Операция на щитовидната жлеза -14

  • 73 571
  • 788
  •   1
Отговори
# 60
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Стиснати палци и от мен Simple Smile

# 61
  • Мнения: 37
Питането ми е дали има някой, който скоро е опериран от проф. Пандев в МБАЛ Доверие да сподели повече информация?

Последна редакция: вт, 03 окт 2017, 13:10 от tezoro_83

# 62
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Пишете му мейл и го попитайте в прав текст!

# 63
  • Мнения: 37
Пишете му мейл и го попитайте в прав текст!
Пратих имейл с любезно запитване и получих отговор, съответно редактирах публикацията. Simple Smile

# 64
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Пишете му мейл и го попитайте в прав текст!
Пратих имейл с любезно запитване и получих отговор, съответно редактирах публикацията. Simple Smile

С една дума той ще ви оперира?

# 65
  • Мнения: 11 737

Относно апаратът, който следи гласовия нерв и аз съм чула за него, но тъй като операцията ще се извърши в МБАЛ Довереие, гр. София, а не в ИСУЛ, където по принцип работи проф. Пандев, нямам представа дали ще го ползва и изобщо как стои този въпрос.
интраоперативния неврален мониторинг (ionm) - мисля че за това се касае.
http://zdravennavigator.bg/article/intraoperativen-monitoring/18993
Дали не е негова апаратурата! Докторът не оперира само в ИСУЛ, а оперирани от него пациенти споделят една и съща информация. Би следвало навсякъде където оперира, методът да е еднакъв, а не в едната болница едно, в другата друго.
Успех и дано всичко мине бързо, гладко и с добри резултати!

Последна редакция: ср, 04 окт 2017, 08:18 от Merelenda

# 66
  • Мнения: 37

Относно апаратът, който следи гласовия нерв и аз съм чула за него, но тъй като операцията ще се извърши в МБАЛ Довереие, гр. София, а не в ИСУЛ, където по принцип работи проф. Пандев, нямам представа дали ще го ползва и изобщо как стои този въпрос.
интраоперативния неврален мониторинг (ionm) - мисля че за това се касае.
http://zdravennavigator.bg/article/intraoperativen-monitoring/18993
Дали не е негова апаратурата! Докторът не оперира само в ИСУЛ, а оперирани от него пациенти споделят една и съща информация. Би следвало навсякъде където оперира, методът да е еднакъв, а не в едната болница едно, в другата друго.
Успех и дано всичко мине бързо, гладко и с добри резултати!

Искрено се надявам да е така, Мереленда. Но ИСУЛ все пак е университетска болница, болница Лозенец също, докато Доверие е частна. Нямам представа доколко и с какво е оборудвана, но не ми се вярва апаратът да е негов и да го носи навсякъде.
Вероятно ще попитам преди операцията, макар че не би трябвало да задавам въпроси, които са свързани с работата на професора.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Като пациент имаш пълното право да задаваш въпроси.
Не би трябвало да е проблем да попиташ.

# 68
  • Мнения: 894

Вероятно ще попитам преди операцията, макар че не би трябвало да задавам въпроси, които са свързани с работата на професора.
[/quote]
Ако нещо те интересува, питаш и още как! А по-нормално от това да се информираш по въпроси часаещи пряко твоето тяло, не знам да има... Това не значи че не се доверяваш на специалиста и ще ти се разсърди!

# 69
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да ти кажа той достатъчно опоерации е направил, за да не позволи да бъде засегнат нерв.Но понякога не зависи и от тях.
 На мен ми се случи и пак не обвинявам доктора, човека ми обясни, че съм имала голям лимфен възел точно там, същевременно е имало и голям кръвоносен съд и по-скоро него са пазели.Да има неудобства, мрънкам понякога, но на доктора целта е била да разкара всичко съмнително, особено като предварително знае, че става въпрос за карцином.Та общо взето доктора си е свършил работата, а пък аз като ми е криво пак ще си помрънкам Joy

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,то и опитът на професора е огромен,не би трябвало да има проблем.
Всичко ще е наред,мен не ме оперира професор,а обикновен хирург,но с голям опит.
Гласът ми остана малко тих.На тихо място е ок.На шумно не ме чуват хората,ама каквото такова.Нямаше как да взема талон за физиотерапия този месец,наложи се други талони да вземам.

# 71
  • Мнения: 894
Глухарче, скоро беше писала за храни богати на йод, че не са препоръчителни за нас. Би ли споделила по-подробно, защо не са? На мен никой лекар след операцията не ме е предупреждавал за това.  Замислих се по повод на една сол, която купих и пише,  че е йодирана. Мерси предварително!

# 72
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Глухарче, скоро беше писала за храни богати на йод, че не са препоръчителни за нас. Би ли споделила по-подробно, защо не са? На мен никой лекар след операцията не ме е предупреждавал за това.  Замислих се по повод на една сол, която купих и пише,  че е йодирана. Мерси предварително!
Защото туморните клетки поемат йода, демек се хранят с него. Заради това е и лечението с йод, само че радиоактивен.Лъжат се да поемат йода, а дефакто той ги унищожава защото е радиоактивен.
Диетата е основно преди лечение и преди сцинтиграфия, за да може клетките, ако има такива да са гладни и да поемат и натрупат йода. Тук доуточнявам, че и остатъците от щитовидна жлеза също поемат йод, но човек преминал през радиоактивен йод, не би трябвало да има остатъци на жлеза, би трябвало да са унищожени.
Та не би трябвало да се притесняваме и пазим диети, но все пак си имам едно на ум и ако мога от нещо да се лиша не го ям.
С йодирана сол готвя, като премине термична обработка йод почти не остава в храната. За салата съм си вземам или морска смляна или ако набарам хималайска на промоция. Орехи категорично не ям, особено сега пресните. Единствено с морската риба не мога да се разделя, много я обичам. Но пък се успокоявам, че все пак или я пека или пържа Simple Smile.

# 73
  • Мнения: 37
Да ти кажа той достатъчно опоерации е направил, за да не позволи да бъде засегнат нерв.Но понякога не зависи и от тях.
 На мен ми се случи и пак не обвинявам доктора, човека ми обясни, че съм имала голям лимфен възел точно там, същевременно е имало и голям кръвоносен съд и по-скоро него са пазели.Да има неудобства, мрънкам понякога, но на доктора целта е била да разкара всичко съмнително, особено като предварително знае, че става въпрос за карцином.Та общо взето доктора си е свършил работата, а пък аз като ми е криво пак ще си помрънкам Joy

При мен ще оперира възел в десния лоб, около 15-17 мм., който е съмнителен за папиларен карцином. Писал е че няма засегнати околни лимгни възли, от което се надявам, че съм по-лек случай. Но знае ли човек какво ще се появи при самата операция.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Сега с риск да те поуплаша, размера няма особемо значение. Моя възел беше 6 на 8 мм.,но лимфните възли се видяха още на ехографията.

Общи условия

Активация на акаунт