Завършване на жилище

  • 81 776
  • 998
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Ако майсторът не си почисти, да не си мисли, че ще го викна пак, нито пък ще го препоръчам. Затова, ако държи да има клиенти, ще си почисти, и без да му напомням. Това имах предвид под 'длъжен'

# 721
  • София
  • Мнения: 8 285
Майсорът  не е длъжен, но повечето си чистят след себе си, следователно имат такава.
А кой е длъжен да почисти след него???

# 722
  • Мнения: 5 392
Как не е длъжен бе хора? Изумявате ме.
Не да лъсне, но да изчисти след себе си боклуците, дето е направил.

# 723
  • Мнения: X
Ще го питам, но в момента някой трябва да почисти преди него Grinning

# 724
  • София
  • Мнения: 1 743
150лв струва една прахосмукачка.

# 725
  • Мнения: 2 694
Ще го питам, но в момента някой трябва да почисти преди него Grinning
Този някой ще да си или ти или почистваща фирма. Виж в Баухаус имат едни от най евтините уреди за строителството под наем. Трябва да имат и прахосмукачка.

# 726
  • Мнения: X
Както ми каза един приятел - каквото смяташ, че ще ти струва умножи го по 2 и половина. Като видя какво съм си купил и как искам да станат нещата на майстора хонорара му скочи от 2 на 2500. Линейния сифон бил по-труден за слагане, за вградената тоалетна ми оскъпи, за двойната вентилация и защото за вентилацията се наложи изкъртване и преправяне на тръбата. Освен това, се оказа, че трябва да купя един тон неща, които не бях предвидил като фугин(мислех, че плочките се запълват с лепилото), водомери, тръби, лайснички за ъглите и т.н. Банята ще ми стъпи около 9 бона с душ кабината и то ако няма нови проблеми. Този месец съм абсолютен фалит вече, ще кажа само, че ще си взема бойлер за 230лв на изплащане Grinning

# 727
  • Мнения: X
Между другото наточил съм се на ето този бойлер, изглежда ми приличен:

https://techmart.bg/%D0%9E%D0%B1%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%20%D0%B … D0%BB%D0%B5%D0%BD

Избора от 50литрови и без това не е голям, а спрямо мястото, което му е отредено по-голям не мога да сложа. Така или иначе като прекарат тец-а бойлера ще бъде резервен вариант, а доколкото четох на всички след изкарване на гаранцията времето им е бонус.

# 728
  • Мнения: 2 694
Всички сме правили ремонти и знаем кое как е. Фугина на Mapei е евтин, както и всички останали без Ardex който е яко скъп. Баня за 9 Бона само в сънищата ти, за какво изобщо пишеш тези простотии не знам...

# 729
  • Мнения: X
Всички сме правили ремонти и знаем кое как е. Фугина на Mapei е евтин, както и всички останали без Ardex който е яко скъп. Баня за 9 Бона само в сънищата ти, за какво изобщо пишеш тези простотии не знам...

Кое точно не ти се вярва че ще е 9 бона или да си дрънкаме глупости без да мислим?

# 730
  • Мнения: X
9 бона!  В нашата баня сложихме само най-необходимото. Въпрос на желание и налични пари. В края на ремонта на ап. всичко ни се струваше скъпо, например полилеите ни са от най -евтините по тази причина.

# 731
  • Мнения: X
По принцип е така, но все пак банята е важно помещение и не ми се прави ремонт след 5 години.Разходите са долу - горе така:

-4 бона за основните материали
-2500 за великия майстор(ако си остави ръцете ще го копая в градинката зад блока)
-400лв за врата
-200лв за лепило, хидроизолация и лента. Оказа се, че лепилото няма да стигне. До тук 7100
- Бойлер 250лв, до тук 7350, с новото лепило да ги закръглим на 7400
- Като взема фугин(където със сигурност няма да пестя имало един определен, който ще ми кажат да взема), тръби, лайсни, вентилатори, водомери и някакви други дреболии които сигурно ще излязат ги виждам едни още 400лв, тоест 7800 до тук
- Параваните на душ кабината сносните почват около 1000лв

Ето как стават 9 бона, като мисля не съм правил изгъзици, няма дизайнерски неща и т.н. Просто стилни, функционални и качествени елементи, определям я като среден клас баня.

# 732
  • Мнения: 3 550
@Иван Колко квадрата  е банята?
Параваните за душа по поръчка ли са, стъклени?

# 733
  • Мнения: 1 050
Моята баня (~4 кв.м) е доста семпла и въпреки всичко глътна 4200 лв. Така, че не се учудвам, че може и на 9 бона да стъпи.
Скрит текст:


Като в сметката горе липсва вратата. Ако се добави и това, става 4625 лв

# 734
  • Мнения: X
@Иван Колко квадрата  е банята?
Параваните за душа по поръчка ли са, стъклени?

Ами паравана ще е матов, но още не съм го купил само прага. И не е правоъгълен, не е и кръгъл, а ще е шестоъгълен да имитира кръг(решихме, че предвид мястото ще е най-разумно.

Банята под е 4 квадрата и малко някъде. Не мисля, че квадратурата определя много цената, дали ще дадеш 200-300лв отгоре за плочки все тая

Общи условия

Активация на акаунт