коклюш в градината

  • 9 889
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
Mili mami niakoia ot vas mogeli da mi kaje kakvo izsledvane se pravi za da se razbere 4e deteto ti ima koklj6

# 16
  • Мнения: 1 080
Взима се гърлен секрет и кръв -в Института по заразни болести и паразитология .

# 17
  • Мнения: 3 356
Взима се гърлен секрет и кръв -в Института по заразни болести и паразитология .
Ако е този институт на Мадрид-срещу 40 лв.

# 18
  • София
  • Мнения: 122
Здравейте,
в детската градина на сина ми имаше случаи на коклюш и аз отидох януари месец да му направя изследване профилактично.
Направих го в Института по заразни болести и паразитология и е 14,60 лева.
Той е освободен от коклюшовата съставка в ДТК ваксината, защото направи гърч на два месеца след като му бяха сложили същата ваксина.
И резултатът му беше отрицателен.
Но на 02.02.2007г пак го заведох там, за да съм сигурна че няма нищо и резултатът вече беше положителен.
Той не кашля много.Малко подсмърча и кашля от време на време.Но не е така както казват на пристъпи.
Незнам дали наистина е коклюш.Няма ги симптомите, но мисля да почнем антибиотик, за да не стане по-зле.
Ако някой може да ми помогне моля да ми пише.

# 19
  • Мнения: 1 080
От това как малкия ми син прекара коклюша ми се струва доста протяжна болест !Би трябвало да са ви изписали лечение стандартно за тях Клацид - 10 дни - нашето поне беше такова .На мен въобще не ми се вярваше да има коклюш - но изследванията са точни .Първо се потвърди гърления секрет след седмица и кръвта с титър на антителата едно към 640 ако не бъркам .
Протяжна в смисъл дълго време кашляше от време на време имаше период на вдигане на температура ,успокоение на нещата и след това по- усърдна кашлица .Пак успокоение и след това вече кашлицата стана много странна нетипична . с изцъклени очи на кризи и няколко пъти леко повръщане .Внимавайте ако имате секрети да не си пипа очите ,че се загнездва в очите и стават усложнения - още си носим пустия ечемик оттогава !

# 20
  • Мнения: 644
Имам няколко въпроса към ве4е миналите по пътя "коклюш" :
С направление ли се ходи за изследването? Трябва ли да се запише 4ас? Може ли малко инфо за "процедурата"? А при положителен резултат,кой назна4ава ле4ението? Само в този институт ли може да се направи теста?

# 21
  • Мнения: 1 080
Без направление .Здравната каса няма такава пътека .Час не се записва от 10 до 13 ч .работи лабораторията в Института по заразни болести и паразитология .Взима се гърлен секрет и кръв от пръстчето - 32 лева струва изследването .Първо излиза гърления секрет ,кръвта малко по- късно .От гърления секрет се изолира бактерията а от кръвта се потвърждава ,чрез титъра на антителата - при нас беше 1 към 640 .Антибиотика оттам ни го назначиха .
Незнам за други места .

# 22
  • София
  • Мнения: 4 423
Още не съм правила ваксини на дъщеря ми, толкова ме е страх вече.....нали са били ваксинирани тези деца, защо се раболяват?

# 23
  • Мнения: 644
Да не кажа голяма дума ,но съм 99% сигурна,4е при младежа това е проблема и се 4удех..мога ли да му направя ле4ение с Клацид и  след това да го тестваме? Така или ина4е след ле4ение ,пак ще трябва да се тества? Само не ме нападайте  Embarassed  Просто разсъждавам " на глас" ...

# 24
  • Мнения: 4 150
А не може ли преди това лечение с клацид да му направите иzследването?ЗаЩото ако е,Клацид не е точното ле4ение...

# 25
  • Мнения: 1 080
Трябва да се изолира бактерията и според нея да се назначи лечение .Моля ,не правете опити .От личен опит ви казвам последствията може да са неочаквани .Тествайте детето .

# 26
  • Мнения: 1 080
А не може ли преди това лечение с клацид да му направите иzследването?ЗаЩото ако е,Клацид не е точното ле4ение...
Нас с това ни излекуваха . Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 644
Ново 200! #Cussing out
Преди 2 месеца правихме посявка и се оказа,4е имало бактерия,ама не беше готово още,та не знаеха то4но каква е.Предписаха Цефзил веднъж на ден.
Пи го младежа-резултат-нулев,разбира се..
В4ера се обадих на докторката и споделих предположенията си,а тя ме  "зарадва" ,4е бактерията била с "присъствие" над 10 на 5 степен!Казва се мораксела катаралис!

# 28
  • Мнения: 97
И нас днес ни уплашиха, че малкия маже да е с тази диагноза и искаха да пие антибиотик. Той кашля вече около два месеца, но кашлицата му се мени - ту е суха, ту влажна, а от време на време давеща. Не е вдигал температура, но е доста хремав.
Колко е спешно да се направи изследването? А в събота и неделя може ли да се тества някъде в София? И ако малкия е болен, то несъмнено и баткото трябва да е или греша?

Ама като се замисля, той малкия е само на 8 месеца, от къде ще го прихване, ако не от баткото (т.е от градината)?Ние не сме имали други контакти с деца.

Звучи ми доста страшно ако се потвърди, дано да е грешка.

# 29
  • Мнения: 4 150
Няма ниЩо страШно,беz паника.Детето не е малко и има обособени рефлекси да каШля.
КоклюШа идва и zаминава.

Общи условия

Активация на акаунт