Юнски мами 2018 - Добре дошли!

  • 41 211
  • 714
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Добро утро бъдещи мами Simple Smile Записвам се да следя темата. Стискам палци всички на финала да си гушнем бебетата. За протокола , на 36, два неуспеха, надявам се три да ми е на късмет Simple Smile  5+3 (според календара, не знам какви седмици) В сряда се видя сакче с жълтъчно мехурче. Иначе симптоми никакви, като изключим малко натежали и от време на време болезнени гърди. Това е за сега , чакам търпеливо Simple Smile

# 31
  • Мнения: 586
Как сте момичета? Като ви чета аз нещо май много нехайно го давам. Покрай грижите за малката забравям понякога,че съм бременна. Дъщеря ми е доста тежака, около 13+кг, а постоянно се налага да я вдигам,дано не застрашавам малкото човеченце. Чудя се също,понеже още я кърмя доста активно, дали трябва да приемам нещо допълнително освен витамините за бременни... Ще трябва може би в Ла Лече Лига да попитам.

# 32
  • Мнения: 178
Flowers Hibiscus  И аз да отбелеза, че по мои сметки съм в 4 г.с. и 5 дни. В петък съм на преглед за първи път и се вълнувам доста Innocent за симптомите ми вече споменах по-горе, за сега нямам оплаквания. Аз да попитам поже
GrandMagnolia заговори за витамини, какво приемате към момента. Аз за сега съм само на фолиева киселина -неофолик мета.  Питам защото с предишната бременност, не ми даваха да пия нищо друго освен фолиева кисилина до 5 месец........ а предвид факта че съм злояда се притеснявам дали си набавям всичко необходимо с храната.

# 33
  • Мнения: 852
Моята ФК е Топ Фолат.Витамини Прегнакеър ориджинал.Отделно една кофа лекарства заради кървенето.

# 34
  • Мнения: 586
С предишната бях и аз само на фолиева до 5 месец,след това Пренатал на Джеймисън. Сега си го самоизписах заради кърменето,а той съдържа и нужното количество фолиева.

# 35
  • Мнения: 178
Аз също пиех пренатал на джеймисън, но тази седмица като разбрах че съм бременна ги спрях. Мисля да го обсъдя с Аг-то в петък все пак на тях пише преди, по време и след бременност, не мисля че би навредило, а имам познати които си го пиеха от началото на бременността. Но въпреки всичко мисля да се консултирам, за да съм си покойна.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 566
И аз пия фолиева киселина, още от преди да забременея. Пия също и селен, АГ ми го беше изписала няколко седмици, преди да се разбере, че съм бременна и каза да си го пия спокойно, че няма да ми навреди. И аз много малко хапвам, старая се поне пресни плодове да ям. Когато много ми се повдига, ям солени бадеми. Бях я питала ще навреди ли на бебето, че не ям много и нямам апетит, тя каза, че то си има откъде да се храни и да не се тревожа. Иначе в 7ма седмица вече не се оплаквам от киселини, но всички други симптоми си стоят. Пожелавам на всички мами, на които тепърва им предстоят прегледи, прекрасни новини! Наистина е страхотно облекчение да видиш малката точица:blush:

# 37
  • Мнения: 2 988
Здравейте и от мен! Днес видях двете чертички след 4 дневно закъснение и още съм в шок. Имам момченце на 2 години и 9 месеца и по принцип не бяхме планирали точно сега да имаме второ дете, защото покрай бъдещия батко имаме доста проблеми и през следващите месеци ще е трудно.

Терминът ми трябва да е 17.06.

Знаете ли какво е пепоръчителното количество фолиева киселина, което трябва да се приема дневно? Взех някаква, но ме знам дали ще е достатъчна.

Последна редакция: сб, 14 окт 2017, 21:27 от Didi i Mitko

# 38
  • София
  • Мнения: 2 566
Как сте момичета? Като ви чета аз нещо май много нехайно го давам. Покрай грижите за малката забравям понякога,че съм бременна. Дъщеря ми е доста тежака, около 13+кг, а постоянно се налага да я вдигам,дано не застрашавам малкото човеченце. Чудя се също,понеже още я кърмя доста активно, дали трябва да приемам нещо допълнително освен витамините за бременни... Ще трябва може би в Ла Лече Лига да попитам.
Браво, явно не ти се отразява както на повечето от нас в тази тема. И все пак, внимавай наистина с вдигането. Щом не те боли кръста, едва ли усещаш, че е нещо кой знае какво, но е хубаво да се пазиш възможно най-много. Дано така ти минават и другите месеци до края Simple Smile

# 39
  • Мнения: 665
Оххх момиччета извинявайте че ви нахлувам в темата, но тайничко ви чета и си спомням с умиление всеки момемт от бременността, раждането и първата среща с дъщеря ми  Heart Eyes.
Пожелавам на всички Ви да изпитате това щастие, лека и безпроблемна бременност и здрави бебенца и майки на финала  Hug Hug

# 40
  • Мнения: 586
Как сте момичета? Като ви чета аз нещо май много нехайно го давам. Покрай грижите за малката забравям понякога,че съм бременна. Дъщеря ми е доста тежака, около 13+кг, а постоянно се налага да я вдигам,дано не застрашавам малкото човеченце. Чудя се също,понеже още я кърмя доста активно, дали трябва да приемам нещо допълнително освен витамините за бременни... Ще трябва може би в Ла Лече Лига да попитам.
Браво, явно не ти се отразява както на повечето от нас в тази тема. И все пак, внимавай наистина с вдигането. Щом не те боли кръста, едва ли усещаш, че е нещо кой знае какво, но е хубаво да се пазиш възможно най-много. Дано така ти минават и другите месеци до края Simple Smile
Кръста си ме боли отпреди да забременея,че на морето спахме на едни брутални матраци и така и не успях да се оправя. Но майките на наборчета знаят какво е да откажеш гушкане. Старая се де, клякам и я гушкам, но през деня нали мием дупе,ръце на мивката,слагам я на стол да се храни. Ще измисля някаква игра с хранене на пода май Grinning Дано на всички минат като първата ми бременност- в 9 месец тичах за метрото Wink

# 41
  • Мнения: 2 988
Магнолия, и моята първа бременност беше песен. Сега се моля тази да е същата, за да мога да се грижа за детето ми без чужда помощ. И то е същите килограми като твоето. На колко е то?

# 42
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Добро неделно утро и от едно ново попълнение в отбора на бъдещите юнски мами. Момичета, желая на всяка от вас леко и безпроблемно бременеене и през топлите месеци на 2018 година да се радваме на здрави и сладки бебоци!

За протокола - 5г.с. и 1 д. Имам прекрасна дъщеричка на 6 години и 9 месеца Simple Smile

# 43
  • Мнения: 178
Добре дошли на новите момичета Kissing Heart
Диди относно въпроса ти за фолиевата кисилина, препоръчително е да се приема 0,4 мг / 400 мг ( зависи как е изписано на опаковката) по 1 път дневно.

# 44
  • Мнения: 2 988
Манита, мерси за информацията. Hug Значи тази, която имам е достатъчна.

Буби, добре дошла и на теб. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт