Операция на щитовидната жлеза -14

  • 73 568
  • 788
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Еее ти пък какво се плашиш. Ще си коригираш отново дозата и всичко ще е 6.
Абе не съм сигурна, че няма връзка. Преди ми беше много нередовен цикъла, понякога и месец е прескачал.От както нямам жлеза и съм изцяло на висока доза хормон ми идва всеки месец.Е аз не се вживявам да следя точен ден, но долу-горе.

# 706
  • Мнения: 234
Здравейте,група!
Преди време бях писала тук за смущенията ми с цикъла след операцията.След посещение при гинеколог и перфектни изследвания,ми назначи намаляване на елтирокс от 100 на 75.За 2 месеца цикъла ми се нормализира и вече не ми идва на 19 ден.Да,но пък ми се появиха други оплаквания,които аз си ги обяснявам с ниската доза.Започнах рязко да пълнея,постоянно ми е студено,болки в ставите и умора.Имах и киста в гърдата,която за тези 2м значително намаляваше,но отново е болезнена и голяма.Сега се чудя дали да не си почна пак 100мг?Ама пак ще започнат проблемите с цикъла.

Оооо миличка новите симптоми намирисват на високо ТСХ. Изследвай да говорим в цифри иначе налучкваме.

И на мен на това ми намирисва и се плаша вече.Иначе преди да си намаля дозата ми беше 1.30 TSH, но пък цикъла ужас.Сега след тази опаковка 75 трябва да пусна изследване и да видим.Ама съм сигурна,че няма да са добри.А според ендокринолозите нещата нямали връзка.А отиди им докажи,че има.

Здравей! 1.3 ТСХ не е никак ниско ТСХ, т.е според мен няма изкуствена Тиреотоксикоза, особено, ако няма остатъци от жлезата. Много често след операция, докато хормоните се нормализират има промени и в цикъла. Съветвам те да направиш консулт с добър гинеколог, вместо да намаляш дозата. Аз например с половин жлеза съм на доза 125 мкг и ТСХ е около 0,8-0,5. Цикълът ми е по часовник на 28-ия ден. Гледайки твоите резултати, особено ако няма жлеза с 100 мкг- ТСХ 1,3- като нищо може да имаш нужда от качване на дозата, вместо от намаляване. С цикъла всичко ще се нирмализира, трябва само търпение. ☺🌹

# 707
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами тя вече е смъкнала дозата и са на лице новите оплаквания ...

# 708
  • Мнения: 234
Глухарче, точно! Сега сигурно още повече ще се качи ТСХ и ще се засилят симптомите на хипотиреоидоза. На мен вече години наред като ми пускат изследвания като водеща диагноза ми пишат “ Хипотиреоидоза, вселдствие на ОП на щит жлеза заради Ca “. Отначало не разбирах, казвам ама аз съм на висока доза Еутирокс, но после ми беше обяснено, че всъщност не насищането на организма с Еутирокс е важно, а доколко усвояваме активния Т3 хормон. 40 дни след операцията ( с половин уж здрава жлеза) без грам хормон, защото не се знаеше дали няма да се наложи да пия йод, ТСХ беше 3,8 и ходих като замаяна. Имах всички симптоми на хипофункция, замъглено виждаме, умора, плачливост, подпухване и студ, а уж ТСХ е в норма. Играта на хормоните е страшна работа. И наистина трябва време за наместването им.

# 709
  • Мнения: 61
Здравейте! Някои има ли информация за д-р Табаков?
При препоръка за операция на възел, търсите ли второ мнение?
Благодаря!

# 710
  • Мнения: 61
Имам и още един въпрос - на чие мнение бихте се доверили - на докторите в Ендокринология, Майчин дом или на проф. Пандев?

# 711
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Професор Пандев на 10000%
Аз лично от "лекарите" в ендокринологията в момента съм на успокоителни и антидепресанти...

# 712
  • Мнения: 61
Аз потърсих и мнението на проф. Пандев, според Ендокринологията съм за операция, според професора съм за наблюдение и ако се наложи повторна биопсия след шест месеца и евентуално операция. Объркана съм...

# 713
  • Мнения: 894
Аз потърсих и мнението на проф. Пандев, според Ендокринологията съм за операция, според професора съм за наблюдение и ако се наложи повторна биопсия след шест месеца и евентуално операция. Объркана съм...
А какво показа сегашната биопсия?

# 714
  • Мнения: 61
Диагноза хиперпластичен нодул, с нормални клетки и група атипични. Не пише съмнения за нещо или друго. Под 1см.

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Sweet dreams,аз също имам проблеми.
Цикъл нямам,на 28 години ми махнаха матката и яйчниците,това лято и щитовидната жлеза.
Но...Почнаха екстрасистули,болки в ставите и при мен.Днес бях на ревматолог-артрит втора степен.Тя ми даде талон за гинеколог, настоява да приемам естроген.Др. седмица ще ходя.
И Еутирокс и Л Тироксин ми дразнят стомаха, ужасен гастрит ми направиха,сега пия доза 100 с храна.100 на гладно ми идва много,75 на гладно ми идва малко.Сега съм на 100 с храна,ще видим,дано е добре.
Аз не напълнях,взех,че отслабнах с повече от 15 кг за седем-осем месеца.

# 716
  • Мнения: 894
Диагноза хиперпластичен нодул, с нормални клетки и група атипични. Не пише съмнения за нещо или друго. Под 1см.
Разбирам те, че е много объркващо с противоречивите мнения. От информацията, която ни споделяш, ако бях на твое място бих изчакала с проследяване и за евентуална повтарна биопсия след 6 месеца! Защото бих се доверила на проф. Пандев принципно, защото е под 1 см. и заради резултата от биопсията. (Предполагам нямаш в някакво отношение дискомфорт от възела?) Ехограф може и по-рано от 6 месеца да направиш за твое спокойствие. Успех с решението и с лекуването!

# 717
  • Мнения: 61
Никакъв дискомфорт. При случаен преглед се откри. Склонна съм да вярвам на професора, много четох за него. Дано е прав! Според него диагнозата е  доброкачествен, но изисква наблюдение. Много успокоително говореше, дори се учуди доста, че препоръчват операция.

# 718
  • Мнения: 894
И Еутирокс и Л Тироксин ми дразнят стомаха, ужасен гастрит ми направиха,сега пия доза 100 с храна.100 на гладно ми идва много,75 на гладно ми идва малко.Сега съм на 100 с храна,ще видим,дано е добре.
Не мисля, че ако го приемаш с храна ще го усвояваш. Защо по-скоро не помислиш за доза между 75 и 100 (75+половинката на 25)?

# 719
  • Мнения: 894
Никакъв дискомфорт. При случаен преглед се откри. Склонна съм да вярвам на професора, много четох за него. Дано е прав! Според него диагнозата е  доброкачествен, но изисква наблюдение. Много успокоително говореше, дори се учуди доста, че препоръчват операция.
Авон, бих казала, че са различни подходи. Оперирана съм в Майчин дом, от разговорите с чакащите за консултация пред хирургията останах с впечатлението, че на никой не казват да се наблюдава, а да се оперира направо.

Общи условия

Активация на акаунт