Назик, Коларгол и аб капки с кортикостероид. Колкото повече лекувахме, толкова по-зле ставаше. Няколко мб пуснахме, носен и комбиниран носен и гърлен секрет, нищо не излизше. Мина на морето и то чак на второто ходене, почти 2 месеца след като спряхме всичко.

# 362
  • Мнения: 806
Изкарахме нощта със сополи.
Чистя с физ.разтвор и дърпам с помпата,но нищо не излиза.
Покашля няколко пъти,но не е някаква притеснителна кашлица,поне според мен и поне според това,което съм чувала с бронхита,пневмонията и ларингита.
Моля някой да ми припомни колко физ.разтвор се слага на инхалация и колко често мога да му правя?
На 1г8м е.
Педиатъра е следобяд,все още се двоумя  при това положение дали да го заведа,защото ми е ясно,че ще има АБ.
Винаги изписва.
Или освен да го заведа и да се споразумеем да не го почвам.
На тръни съм...

# 363
  • Мнения: 9 078
Изкарахме нощта със сополи.
Чистя с физ.разтвор и дърпам с помпата,но нищо не излиза.
Покашля няколко пъти,но не е някаква притеснителна кашлица,поне според мен и поне според това,което съм чувала с бронхита,пневмонията и ларингита.
Моля някой да ми припомни колко физ.разтвор се слага на инхалация и колко често мога да му правя?
На 1г8м е.
Педиатъра е следобяд,все още се двоумя  при това положение дали да го заведа,защото ми е ясно,че ще има АБ.
Винаги изписва.
Или освен да го заведа и да се споразумеем да не го почвам.
На тръни съм...
Винаги слагам 5мл. физиологичен в инхалатора. Купувам дозички и те са по толкова.
Можеш да правиш на всеки 2 часа инхалация. С помпата не прекалявай. Прави оток на лигавицата. Ако тече нещо напред можеш да дърпаш. Иначе можеш да промиваш с ФР и детето просто ще глътне сополите.

# 364
  • Мнения: 78 640
Само сополите ли са? Т. има ли?
Детенцето е малко, може да го заведеш на преглед именно заради това-заради възрастта.
Следи за Т...ако няма, значи само се справя с вируса.

# 365
  • Мнения: 806
Благодарско за бързото включване!
Няма Т,само сополите са.
Вчера духаше много,имам съмнения,че настина.
Все пак ще го заведа да го преслуша,да.
Притесненията ми са въз основа на това,че 70% от случаите почва така уж безобидно и после все бронхит и подобни.

# 366
  • shumen
  • Мнения: 22 152
Жаба Жабурана,аз бих го завела на лекар понеже е малко детето.
Силве,как е Малечка?
Моя е по добре,но аз уж пия АБ,а не се оправям.Днеска ми е втори ден,а все още съм отпаднала и бухам ли бухам.

# 367
  • Мнения: 806
Водих го,но педиатъра днес отсъства.
Утре сутрин ще го водя пак.
Засега е само със сополи,тук-таме покашля.
Ох,дано се размине,хич не ми се мисли,ако се стигне до АБ.

# 368
  • shumen
  • Мнения: 22 152
Дано се разминете с АБ.И аз се молех да се разминем,но не успяхме този път.

# 369
  • Мнения: 927
Водих го,но педиатъра днес отсъства.
Утре сутрин ще го водя пак.
Засега е само със сополи,тук-таме покашля.
Ох,дано се размине,хич не ми се мисли,ако се стигне до АБ.
Много помага инхалатора. Щом пие често антибиотик, по добре кнвестирайте в кнхалатор

# 370
  • Мнения: 806
Купих наскоро, определено е една от покупките, които си заслужава.
Днес направих 4 инхалации с ФР.

# 371
  • Мнения: 6 640
Дани, благодаря, че ни мислиш. Вече не я боли, но мисля и днес да продължавам с Нурофен. Тоя нос обаче е толкова задръстен, без нищо да тече ни напред, ни назад, че не знам как да го отпуша. А от него тръгват всички проблеми.
Ти как си?

# 372
  • shumen
  • Мнения: 22 152
Силве,а Назик или Виброцил пробвала ли си?
Аз да ти кажа още не мога да се оправя.Нямам Т,но кашлям ужасно.Имам АБ още и ако не се оправя от него мисля да ходя пак на лекар.

# 373
  • Мнения: 6 640
Виброцил нали уж е за течна хрема, не съм го давала. Отривин пробвах, пак с фр промивам, но нещо се задръсти и това е. Док каза да давам Ериус, да отбъбне лигавицата, но аз ефект от него до сега не съм виждала, освен че го пиеше с месеци и си боледуваше. И аз нали реших, че антихистамините потискат имунитета, та на своя глава не го давам вече.
Пулмикорт помага в такава ситуация, чудя се дали да пусна една инхалация довечера.
Оправяй се, Дани! Непременно си обърни внимание, че трябва да си във форма за малчо Simple Smile

# 374
  • Варна
  • Мнения: 25 901
Силве,
Ериус кой беше писал, че са го развалили и много хора се оплакват, че не действа. Аз го отсвирих пролетта, вече ако се налага давам ксизал. И назик кидс, защото освен ксилометазолин има и овлажняваща съставка, нито един друг спрей от ксилометазолиновите няма такава. Пробвай него вместо отривин.

Общи условия

Активация на акаунт