С какво ви дразнят свекървите- 87

  • 78 228
  • 812
  •   1
Отговори
# 15
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Да, но не пречи да подаде сигнал срещу нея в полицията при всяка нейна 'проява'.

# 16
  • Мнения: X
Проявите са гадни, отвратителни, но какво да напише в жалбата до полицията? "Обижда ме, хвърля ми дрехте на пода и т.н." е, меко казано, несериозно.

# 17
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
'Постоянен психически тормоз'.

# 18
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Не свекървата е проблема. Ако започне да действа и срещу нея, ще трябва да се бори на два фронта, успоредно с делата. Излишно натоварващо е. Ако ще пуска жалби трябва да е с/у двамата, че в съюз я тормозят, за да го използва после за родителските права и по-лесно да докаже, че бащата не преценява на какво подлага детето, като тормози майката. Оправи ли си юридически нещата с мъжа ѝ, свекървата автоматично отпада като проблем

# 19
  • Мнения: X
'Постоянен психически тормоз'.
И ще го докаже с...?

# 20
  • София
  • Мнения: 17 283
Пак да кажа, привременни мерки, това е единственото, което може и трябва да направи и ще си реши проблемът много бързо. Ето какво са:
http://www.law-firm-bg.com/%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D0%BD% … 0%B2%D0%BE%D0%B4/

Съгласно ГПК привременни мерки могат да се постановят относно издръжката, семейното жилище и ползването на придобитото през време на брака имущество, както и относно грижата за децата и тяхната издръжка.

Допустима е молба за постановяване на привременни мерки през всеки един момент докато делото е висящо, като същата се разглежда от съда, пред който е предявен искът. Привременни мерки могат да се постановяват само по въпросите, по които е сезиран съдът с иск


# 21
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
'Постоянен психически тормоз'.
И ще го докаже с...?
Това, че не може да го докаже, не значи, че не може да сигнализира, нали? Защото при едно евентуално дело, ако твърди, че е била тормозена, естествено съдът ще попита защо не е сигнализирала.

# 22
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Добре де, Деми, как не схвана, че претенция за тормоз от страна на свекървата, не може да я упражни в делото по развода? Трябва да заведе с/у нея самата и паралелно двете ще я изтормозят много повече.
Бърди е дала добър съвет

# 23
  • Мнения: X
'Постоянен психически тормоз'.
И ще го докаже с...?
Това, че не може да го докаже, не значи, че не може да сигнализира, нали? Защото при едно евентуално дело, ако твърди, че е била тормозена, естествено съдът ще попита защо не е сигнализирала.
А каква е ползата да сигнализираш за нещо, което не можеш да докажеш? Най-много този, срещу когото си подал сигнал, да те съди за клевета. Не е полезен ход за авторката това.

# 24
  • София
  • Мнения: 24 839
'Постоянен психически тормоз'.

Хората ги бият в домовете им и полицията пише предупредителен протокол.
Какво ли, според теб, ще направят при нейното оплакване? newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 19 249
То не е на свекървата, но сина ѝ е съсобственик. В това си качество може да си покани когото си поиска
Защо реши така?
Жилището е на двама души. Какво търси там трети, след като единият от собствениците не е съгласен?
А ти как не разбра, че претенцията за тормоз от свекървата ще се използва с/у сина й, защото той я е поканил, а тя се отнася зле с другия съсобственик
Ти представяш ли си, ако това, което пишеш, беше възможно, колко стотици свекърви и тъщи щяха да бъдат изведени принудително, защото са се самонастанили в чуждо жилище? Не ми се мисли обаче колко хиляди снахи също щяха да бъдат изведени като самонастанили се от жилището на свекърите.
Въпросът е дали е доброволно или не. Ако е поканена от двамата или  нито един от собствениците не е против - няма проблеми. Обаче ако една снаха/свекърва не иска чуждо присъствие в дома си и го обяви по официалния ред - дали няма основание?

# 26
  • Мнения: X
Обаче ако една снаха/свекърва не иска чуждо присъствие в дома си и го обяви по официалния ред - дали няма основание?
Звучи ОК. Ще ми бъде интересно обаче да го видя облечено в правна форма.

# 27
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
'Постоянен психически тормоз'.

Хората ги бият в домовете им и полицията пише предупредителен протокол.
Какво ли, според теб, ще направят при нейното оплакване? newsm78
Не знам каква е процедурата. Но все пак си мисля, че да има някъде записано, че се оплаквала от тях е по-добре, отколкото да се яви пред съда и да каже - тормозеха ме, ама сега ви казвам. Нямам претенции да знам как да се случат нещата, изказвам мнение просто.
В момента живея в държава, в която законът е такъв, че ако не си сигнализирал за нещо, то пред закона то не се е случило. От там и мнението ми.


Няма нужда да се наежвате толкова.

# 28
  • Мнения: 5 619
Мислех си за тормоза на баща и баба от предната тема...
За съжаление с такива хора наистина често варианта е "с техните камъни по тяхната глава", но пък това си е толкова затормозяващо. А и е нож с две остриета...
Няма как да стане, ако не й идва отвътре.
Ако е възпитан човек, трудно ще може да им отвърне в същия дух.

# 29
  • София
  • Мнения: 19 249
Обаче ако една снаха/свекърва не иска чуждо присъствие в дома си и го обяви по официалния ред - дали няма основание?
Звучи ОК. Ще ми бъде интересно обаче да го видя облечено в правна форма.
Амии...в интерес на истината и аз се чудя как ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт