Плетем красоти за топлите дни .. тема 96

  • 90 080
  • 735
  •   1
Отговори
# 630
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Manzhelka, от там са точно http://knitty.com/ISSUEwinter09/PATTskew.php

И изобщо не са сложни. Само така изглеждат Simple Smile Аз не мога с игли за чорапи и ги плета с magic loop. И всички наддавки ги правих с M1R и M1L вместо lifted increase, за да избегна дупките. Като нещо не ми е ясно как се прави, гледам в youtube. Аз така се и научих да плета. Blush Само с тия пусти 4-5 игли нещо не се научих и мога да заплета. И се научих с magic loop. И всичко по-малко, което се плете в кръг плета така.

The ant is, за жилетка ми хрумна тази прежда, но пък е изцяло изкуствена https://www.amazon.co.uk/Coats-Yarn-Heart-Boutique-Smoke/dp/B00U … Boutique+Fur+Yarn

Последна редакция: нд, 14 окт 2018, 15:30 от Ujasia

# 631
  • Мнения: 6 906
Благодаря ви за отговорите и описанията на полата. Намерих на японски, преводът на Гугъл е толкова смешен и неразбираем. Нямам регистрация в Ravelry.
Какво е М 1 и уо ?

Ujasia, чорапите са прекрасни.
Преди няколко години бях попаднала на начина на плетене на извита, не точно диагонална пета, беше много красива и интересна, но не си спомням как се плетеше, не беше лесно.  Спомням си само, че се започваше от върха на петата.


Моля ви за помощ. Струва ми се, че по схемата на болерото, което заплетох, няма да се получи съвсем точно кройката от снимката. Вие какво мислите?
https://www.stranamam.ru/post/2872064/

Последна редакция: нд, 14 окт 2018, 16:16 от Diorela

# 632
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Diorela, тези се започват от пръстите.
Много добре е направено описанието. Изглежда дълго и сложно, но принципът е един и същ в по-голямата си част - свивки от едната страна и наддавки от другата. Някак неусетно стигаш до петата, която довършваш с kitchener stitch. След това това продължаваш също така неусетно и се завършва със скъсени редове, за да се изравни чорапа преди ластика.
M1 е make one increase. Наддавка, която може да е наляво или надясно, в в зависимост от модела.YO е yarn over, пак наддавка, но незнам как се превежда, наметка май беше.

Последна редакция: нд, 14 окт 2018, 16:44 от Ujasia

# 633
  • Варна
  • Мнения: 2 442

The ant is, за жилетка ми хрумна тази прежда, но пък е изцяло изкуствена https://www.amazon.co.uk/Coats-Yarn-Heart-Boutique-Smoke/dp/B00U … Boutique+Fur+Yarn

Nako Paris? Плете се приятно, изкуствено е, евтина е, а и не мърда при пране в пералня, а и в Wаikiki вчера видях точно такива плетени рошави блузки.

Аз също съм плела с нея, пиша от опит.

# 634
  • Мнения: 3 632
Търся нещо естествено, цената не е проблем,  бобчетата на оригиналната са нещото, което не искам да повтарям.
Не мога да повярвам, че жилетка, която са продавали за 1200 евро прави такъв пилинг...

Имам тази прежда. Трябва да я разкатя и да добавя нещо допълнително. Ще изчакам до утре, да видя цените на Дропс.

# 635
  • Мнения: 448
Ето още за полата. От преждата Дундага и Кауни изглежда красиво.
https://club.osinka.ru/topic-198143?start=0


The ant is... на снимка не се вижда дрбре, но може тази прежда ще ви харесва,
https://g-yarns.com/index.php?route=product/product&path=306 … mp;product_id=532
Ще бъде економична. А жилетката ми изглежда с класическа кройка

Последна редакция: нд, 14 окт 2018, 20:38 от anji75

# 636
  • Мнения: 2 695
Запалихте ме по тази пола. Много ми хареса. Не съм прочела цялата тема в Осинка, но да попитам това разширяване надолу се получава, заради смяната на номерата на иглите, така ли?
Редактирам се: може би и други са си задали този въпрос. Добавят се бодове, за да се получи разширението. Ето и клип от youtube



Моята жилетка е готова. Дадох я при шивач, за да ми сложи подплата и след това ще се похваля тук.
 

# 637
  • Мнения: 6 906
Момичета, помощ!
Бялото рошаво болеро, на което харесах модела,  кройката му няма да се получи от схемата, която е дадена. Прерових нета, но намирам само едно и също описание на схема. Пускам я отново за удобство.
https://www.stranamam.ru/post/2872064/

Ето бялото болеро:


А това ще се получи по тази схема:


Точно красивите заоблени ръбове отпред в талията ги няма и тя е изтеглена много назад. Опасявам се, че дъщеря ми няма да го хареса така и няма да го носи.
Стигнах до плетенето в кръг и се чудя как да разширя отпред.  Плета го с тънка ангора - 500м/100 гр.

Идеята, която ми дойде, е да направя в талията допълнителни редове, както от този клип в рамената.



Моля, кажете вие какво мислите.
Ако имате други идеи, давайте!
Казвайте как може да се оплете кройката на бялото болеро, моля. Последния вариант е плетене отново.

# 638
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Аз го разбирам така - изплиташ заедно гърба и ръкавите по схемата

и след това си нанизваш бримки за да направиш яката и предницата като изплиташ нацяло, т.е. бримките ги изваждаш /или си ги оставяш на допълнителен обръч докато плетеш/ и плетеш съвсем буквално в кръг за да се получи предницата на болерото с извивките и яката му едновременно. Изваждаш бримките по  зелената линия - с 1 и 2 отбелязах къде ги срещаш

и това трябва да наплетеш за да стане извивката на предницата и в същото време се получава и яката.

# 639
  • Мнения: 448
Diorela, можеш малко да по-добриш основата: преди да отделиш ръкави, като наддавал на реглана, на предница да наддаваш  по-често. След като вече отделиш ръкави, продължи да плетеш предница и гърба. След това по-принципа от 3 крайни бримки хвашташ нови 4 това е по предниците, а на врата и гриб 1 към 1 , и плетеш 5-7 см, зависи как искаш да изглежда, по кръг и между времено, На две обиколки добавяш бримки, за да имаш красив кръг. Дано ме разбра, трудно ми е на бг. Успех.

# 640
  • Мнения: 6 906
Благодаря за отговорите!

Анжи, надявам се, това което аз разбрах, да е същото, което ти си искала да ми обясниш. Simple Smile
Схванах, че трябва да наддавам повече в предницата, когато правя обиколния кръг.

Tsv, и аз така разбрах  схемата и плетох по нея, но ще се получи кройката на синьото болеро. Има и клип в тубата.

Мисля, че схемата не е точна за кройката на бялото болеро.
Предполагам, че трябва да се плете по този начин - да има допълнителна платка на предницата (на схемата съм я нарисувала в синьо), още в началото, за да се получи по-затворена отпред, след съединяване на ръкава.  Може да се оформи такава платка, ако в началото се прибавят още 1- 2 бримки и реглана на предниците, се наддава двустранно, както реглана на гърба. И после плетене в затворен кръг с малко наддаване.






Но вече съм затворила ръкавите, извадих бримки и съм започнала плетене в кръг. Искаше ми се да не започвам отново болерото. Ще опитам съвета на Анжи, дано да съм го схванала правилно.

# 641
  • Мнения: 448
Здравейте! Мале, много съм зле, аз автоматично, без да вниквам, сякаш видях на рисунката предници, но сега го виждам, че ги няма, тоест от двете страни на ръкави след реглана трябваше от начало да ги има, и затова точно по тая кройка не става като было. Но сега, Diorela, да не го разплиташ, предница можеш да увеличиш като плетеш кръг с укороченными  рядами ( съжелявам, вообще не знам как е на Бг) плюс да увеличите количеството на бримки вкръга. Браво, Diorela, много си внимателна.

# 642
  • Мнения: 6 906
Здравейте! Мале, много съм зле, аз автоматично, без да вниквам, сякаш видях на рисунката предници, но сега го виждам, че ги няма, тоест от двете страни на ръкави след реглана трябваше от начало да ги има, и затова точно по тая кройка не става като было. Но сега, Diorela, да не го разплиташ, предница можеш да увеличиш като плетеш кръг с укороченными  рядами ( съжелявам, вообще не знам как е на Бг) плюс да увеличите количеството на бримки вкръга. Браво, Diorela, много си внимателна.

Анжи, понеже мързелът е велика сила и хич не ми се разплита и да почвам наново, си мисля да опитам с наддаване, както се плете пета бумеранг на чорапите.


( BTW, който се интересува от плетене на чорапи,  това е любимият ми клип  - много лесно се плете и стават хубави, само че аз ги плета на 5 куки, че ми е по-лесно, отколкото с обръч. Общо са 3 клипа . )

Още в началото преди да почна да го плета, усещах, че има нещо неточно в схемата, ама да бях мислила по-рано, преди да го заплета, да се бях сетила....

ПС укороченными  рядами - това трябва да са съкратени редове. Предполагам имаш предвид точно начина, по който се прави петата на чорапа от клипа.

ППС
Ето тук има някакво подобно като кройка болеро, което е плетено по съвсем различен начин - предницата върви право нагоре и накрая е наплетен кръг. Ама като не зная как се  плетат заоблени ръбове...
https://www.amazon.co.uk/dp/B073H92V9P/ref=asc_df_B073H92V9P5621 … &linkCode=df0

Последна редакция: пн, 15 окт 2018, 15:28 от Diorela

# 643
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Диорела - не мога много добре да се ориентирам от снимката на плетивото ти, но доколкото разбирам по схемата би трябвало да си оплела на зелените линии и сега да трябва да надградиш защрихованото със жълто.


Ако е така, в началото на яката, в частта и зад врата първите 10 примерно реда не наддаваш, ами дори в двата края на вратната извивка - свиваш по 1 бримка на ред от двете страни на врата, а после именно както каза Анжи на през 1-2 реда наддаваш , за да стане красив кръг, но само на предницата и на врата, не на гърба /когато се пада отдолу към кръста/, защото ще се сбръчка там или ще стане като на воланчета.

# 644
  • Мнения: 6 906
Диорела - не мога много добре да се ориентирам от снимката на плетивото ти, но доколкото разбирам по схемата би трябвало да си оплела на зелените линии и сега да трябва да надградиш защрихованото със жълто.


Ако е така, в началото на яката, в частта и зад врата първите 10 примерно реда не наддаваш, ами дори в двата края на вратната извивка - свиваш по 1 бримка на ред от двете страни на врата, а после именно както каза Анжи на през 1-2 реда наддаваш , за да стане красив кръг, но само на предницата и на врата, не на гърба /когато се пада отдолу към кръста/, защото ще се сбръчка там или ще стане като на воланчета.

Точно така, изплела съм зеленото и 3 реда от жълтото.
Още една страхотна идея - да свия малко при вратната извивка!!!
Благодаря, Tsv !

Ето къде трябва д абъдат липсващите предници ( в синьо).


ПС Ще я измислим  ние тази красива кройка, а после другите от нас ще гледат. Joy
Сега, като гледам тази нарисувана снимка, си мисля, че дори и да се прибавят предниците ( в синьо), които липсват в схемата, пак ще трябва да се плетат скъсени редове, за да се удължи малко към талията, а яката да не стане грамадна. Т.е. червената стрелка е много по-къса от лилавата, което означава, че не  е  плетено точно в кръг, а има допълнителни редове.
 Или въобще да не е плетено по  тази схема, а да е с право оплетени и съединени предница и гръб, както е розовото болеро https://www.amazon.co.uk/dp/B073H92V9P/ref=asc_df_B073H92V9P5621 … &linkCode=df0.

Последна редакция: пн, 15 окт 2018, 18:10 от Diorela

Общи условия

Активация на акаунт