Нощно напикаване

  • 244 169
  • 974
  •   2
Отговори
# 825
  • Варна
  • Мнения: 913
missNoir направо ме обнадеждаваш  Joy Аз преди да навърши 5г. се успокоявах, че всичко е в реда на нещата. Нали до 5г. било нормално... И около 5-тата се усетих, че един път дори не съм го завела на нефролог, или уролог, или дори с педиатър не съм го обсъждала.. Просто не му отдавах значение. Та посетихме нефролог - физиологичен проблем няма. Искаше да правим едни замервания - които не разбрах точно с какво ще ни помогнат и така и успях да го проследявам 10 дни кога, колко пишка, а колко течности пие, а колко е най-голямата порция урина, колко е нощното количество, колко дневното.. Признавам си домързя ме..  Mr. Green
Сега от 2-3м. го записах с хомеопат, с надеждата той да ни помогне. Но още няма резултат. И понеже някой каза, че хомеопатията изисквала по-голямо търпение, днес какво коментирах с хомеопата - доколкото знам хомеопатията дава бързи резултати при остри заболявания, а по отношение на нощното напикаване, предвид, че е нещо хронично, евентуално проблемът по-дълбок..значи ли това, че отнема повече време да се излекува - отговорът му беше "не, въпрос на уцелване на правилното лекарство е, просто още не сме го улучили" ..
Междувременно чакам и алармата и на нея възлагам надежни.. Просто вече взе да ми тежи..

# 826
  • Мнения: 1 138
Не си спомням дали не беше над 4 годишен. Но идеята ми е, че веднага след капките спря да се напишква. Не знам , ако не ги беше приемал докога щеше да се напишква. Споделям за капките, може и на някой друг да пимогнат.

# 827
  • Варна
  • Мнения: 618
Да се присъединя и аз тук с почти 10 годишно момиче с този проблем. Минахме през лечение от нефролог, два вида медикаменти, имаше временен ефект, даже няма как да съм сигурна че е било от хапчетата. Предложи ни човека аларма, но ние спим в една стая и не си представям как всички ще се събуждаме от това. Сега искам да пробвам с хомеопатия, въпреки че като беше малка нищо не успявахме да излекуваме така, но знае ли човек. Длъжен е да пробва всичко. Ако някой от Варна може да даде препоръка за хомеопат справил се с подобен проблем ще съм благодарна.

# 828
  • Варна
  • Мнения: 913
Канех се да пиша.. В шах съм.
Нали уж с хомеопатия опитвам да борим проблема.. Първо лекарство в потенция 200 - месец по-късно без резултат. Второ в потенция 200- 25 дни по-късно никаква промяна. Последва едно боледуване и прием на лекарство в потенция 30. Второ разсополивяне и лекарство в потенция 30(и двете бяха нищо особено, кашлица от сополи или жълто-зелени обилни сополи, започнали с 2 вдигания на Т.. ) И някъде между двете боледувания, в началото на годината включих алармата. Първите 3 пъти като я слагахме даже ММ или аз трудно я чухме. Някак ми беше в просъница, като на сън.. и докато се усетя, че това е алармата да стана - мокрото беше студено... т.е. минало е време хич да не.. ММ го вдига колкото да свали пижамата. В общи линии малкия май само веднъж я чу.. Дори имаме нощи, в които не сме я слагали. ОБАЧЕ 4 вечери е сух(да не ме чуя дявола  Praynig). Веднъж сам вдигна баща си, понеже му се пишало и 3 пъти просто пиша чак на сутринта. Нищо в приема на течности не се е променило. Нито във времето на лягане или пък пишкането преди лягане. Не съм убедена на какво да го отдавам. Взех да си мисля, че всичко е било в главата му. И тъй като не исках да се чувства неудобно и никога не съм се карала, той явно не виждаше проблем. Сега като видя, че това ми пречи - търся алернативи - хомеопатия, аларми.. и е резултат.. От друга страна преди винаги е казвал, че не се усещал и затова не е ставал... Тези дни пък ми вика "и преди се усещал, ама не му се ставало.. ".. като казах каквооо ?  Shocked И попитах е не ти ли беше кофти да спиш в мокри чаршафи? Защо просто не се ставаше да пишаш и пак да легнеш - каза пак, че не се е усещал и върви , че разбери. Мистерия.

# 829
  • София
  • Мнения: 358
но ние спим в една стая и не си представям как всички ще се събуждаме от това. Сега искам да пробвам с хомеопатия, въпреки че като беше малка нищо не успявахме да излекуваме така, но знае ли човек. Длъжен е да пробва всичко. Ако някой от Варна може да даде препоръка за хомеопат справил се с подобен проблем ще съм благодарна.

Колкото и човека да сте в една стая, 40-60 дни е нищожен срок и нищожен дискомфорт ще ви причини ( едно събуждане през нощта) алармата, в сравнение с ползата от нея. А именно веднъж за винаги да се реши този проблем.

С хомеопатията работата е спорна и несигурна. Нашият хомеопат, който познава синът ми от бебе и го лекува години наред от всичко, не можа да спре нощното напикаване. Спря го алармата.
Не губете време, цената й също е нищожна спрямо ефекта, който се очаква от нея.

# 830
  • Мнения: 5 234
И аз щях да кажа, че е много по добре да се събуждате, отколкото детето да спи мокро и да продължава проблема.

# 831
  • Варна
  • Мнения: 913
milica_g както писах.. аз и мъжът ми в началото трудно чувахме алармата, та не вярвам чак цялата къща да събуди. Не е стряскаща. И според мен пробвайте с алармата. Иначе аз и по-назад писах, сигурно си прочела - записах детето при Джеджев.. Основно заради този проблем.

Ние бяхме 7 нощи сухи, ОБАЧЕ то нали се похвалих и днес имаме инцидент в градината. Не е била тяхната госпожа, обикновено и друг път при нови лица се е случвало, та май на това го отдавам.. Ще видим. Все пак съм обнадеждена.

# 832
  • Варна
  • Мнения: 618
Благодаря Ви за мненията  bouquet

Отворих да видя последната обсъждана аларма, тя ли е най-тестваната тук в темата? Към нея ли да се насоча и аз?

# 833
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Аз мога да дам мнение за безжичната.

# 834
  • Варна
  • Мнения: 618
Безжичната ще ми дойде скъпа, но гледах че има варианти и с вибрации. Сега се чудя каква ще е най-подходяща в този ценови диапазон 20-25 лири

примерно тази има повече добри отзиви
https://www.amazon.co.uk/Full-Featured-Children-Bedwetting-Vibra … rds=bed+wet+alarm

# 835
  • София
  • Мнения: 358
Ние ползвахме тази https://www.amazon.co.uk/TensCare-Night-Trainer-Wetting-Alarm/dp … dry+night+trainer
Тази , която ти си посочила е с доста по-добри отзиви.

Излезе около 60 лв с Гъбко до БГ. Иначе в БГ я има за около 100 лв от бг търговец. Вибрация няма. Обаче .... важно е някой да се събуди от тази аларма. Ако детето ти спи дълбоко ще трябва вие да го събуждате, т.е. ще разчитате на звука, не на вибрацията.

Писала съм няколко пъти по - назад в темата. Много е важно когато се активира алармата веднага да се събуди детето (дали самО или от родител няма значение) за да се прекъсне процеса на уриниране.  Защото напикаването започва с  малко отделяне на урина, после пълно изпразване на пикочния мехур. Идеята на алармата е да събуди детето в този промеждутък когато е отделило малко урина, преди пълното изправане на мехура. Събужда се, доизпишква се в тоалетна, преоблича се и пак ляга. Това е смисълът на алрмата, а не просто по някое си време някой да се събуди и да преоблече детето. Така мозъкът се научва да задържа урината напълно.
В началото ефект няма, може би към 10-15 ден започва някакво подобрение и на 30тия ден моя син просто започна да задържа и да е сух до сутринта.

При нас съпругът се премести да спи при детето и скачаше на мига, в който алармата звънне. Синът ми за 45 дни я чу един единствен път. Баща му го събуждаше , малко или повече мокър, синът се разбуждаше напълно, пишкаше съзнателно в тоалетната и пак лягаше.

Та с две думи помислете кой ще се събужда от алармата и преценете дали ви трябва само звук или и вибрация. За въпроси съм насреща.

Успех на всички в тази борба. Решение винаги има Simple Smile

Последна редакция: вт, 24 яну 2017, 17:28 от Elyah

# 836
  • Самоков
  • Мнения: 561
Безжичната ще ми дойде скъпа, но гледах че има варианти и с вибрации. Сега се чудя каква ще е най-подходяща в този ценови диапазон 20-25 лири

примерно тази има повече добри отзиви
https://www.amazon.co.uk/Full-Featured-Children-Bedwetting-Vibra … rds=bed+wet+alarm


Милица, ние сме с такава аларма. Поръчах я от Амазон и ми излезе 60 лв. Тя е и с вибрации и със звук. Синът ми я ползва от 3 месеца. Отначало не я чуваше и докато стане беше пак целия мокър. Проблемът при него е голям тъй като е вече на 11г. Благодарение на алармата вече имаме доста големи сухи периоди. През последният месец се случи само веднъж да имаме инцидент.

# 837
  • Варна
  • Мнения: 618
nelly_d,  Elyah благодаря Ви.

nelly_d в отзивите пише, че батерията бързо свършвала, виждаш ли това като проблем? И това закрепяне за бельото с този клипс не пречи ли на детето? Моето все нещо му убива, пречи, ръби и се чудя коя ще е по-удобна, да не смущава нежното и тяло  Laughing

# 838
  • Самоков
  • Мнения: 561
milica, вече три месеца я използваме, все още не се е изтощила батерията, но такива батерии се продават, проверих това преди да я купя. Закрепването за бельото по никакъв начин не пречи. Мисля, че повечето аларми са на същия принцип. Първият път като я сложихме се чувстваше малко странно, но не е имало проблеми с неудобството след това. Преди да купя аларма доста дълго се колебах, все ми се струваше, че едва ли много ще подейства, но сега определено мисля, че си заслужава. Спрях се на този модел, защото не беше много скъпа и прочетох доста добри отзиви, но мамите тук са доволни и от другите модели.

# 839
  • Варна
  • Мнения: 618
Благодаря ти!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт