Остров Тасос /Тема 10/

  • 93 244
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 943
Няма как да сравнявате Тасос и Халкидики. Най-малкото заради мащабите. Обобщаването "Халкидики няма хубави плажове" е смехотворно! В последните години обикаляме само Ситония.....

смехотворно или не, пиша като почиващ и на двете места, с 2 деца. На Халкидики бяхме на Ситония, а Тасос на Криси Амудиа. Обиколили бяхме Тасос/не видяхме по добър плаж със ситен пясък и плитко море от мястото Криси Амудиа. Ситония колкото и да се наслаждавах на гледките, пясакът беше от едри камънчета, а морето дълбочко, изобщо не подходящо за малки деца на 2/3г сами да си играят на плажната ивица.

Не е истина Как пишете за Ситония сякаш там има само един плаж.Пообиколете малко и тогава сравнявайте.
,иначе заблуждавате

# 76
  • Мнения: 11 264
Ситония има почти 100 плажа. За колко от тях се отнася оценката ви - един? Два?

# 77
  • Мнения: 943
Ситония има почти 100 плажа. За колко от тях се отнася оценката ви - един? Два?
И аз това си мисля.  чул но не видял

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 641
Като чета описанието - ходили са на Торони. Друг дълбок плаж с едър пясък не се сещам да има на Ситония.
А за малките деца - поне на моето 2 годишно изобщо не му беше проблем дълбочината, стига да е с "перки" на ръцете.

# 79
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 099
Здравейте! Аз малко да се отдалеча от летните вълнения...
В седмицата преди Великден обмисляме една екскурзия до Солун и Кавала. Единия ден в Кавала ми се ще да се разходим до Тасос. Само се чудим дали да е с колата или да я оставим в Керамоти /където ще се качим на ферибота, ако сме пеш/? Т.е. как е по това време в Лименас, има ли какво да се види, отворени ли са магазини, кафенета? Такситата как са като цени, ако решим все пак да се разходим? Или да си водим и колата и да не се чудим Simple Smile Посъветвайте ме, не знам какво да очаквам на Тасос в тази ранна пролет.

# 80
  • Мнения: 16 892
Аз бих отишла с колата. Можете да обиколите целия остров  Simple Smile

# 81
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Още един глас за колата. Ще обиколите целия остров, манастира "Св. Арханел Михаил", селцето Панагия, навсякъде по пътя има прекрасни гледки.

# 82
  • Мнения: 223
Като се има предвид колко са оживени Кавала и Солун по празниците, Тасос може да ви се стори малко скучен (лично мнение). Сезонните таверни не работят. И все пак - с кола е по-добре. В Лимена са отворени магазинчетата и закусвалните на главната търговска улица. Може да се качите на римския театър и да се насладите на гледката към морето, да посетите манастира , градчетата Лименария, Потос (работят много таверни) и старата столица Теологос. Ще има доста туристи, като вас, някой за един ден, други - за по три дни, с автобуси, коли, мотори и т.н., така че ще има движение. И всички се движат по един маршрут Simple Smile.  Тръгнете рано за да имате време за повече места. Дано времето да е хубаво, сигурна съм, че в този случай Кавала, Тасос и Солун ще ви се сторят още по-прекрасни и празнични.
Весели празнични дни на всички съфорумци!

# 83
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
Вие тук си говорите основно за летни почивки, но аз влязох да ви питам как ви се струва идеята за няколко дни в края на април с две малки деца (7г и 1,5г) на Тасос? Постовете преди моя донякъде отговарят на нужната ми информация (какво може да правим), но все пак...За плаж, естествено, не сме и помисляли, освен за разходки, разбира се! 😊 Първия пост го четох, ще чета по-задълбочено тези дни. 😊
Ако пък имате конкретна препоръка за място, където да отседнем, ще е супер. Дори не съм сигурна какво искам обаче - хотел или самостоятелен апартамент. Просто ако на някого му хрумне нещо конкретно като съвет, ще се радвам да ми отговори! 😊🤗

# 84
  • Мнения: 1 149
Здравейте. Искам да попитам дали е ОК времето в Тасос от 1-ви до 15 юни,товст началото на месеца? За море с малки деца,дали ще е ок за къпане? Не откривам свободни места(всъщност ни трябва вила,не хотел),а за средата/края на юни направо ми се вижда невъзможно  според критериите ни.:/

# 85
  • Мнения: 817
Здравейте. Искам да попитам дали е ОК времето в Тасос от 1-ви до 15 юни,товст началото на месеца? За море с малки деца,дали ще е ок за къпане? Не откривам свободни места(всъщност ни трябва вила,не хотел),а за средата/края на юни направо ми се вижда невъзможно  според критериите ни.:/
Водата почти сигурно е, че ще бъде студена в този период, особено за малки деца. 

# 86
  • Варна
  • Мнения: 3 970
Здравейте. Искам да попитам дали е ОК времето в Тасос от 1-ви до 15 юни,товст началото на месеца? За море с малки деца,дали ще е ок за къпане? Не откривам свободни места(всъщност ни трябва вила,не хотел),а за средата/края на юни направо ми се вижда невъзможно  според критериите ни.:/

Невъзможно е !
До 20 юни ( края на учебната година в повечето Европа ) е предсезоно и места има предостатъчно за ВСЯКАКВИ критерии.Хотелиерът  дава само няколко места на букинг, затова се получава, че в букинг няма места, а на рецепция има.Може 2те стаи на букинг да са наети и в букинг обявяват , че места няма , а пък той хотела празен Simple Smile.Затова ние винаги проверяваме и в букинг и в сайта и по телефона . Водата преди юли няма да е чак токова топла за плицикане , ама за плуване става.Иначе за въздушни слънчеви бани без къпане става още април Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 3 468
ОХ, аз с тази продължителна зима и студове, които ни  натиснаха тази година, вече губя надежда че ще видя  реално лято скоро.... Резервирахме  от 16,06  почивка, но  се чудя дали  има шанс да се постопли водата до тогава...?

# 88
  • Мнения: 11 264
След 15-20.06. е добре.
Миналата зима беше значително по-студена и снежна, особено за Гърция, където на места сняг не беше падал от 60-те години. Малко по-късно се стопли водата тогава, но пак горе-долу в рамките на очакваното. Тази година са си нормални температурите, не гледайте в София студа.

# 89
  • Мнения: 678
има ли някой впечетления от хотел Thassos Grand Resort na Alyki?
Интересува ме плажа, чета че бил каменист, а изглежда в сайта пясъчен.
И дали не е скучно мястото където е хотелът?
Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт