Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 7

  • 107 419
  • 726
  •   1
Отговори
# 360
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз досега ползвах измиващия гел на Уриаж, но този е в пъти по-добър - мек, и същевременно добре измиващ

# 361
  • варна
  • Мнения: 679
Преди 3-4години дама от форума сподели,че прави свалянето на грим вечер с бебешки влажни кърпи напоени с мицеларна вода.Разбира се след това тампонче с тоник или розова вода.Благодарна съм и и до днес,защото е по ефикасно,бързо,удобно,икономично.
Къде във Варна има измивно олио на Палмърс?Снощи специално го търсих в Лили Мол Варна,но нама.

# 362
  • Мнения: 35 968
Къде във Варна има измивно олио на Палмърс?Снощи специално го търсих в Лили Мол Варна,но нама.

от фирмения сайт доставката е безплатна за цялата страна независимо от стойността на поръчката
https://www.palmers.bg/

# 363
  • Мнения: 7 519
Преди 3-4години дама от форума сподели,че прави свалянето на грим вечер с бебешки влажни кърпи напоени с мицеларна вода.Разбира се след това тампонче с тоник или розова вода.Благодарна съм и и до днес,защото е по ефикасно,бързо,удобно,икономично.
Къде във Варна има измивно олио на Палмърс?Снощи специално го търсих в Лили Мол Варна,но нама.

Само че това не е достатъчно, освен ако след това не се изплакваш с вода. Бърсането само с кърпички, не изчиства напълно и при една проблемна кожа могат да създадат допълнителни проблеми. Най- добре е миенето с вода, за да може да се махнат всички продукти за лицето( кърпиките и те съдържат разни химични продукти).

# 364
  • варна
  • Мнения: 679
Благодаря за бързия отговор! bouquet

# 365
  • Мнения: 3 480

Въх, Кaisia, тази пяна при мен е £18 най-евтино.  newsm78 Money
Ти ли беше с корейските продукти? четох в темата за азиатска козметика, но много младички пишат там. Би ли препоръчала продукти, от които си доволна за нашите години.

Обикновено измивам лицето и свалям грим с продукта на Пола или Виши пазейки очите (когато съм с мигли косъм по косъм, иначе цялото лице), след това остатъците с двуфазната вода на Нивеа. Ако съм с миглите почивствам с мицеларна вода (купувам каквото намеря в магазина, Гарние'; хаус бранд).

Кърпички за лице има готови и напоени с мицеларна вода.

https://www.superdrug.com/Skin/Face/Face-Wipes/Superdrug-Micella … NcCFUmMUQodDUwHcA

http://www.boots.com/simple-kind-to-skin-wipes-micellar-25s-10194608

http://www.boots.com/garnier-micellar-extra-gentle-cleansing-wip … &gclsrc=aw.ds

# 366
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
Stardust,купих си пяната за 6,60 евро от немския Амазон. Пристигна бързо.. Simple Smile
По другия въпрос-за корейската козметика не мога да бъда много полезна.Поръчах си едно измиващо олио-японско и един слънцезащитен -пак японски.Пристигнаха след два месеца че и отгоре.. Shocked..От слънцезащитния съм доволна-не омазнява,кожата изглежда със блясък,не белее много-  добре си изглежда на кожата .За този става въпрос.
https://www.amazon.com/Smooth-Watery-Version-Century-Corporation/dp/B00SM99KVG
Олиото си е олио-нищо особенно за мен.
От корейските само гримове съм пробвала-тоест поръчах един cushion на Миша и един на IOPE.За втория се изръсих към 35-40 евро.Мисля че на теб би ти харесала тази форма на ФДТ-не е покривен особенно,само кожата изглежда като блърната и със изравнен тен ,но пък там е трудно с цветовете.Мишата на мен много ми мазнее,и цвета не можах да улуча-на смъртник приличам със него.Iope ми е добре най-общо,но и там цвета е твърде светъл и жълт за моята кожа.И на Боди шоп съм пробвала -много ми харесва,но на моята мазна кожа след няколко часа започва много да  мазнее и да ми лъщи кожата. И много бързо свършват при мен -за разлика от нормалните  ФДТ.От кремовете съм пробвала само на Мезон от охлюви,не ме впечатли никак. Гледам че са ми пратили тестери на някакви  корейски маски, ще ги пробвам и тях тези дни.С други думи-освен пяната и слънцезащитния,друго не мога да препоръчам. Simple Smile


# 367
  • Мнения: 3 480
Благодаря ти много за отзивите.
Фон дьо тени имам в момента 2 цвята на ординъри и 1 бб на ЕЛ (те са ми любими за моята кожа) и мисля да не си правя експерименти. Писах, че поръчах околоочен на o hui и някакви гланцове с плъм ефект май пак техни. Околоочничт въобще не е евтин, но моят свърши и реших да опитам. Иначе имам тестери на Шисейдо, Ла Прери, Де ла Мер и не ми се дават толкова пари като не ми действат като филъри.
Все си мисля, че тази корейска козметика е предназначена за техните коци и климат ... ама чух много добри отзиви и дай в стадото и аз ...

# 368
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
И аз се бях засилила да си купувам същия околочен,заради добрите отзиви-но в последствие се отказах.Ще чакам ти да споделиш мнение.И аз мисля че козметиката им  е предназначена за техният тип кожи.Аз корейки май не познавам ,но японки имам познати и всички са със много хубави кожи.Не мисля че е от козметиката която ползват обаче,те просто си имат хубава кожа-няма пори,няма петна,пъпки,комедони и т.н.Една хидратация и са готови. Peace

Последна редакция: чт, 23 ное 2017, 12:55 от Kaisia

# 369
  • Мнения: 3 480
Така е. Познавам няколко азиатки и всичките изглеждат поне с 10г по-млади. Едната, малазийка мислех че е малолетна, а тя се оказа, че е на 31г.  Shocked Shocked Shocked Ей така се пулих като ми каза. Друга позната има 10 братя и сестри, майката изглеждаше много добре, слабичка след раждане на 11 деца.  Shocked

Непременно ще споделя  Peace Дано да е хубав, кой знае колко ще го чакам, поръчах директно от корейския сайт.

Единият от фдт на Макс фактор бе обявен за най-трайният от Стайлист за 2017. Това беше май първият читав фдт, който започнах да ползвам в късните ми студентски години. Не се изненадвам, че си харесала бб на римел. Техните лакове за нокти са ми любими от тези за домашна употреба (60 секъндс).

Последна редакция: чт, 23 ное 2017, 14:05 от Stardust@

# 370
  • Мнения: 7 519
Азиатките остаряват по- добре от европейките и имат по- хубави кожи, така че всичко опира до генетика, а не корейска козметика.

# 371
  • Мнения: 3 480
Така е. Реших, че няма да е по-зле от останалите, които съм ползвала и съдържа "бейби колаген". newsm78
Винаги си казвам, че обещанията на компаниите са маркетингов трик и пак купувам ...

# 372
  • София
  • Мнения: 20 084
Ползвах околоочeн на О hui /The first/ преди няколко години - за мен не беше нищо особено, приятно, сравнително богато кремче, но недостатъчно за моя изключително сух контур. Не бих повторила.

# 373
  • Мнения: X
Това измиващо олио на Палмърс привлече вниманието ми и със сигурност ще го тествам.
Винаги преди да си мия лицето, го почиствам или с тоалетно мляко /ако се намирам в зона с по- студен или ветровит климат/, или с мицерална вода /когато навън е топло/, след това с измиващия продукт. Грима от очите също махам или с мицерална вода, или с предназначен за целта разтвор. След това- мицерална/ розова вода и след тях- съответните кремове/ серуми и цялата нощна артилерия.
Рядко, но се случва да ползвам и кърпички за сваляне на грим /основно ползвам такива на Сефора/, но след тях също задължително измивам лицето с пяна/ гел.
А сутрин, миете ли лицето също с продукт? Аз- задължително, след това или се пръскам с термална вода /в топлите месеци/, или обтривам с розова вода- когато е хладно/ ветровито/ студено, изчаквам половин- една минута да попият и тогава започвам с нанасянето на ежедневната грижа.

Foncé
, какъв е този черен сапун? Може ли малко повече инфо или линк? Благодаря!!!  Hug

Последна редакция: чт, 23 ное 2017, 14:46 от Анонимен

# 374
  • Мнения: 3 480
Измивам моето лице с продукта, който посичих на Полас чойс. Така отмивам нощната грижа, често спя с гъста подхранваща маска.ю
Имам 15 минути за грим сутрин, това включва поставянето на серум и праймър, околоочен и т.н.
Тук много жени се гримират основно в обществения транспорт, аз обичам вкъщи, неудобно ми е, ако нямам масичка, а и ръцете вече са замърсени.

Общи условия

Активация на акаунт