Тъй неусетно мина за октомврийчетата първата година! - Тема 18

  • 52 797
  • 736
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 744
То и тя е със споли, такова нещо три седмици сополи не се беше случвало досега. Така и мърка носа, че вчера и сложих цяла ампула ФР и започнаха да текът едни чудовища от носа и. Благодарение на това спахме тази нощ.
Докато не минат не мога да бия никаква ваксина.
Това не и пречи да торпилства по цял ден, мъчи се да катери стълбището като възрастен, до сега само го пълзеше нагоре, но не може и седи и се кара чак от яд.
 Постоянно обикаля и не спира, само сутрин се заиграва с играчките. Единствено Fine Living спасява положението, зяпа някои от техните предавания няма и две - три минути, та си сяда на задника.
И аз бях нещо болна, но май се оправяме. Времето е гадост. Лятото ни липсва. Blush

Момичета, които ги давате на ясли - как ги хранят там? Просто искам да видя как две лели и една госпожа храни с лъжица 12 деца. Ей, тоз въпрос ме мори сега.

# 391
  • Мнения: 19 687
 Те, ако са 12, пак добре Simple Smile

# 392
  • Мнения: 1 744
Ок, Кристи - пак питам - как трима човека хранят децата в яслата на закуска, на обяд ?
Кумата си даде детето на ДГ и се прибира до уши омазан в лютеница, мармалад и какво ли не ...явно за три годишните важи закона на джунглата, ама за дете на годинка и нещо?

# 393
  • Мнения: 19 687
Не знам, моят още не съм го оставяла там за манджа.

# 394
  • Мнения: 1 426
Бързо да се оправят болните дечица и мами!

Аля, малчо все още не се пуска от мебел или ръката ми. Така, че Мисис и ние сме на опашката. 😂

Краси, не искам да се обвиняваш! Още повече е напълно възможно след първото разболяване да изкарат още няколко, тъй като имунната система е отслабена от боледуването. Сезонът е такъв - мокра, гадна, вирусна есен. Да идва зимата и да скове, та да измрат гадните вируси.

Чуби, накара ме да се замисля... това, което си представям е деца на малки масички седнали по четири заедно с една лелка. Храни ту едното, ту другото... иначе идея нямам. Но това е при 12 деца и 3 лелки... за повече представа нямам.

Ейнджъл, не се кахъри! На свекърва не може да се угоди.... факт неоспорим! Иначе аз съм малко по-добре с всеки изминал ден. Все още лягам и ставам като 80 годишна баба, но се надявам и това да отмине.

# 395
  • Мнения: 1 744
Лид всичко ще мине, времето лети много бързо ...
Миналата година по това време една стиска човек лежеше на дивана и квичеше от колики, а аз търчах с топли кърпи и ютията, а сега малката човечка строи кули и бърбори на бебешки. Времето лети, това е самата истина.
Таз моята върви много сербез и ербап - това са най-точните думи - отмъкна една химикалка и не я дава, сега обикаля с нея навсякъде.

# 396
  • Мнения: 294
Chuby, хранят ги в яслите и аз незнам как се справят.Баткото го пуснах на година и 8 месеца.Бяха две медицински сестри и две лелки.В яслите нямат госпожи,задължително трябва да са с медицинско образование.По снимките съм виждала ,че ги слагат в скута си и ги хранят,а другите през това време се мъчат с лъжичката.Като гледат едно от друго бързо хапват,а и ядат неща ,които в къщи биха отказали,защото виждат,че и другите деца ядат това.
Да допълня,че винаги трябва да имат резервни дрехи,защото често се оливат и окапват.По дрехите разбирах какво са яли.Никога не се е прибирал гладен от ясла.

# 397
  • Мнения: 288
Хранят ги я яслата и гледат бързо да ги научат сами. При нас са 18 деца с 3 госпожи, за хрането идват още една или две други да помагат. Също и при обличането. Баткото около 15м се научи, друг е въпросът, че в къщи не иска и си го храним още от време на време. Иначе съм го виждала, много добре се справя. А и като гледат едно от друго бързо се учат.
Малката от около 2 седмици е с хрема. Ту намалява, ту се увеличава. Вчера вечерта плака доста, възпалило й се е ушенцето. За сега май ще мине без АБ ще видим.
Още не ходи сама. Обикаля навсякъде, катери се по дивани, шкафове, но я е страх да се пусне.

Последна редакция: вт, 24 окт 2017, 15:27 от Zireael

# 398
  • Мнения: 1 117
Момичета не мога поредна вечер малката заспива трудно,но тая вечер е ад....не мога да и дам мляко, лекарства,май няма температура .Не знам как да я приспя Sad Sad Sad

# 399
  • Мнения: 352
Здравейте момичета. Да мина и аз да почерпя виртуално , малко позакъснях, че днес (т.е. вчера) бях рожденничка.

Lid пробвахме ли с уокър или някоя по голяма кола да бута. Моят така проходи. След 15 мин. с уокъра и се пусна и заобикаля стаята сам.

Сега да пусна и една още по закъсняла снимка от РД на малкия, само, че сме трио, за солото ще почакаме май доста.

Последна редакция: сб, 28 окт 2017, 15:32 от steisi77

# 400
  • Мнения: 1 744
Стейси, големи сте сладури, да сте живи и здрави Simple Smile

# 401
  • Мнения: 1 426
Стейси, ПУ да не ви е уруки! ❤

Има Уокър и влакче, и кола, и що ли не, но не може сам още. И толкова много се ядосвам. Преди да вляза на операция бях почти го от учила да стъпва на пръсти, хванах му цаката как трябва да го държа за ръка и жънех успех, но сега от една седмица той отново е на пръсти, защото нито баба му, нито баща му го правят правилно.

Ани, може би са зъби. Когато на малкия му избиваха се държеше по същия начин.

ПС: Днес ми махнаха конците.

# 402
  • Мнения: 2 615
Лид, радвам се, че си вече една идея по-добре.
При нас нищо интересно

# 403
  • Мнения: 1 744
Лид не го насилвай да ходи, сам ще тръгне, когато е готов! Прибързано то каране на бебето да ходи ще му доведе сериозни проблеми, чети по темата не прави глупости! И без това, като проходи няма да можеш да си седнеш на задника.
Да питам ,давате ли междинна закуска в 10 ч?
Купих млякото на Лактана за дете на годинка. И вие ли сте с него?
Сутрин пие по 220 мл, но обядва чак след шест часа, та се чудя дали не е много?

# 404
  • Мнения: 2 615
Ходихме до педи, да го преслуша, че нали имаме една пневмания и ме е страх.Та юнака си е здрав, само хремав.Сигурно от зъби...

Аз давам междинна закуска в 10ч, но после яде евентуално в 2,3 или 4 следобед, ако въобще пожелае да яде де.Така, че не съм полезна май с нашия режим Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт