Перилни препарати и омекотители – 49

  • 82 257
  • 763
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3 216
Благодаря ви за отговорите. Ще взема Омо от Кауфланд явно.

# 631
  • Бургас
  • Мнения: 39
Незнам до кога е този в промоция, купих 2 пакета, но не попитах, а е в срок до 2019г

# 632
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Да похваля този Ленор:

Не знам дали е лимитирана серия,но ухае божествено и трайно!

# 633
  • Мнения: 454
Как се разбира срокът на трайност? На Денк мит има печат 253917 и на втория ред L 10-2 . Или друго трябва да търся за годността?

# 634
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 845
На моя печат пише: EXP/08/2019 г.

# 635
  • Мнения: 454
EXP....на моя няма. Не ми се излиза навън, но докато не съм го отворила, май ще ходя да ги питам, че взех за 40 пранета.

# 636
  • Мнения: 69 063
Те дали ще знаят....съмнявам се.
Да не ти е изтрит надписа, често печата е неясен и полуизтрит.
На праха за бяло се намира отзад до вертикалния ръб на плика, горе в празната част...огледай пак.

# 637
  • Мнения: 5 209
253917
Първа цифра – контролна.
Втора цифра – ден от седмицата (1 – понеделник, 2 – вторник и т.н.).
Трета и четвърта цифра – пореден номер на календарната седмица.
Пета и шеста цифра – годината.
В случая прахът е произведен на 29.09.2017 и е годен две години след тази дата.

# 638
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 845
Моят е за бяло пране, а твоят за деликатно, но имам и другите цифри от печата, които си написала.

# 639
  • Мнения: 454
Много ви благодаря, момичета! Tropical Drink Tropical Drink
Гес, Tropical Drink впечатляващо професионално, както винаги! Christmas Tree

# 640
  • Мнения: 69 063
Аз леко вземам да се дразня от тези кодове, обозначаващи дата на производство.
То излиза, че трябва да ходим с Гес в магазина...😃
Или с лист с кодове,календарче и сметало...що трябва да е сложно,като може да е просто, не знам...😐

# 641
  • Мнения: 5 209
На опаковките за нашия пазар винаги има и срок на годност. Специално на малките – винаги. Понякога на големите опаковки е отпечатан само кодът. Причината може да е в специфики на производствената линия или производителят да е различен.
По нашето законодателство е задължително върху битовата химия да има срок на годност, но по европейски Регламент (ЕО) 648/2004 на Европейския парламент и на Съвета от 31 март 2004 г. относно детергентите това не е задължително. Понеже Регламентът заменя съществуващото законодателство, реално това задължение по нашия закон отпада и е единствено въпрос на добра воля от производителя да пише срока на годност. Мога да посоча и пример, в който акт на КЗП точно заради липса на срок на годност на продукти в DM (веро и прах за съдомиялна) е паднал в съда по тази причина, т.е. на DM им е отменена глобата, наложена от КЗП.

# 642
  • Мнения: 69 063
Само защо регламента да заменя вътрешното законодателство? Нашият закон си действа, не е отменен. По-скоро има колизия. 😞
Гес...ако ти е нАръки това решение, ще ми е интересно да го видя.

Иначе ми се вижда тъпо с тия неразгадаеми кодове. Айде ние тук сме просветени малко, ама Пепито примерно как ще разкодира печата?

Допълвам се...да, при противоречие  
/колизия/ между наш закон и регламент, прилага се регламента.

Последна редакция: нд, 17 дек 2017, 10:43 от teta75

# 643
  • Мнения: 5 209
Подръка ми е съдебното решение, защото съм си го запазила в Bookmarks за всеки случай, така че заповядай:
http://shumen.court-sh.org/2017/02704516_89821717.htm

Иначе си права. Понеже съм лаик в правото, съм се изразила грешно. Не отпада нашия закон, а се прилагат правилата на Регламента.

Аз леко вземам да се дразня от тези кодове, обозначаващи дата на производство.
То излиза, че трябва да ходим с Гес в магазина...😃
Или с лист с кодове,календарче и сметало...що трябва да е сложно,като може да е просто, не знам...😐
Понеже пиша чрез фòрмата за бърз отговор, не съм видяла това мнение, така че редактирам.
Не мисля, че това е проблем. P&G и Юниливър пишат датата на производство с код, а скокът на годност в нормален формат, Хенкел имат дата на производство в нормален формат, Фикосота – и дата на производство, и срок на годност са в нормален формат. Нормален формат – дата, месец, година.
Има малки и незначителни изключения, при които трябва да се разчита код – паралелния внос и някои от продуктите на Денкмит, които не са в многоезична опаковка (веро, за тоалетна, почистващи). Всичко друго е съобразено с нашия закон.

Последна редакция: нд, 17 дек 2017, 11:09 от Guess Who

# 644
  • Мнения: 69 063
Така е...явно са редки случаите с тайнствените кодове.
Но много мразя нещо да не ми е ясно и да не го разбирам. 😤 искам всичко да знам ... 😆
Решението на шуменския районен съд е потвърдено от административен съд-Шумен. За моя жалост .. 😩
Много интересно решение апропо,беше ми много полезно...благодаря ти. За етикирането на детергентите...

Общи условия

Активация на акаунт