Остеохондроза

  • 111 331
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
Kalaka , при възможност изпрати линка за каланетиката. Благодаря предварително. В момента правя упражненията на Норбеков- ставна гимнастика. незнам дали ще помогнат но сякаш имам някакво облекчение. Изкам да питам дали и другите с такова заболяване имат постоянни болки и кога им се усилват болките- при вървеж например имали ги. защото аз не мога да си разбера,  при толкова процедури, които съм правила да нямам никакво облекчение.  newsm78

# 61
  • Мнения: 2 069
Kalaka , при възможност изпрати линка за каланетиката.
http://www.mininova.org/tor/1986483

На Нобеков не съм правила, но пък правих някакви упражнения които ми показаха на физиотерапията. Бяха максимум 10 мин, прекалено малко за да подействат. И по съвет на личната лекарка започнах с каланетиката.  Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 2 011
Да взема и аз да опитам с тази каланетика  newsm78 newsm78
Не приемам в момента  никакви лекарства - добре се повлиях  през октомври от физиотерапията с ток и магнит. Единственото , което ме тормози е коляното ( когато натоваря крака ) - болкааааа Sad и това , че често ми се  схващат краката - толкова често , че вече ми писна .... Ако някой знае нещо , което да ми помогне срещу това ...МНОГО ще съм БЛАГОДАРНА !!!  Praynig Praynig Praynig Hug  bouquet

# 63
  • Мнения: 5
мен също започнаха да ме болят колената, и то след направени 10процедури на Тузлата с кални бани и езерото.а там ходиха хора и с такива проблеми. мен започнаха да ме болят колената след процедурите. отначало мислих, че е някаква реакция, но пък да не са ме боляли никога и след това .... и вече два месеца е така.  не ми стигат болките в гърба и кръста, ами и колената #Crazy сега пия едни хранителни добавки, с различни съставки, за които казват, че много помагали при ставни проблеми. незнам колко ще помогнат, но опитвам ,с надеждата да има някаква полза. единственото , което се случи от пиенето на тези добавки, е че болките в колената утихнаха. надявамсе, че е от тях, защото ако и те непомогнат незнам " smile3514на къде да хващам пътя"

# 64
  • Мнения: 2 069
малко интересна информация за каланетиката    Peace

....мен пък ме болят кокалчетата на дясната ръка, а малкия  пръст го чувствам постоянно схванат  Rolling Eyes
За колетата ...имам някакъв дискомфорт и много пукат за сега
 fingerscrossed

# 65
  • Мнения: 5
боли, а сме още млади, и не би трябвало да пишем за това а за други по интересни и красиви  неща newsm53. Няма как, като дайде не пита Tiredлошото е, че тези болки ти променят начина на живот. Искаш не искаш се съобразяваш и напасваш според тях. имам предвид, за мен специално ме ограничиха в много отношения- движение, разходки, почивки. цялото ми семейство се съобразява с това, че не мога да се движа на дълги разтояния. почивки в планина например отпаднаха. това на мен ми тежи. добре, че мъжат с който живея ми помага много и ме подкрепя. как дайде, каква стана не можах да разбера. опитвам какво ли не ползата е минимална. освен да си давам кураж, че един ден това, ще приключи newsm44

# 66
  • Мнения: 2 011
боли, а сме още млади, и не би трябвало да пишем за това а за други по интересни и красиви  неща newsm53. Няма как, като дайде не пита Tiredлошото е, че тези болки ти променят начина на живот. Искаш не искаш се съобразяваш и напасваш според тях. имам предвид, за мен специално ме ограничиха в много отношения- движение, разходки, почивки. цялото ми семейство се съобразява с това, че не мога да се движа на дълги разтояния. почивки в планина например отпаднаха. това на мен ми тежи. добре, че мъжат с който живея ми помага много и ме подкрепя. как дайде, каква стана не можах да разбера. опитвам какво ли не ползата е минимална. освен да си давам кураж, че един ден това, ще приключи newsm44
Толкова си права !  За съжаление .... наистина е така. Преди  ми беше хоби да  обикаляме из планината  и поляните да  събирам билки  или просто да се разхождам сред природата - не бяха проблем и дългите разстояния , които  минавах пеш из града .... Но от  2006 г  нещата се обърнаха наопаки Sad
Нещата са се усложнили  защото съм имала и плоско стъпало - от там направих възпаление  на ахилеса , което  не се лекува ...
Животът ми наистина се промени - няма ги тези разходки , постоянно се съобразявам с  обувките  си , колко тежко ми се налага да  нося и дали  няма да  си навредя ....Ужасно ... Все пак си казвам , че има и  много по-лоши неща от това да имаш  шипове и вдигам главата ... Докторът направо ми се учуди , че 3 години съм живяла и търпяла адски болки и не съм се невротизирала .....
Горе  главата  момичета !!!
 Някой да ми каже какви са тези  хранителни добавки ? Скъпи ли са?
Аз ходя във Велинград  всяко лято на едни радонови извори - безплатна лечебна кал ....  Peace

# 67
  • Мнения: 5
на колко си години. тези хранителни добавки съдържат- глюкозамин, цинг, манган, ливадник, екстракт от куркума, хиалуронова киселина, соев литицин, омега В- КОМПЛЕКС- ВИТАМИН В1,В2,В3,В4,В5,В6,В7,В8,В9,В10,В12.  ДАВАТ ГИ ЗА СТАВНИ ПРОБЛЕМИ. ЖЕНАТА, КОЯТО МИ ГИ ПРЕДЛОЖИ Е БИЛА МНОГО ЗЛЕ. Не е можела да върви. Има дупка на поясният отдел на гръбначният стълб. когато ми предложи не го вземах на сериозно. помислих си поредният, който иска да ми вземе парите. Но когато започнаха да ме болят и много колената решиш да започна да ги вземам. Ходих и на едно представяне на тези продукти, където се водеше от лекари. може би това ми даде мисъл да започна да ги вземам. не мога да кажа дали ще се оправя от тях, но все е някаква надежда. поне смятам, че няма да ми навредят. така мисля.    НЕ  МОГА ДА КАЖА,  ЧЕ СА МНОГО СКЪПИ. ПРАВЯ СРАВНЕНИЕ С ТОВА КОЛКО СРЕДСТВА СЪМ ДАВАЛА ПО ЛЕКАРИ, ПРОЦЕДУРИ И ДР/БАБИ И ДЯДОВЦИ....../В МОМЕНТА ИМАШ ЛИ БОЛКИ И КЪДЕ СА ТЕ? КАК СИ С ВЪРВЕЖА? правиш ли някакви упражнения и какви  ако правиш? КАК ПРОТЕЧЕ ЛЕЧЕНИЕТО ТИ?

# 68
  • Мнения: 2 011
за шиповете на кръста - минах физиотерапия с магнит и ток , пиех само  Мовалис на хапчета ....
за плоскостъпието и ахилеса  пак минах  физиотерапия  и разни мазила , сложих ами  и една инжекция в ахилеса , която ме облекчи за 1 седмица - но нищо повече ....
Сега болките  са ми основно  в едното коляно - дясното и лека болка в кръстта - от дясно .... ( там е и проблема по принцип ) , понеже имам силни болки в главата от дясно - докторът се съмнява  за шипове  на врата .... ( но  това тепърва ще уточняваме защото много рентгеново облъчване  ми се беше  събрало )
Ох , оплакам се като  някоя  бабичка .... Не им отстъпвам на бабите  място  в автобуса ( е , не винаги  де ...) защото самата аз не мога  да  стоя  дълго време права заради болките  в коляното и  кръста....

а съм на 33 г   Tired Tired

# 69
  • Мнения: 5
а съм на 34г. ОПИТВАЛАЛИ СИ ДА ХОДИШ НА САНАТОРИУМ?Ходих миналата година в Поморие - никаква полза.  ВЪРНАХ СЕ ОЩЕ ПО ЗЛЕ. Смятам да продължавам да си правя упражненията на Норбеков и да пия хранителните добавки, пък ще видим какво ще стане. Най голямата ми мечта е да стана предишният човек който бях. всички ми се възхищаваха, че съм много пъргав и енергичен човек. искам отнова да танцувам и да се разхождам.......Искам отново да мога да излизам с детето си на разходки и т.н ит.н  newsm12 .  ЕДИН ДОКТОР МИ БЕШЕ ИЗПИСАЛ МОВАЛИС, НО НИКАКВА ПОЛЗА. ТОЙ ДАЖЕ МЕ ПОГЛЕДНА УЧУДВАЩО, ЧЕ НЯМАМ ОБЛЕКЧЕНИЕ ОТ ТЯХ. аБЕ ХОДЕНЕ ПО МЪКИТЕ.

ПИТАМ СЕ САМО, ЗАЩО ЛЕКАРИТЕ НЕ ОТДАВАТ ТАКОВА ЗНАЧЕНИЕ НА ТОВА ЗАБОЛЯВАНЕ.

МОМИЧЕТА , ПИШЕТЕ ВИЕ КАК СЕ СПРАВЯТЕ С ТОВА ЗАБОЛЯВАНЕ? 

# 70
  • Мнения: 2 011
Матеева , тази година за първи път ходих на радонови извори ( кални) във Велинград ! Но за съжаление направих само 5 процедури, а трябвало поне 10.  Сега съм решила лятото да  направя  следното - понеже съм от Бургаския край - 1 седмица с процедури на Поморийската  кал и една седмица на радоновата кал във Велинград.  Свекърва  ми също има шипове по гръбнака , даже спи на някакво магнитно одеало , но тя  си е  от Велинград и има възможност по-често  да  ходи на тази кал ( тези извори са на края на града и са напълно безплатни ) ..... Така , че съм се ентусиазирала за това , защото свекървата има ефект от тези кални бани!
И ми казаха още един метод за лечение - бабешки ( от бабата на моя  мъж , която е  припадала  от шипове на врата ) ...
Яде се  в продължение на 40 дни целина - няма значение  листа  или  корен .... Сутрин на гладно  , но ще питам за подробности  защото не знам сутрин как ще хапна на гладно  това нещо  #Crazy newsm78

# 71
  • Мнения: 5
Миналата година ходих в Поморие. правиха ми процедури с кал и луга, токове , гимнастика, масажи. върнах се още по зле. това лято направих 10 процедури на Тузлата, с кал и в езерото. от там започнаха да ме болят колената. Миналото лято щяхме да ходим във Велинград, имах даже резервация. но влязох в болница в София и отпадна ходенето. съжалявах много. смятам, че всеки индивидуално се повлиява от тези всички процедури. така мисля. важното е да ти назначат правилните процедури или сам да улучиш какво  помага. знам само, че ми писна, да се оплаквам. всъщност никой не ми вярва, че имам проблем- колеги, приятели. аз всъщност незная със сигурност какъв ми е точно проблема или по точно диагнозата. имам поставена диагноза остиохондроза на торакален отдел на гр. стълб и дискова херния. но нито един лекар не ми казва със точност какво трябва да правя и какво е лечението, ако има такова. нямам сили вече, да ходя по лекари. търпя си болките и това е.

Общи условия

Активация на акаунт