Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 42

  • 36 168
  • 720
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 35 147
На мен при ужасна болка в кръста ми изписаха Милгама и се родих

# 691
  • Мнения: 582
Благодаря момичета, ако продължи тази болка в кръста ще попитам за милгама.

# 692
  • Мнения: X
Minimouse, помисли си, трябва наистина да имаш ужасна, нетърпима, сковаваща болка, за да прибегнеш до милгама. Тя не се препоръчва за бременни (може би я изписват наистина при необходимост), дори на самата листовка пише, че съдържа голямо количество витамин B6. Той е полезен за бременни, но ако е в пъти по-ниска доза, отколкото се съдържа в Милгамата, голяма доза може да не повлияе добре на развитието на плода, особено в първото тримесечие.
Тези болки, които описваш са нормални за първото тримесечие, ако наистина не са толкова силни, то по-добре помоли да ти изпишат магнезий и пий нош-па от време на време.

# 693
  • София
  • Мнения: 224
Здравейте, бременна съм в 11та седмица.  От около 4-5 дни имам болки в кръста. Понякога имам и крампи в матката, но не е постоянно и обикновено от но шпа се успокояват нещата. Вчера отидох и на преглед поради едно странно намокряне на бельото при раздвижване след сън. С бебето всичко беше ок. Казаха да си пия но шпато и това е.  Според вас трябва ли да се притеснявам? Има ли и други мами с подобни болки толкова рано?

На мен същото с намокрянето на бельото, ми се случи преди два-три дни. Аз съм в 13 г.с. Вчера бях на първата ФМ, но забравих да кажа за намокрянето. Болки в кръста и аз имам  отвреме-навреме.
След прегледа жената, акушер-гинеколог, ми изписа Магнерот, защото се оказа, че матката ми е чувствителна и има вътрешни контракции.
Но така е при мен. Надявам се, при теб нещата да са безобидни.

# 694
  • Мнения: X
За болките в кръста - нош па, при нужда.

# 695
  • Мнения: X
Здравейте мами.
Получих много силен зъбобол болката обхваща чак ухото . Можете ли да ми препоръчате нещо обезболяващо подходящо за бременни поне докато отида на зъболекар . В края на 4г.с.съм . За съжаление не знам днес дали стоматоложката ми работи а наистина болките са много силни .

# 696
  • Мнения: 35 147
И аз съм с болка в ухото от зъбобол . Слагам само капки.

# 697
  • Мнения: 16 874
Подкрепям мнението. А това масово изписване на магнезии  .... и с него не е хубаво да се прекалява.  Аз също имах болки, но с повече движение и масаж при професионалист изчезнаха и не се и върнаха. Милгамма Н ми изписаха след 20 г.с., заради Б6 почти на 0. Иначе знам, че магнезиевото олио действа много добре при крампи, схващания - има локално действие - може да опиташ ако решеш.
За болките в кръста - нош па, при нужда.

За зъбобола - не знам дали парацетамол ще помогне, но за друго в толкова ранна бременност не се сещам.

# 698
  • Мнения: 35 147
Аз бях на Магнезии до последно. Бях сигурна, че ако го спра ще родя. И така стана Simple Smile Вечерта изпих последния, на другия ден в 15 ч. бях родила.

# 699
  • Мнения: 150
Момичета,имам болки в корема (не силни) и не постоянни,но всеки ден за един определен период. Трябва ли да се тревожа. Някоя от вас имала ли е такъв проблем по време на бременността. Другото е,че нямам абсолютно никакъв апетит.

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Аз бях на Магнезии до последно. Бях сигурна, че ако го спра ще родя. И така стана Simple Smile Вечерта изпих последния, на другия ден в 15 ч. бях родила.

Аз пък нарочно го спрях в 36та седмица с надеждата да подканя бебето, макар че ми казаха да го пия до края ама никаква индикация за раждане до момента. Не знам дали това, че още от 16та почнах да го пия и се е натрупал доста в организма, та съм в очакване де Simple Smile. Иначе казват, че реши ли бебето и магнезий да пиеш то ще си тръгне.

# 701
  • Мнения: 2 407
И аз съм на магнезий. Имам контракции от 14г.с.Сега съм 34г.с
Започвам да се притеснявам от тея контракции и гледам да лежа и да си пия хановете.
Предполагам в 36/37г.с ще ми кажат да ги спра хапчетата.
Другата седмица ще ме гледат, защото може контракциите да загладят шийката(май това спомена АГ).

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Момичета,имам болки в корема (не силни) и не постоянни,но всеки ден за един определен период. Трябва ли да се тревожа. Някоя от вас имала ли е такъв проблем по време на бременността. Другото е,че нямам абсолютно никакъв апетит.

Коя седмица си christine95? Може болките да се дължат на нарастването на матката, къде точно те боли? Пиеш ли магнезий и но шпа? Това с апетита е много индивидуално, някой момичета дори свалят вместо да качват по време на бременност.

# 703
  • Мнения: 25 795
Здравейте мами.
Получих много силен зъбобол болката обхваща чак ухото . Можете ли да ми препоръчате нещо обезболяващо подходящо за бременни поне докато отида на зъболекар . В края на 4г.с.съм . За съжаление не знам днес дали стоматоложката ми работи а наистина болките са много силни .
Аз в 4 г.с, бях с грипно състояние и пих колдрекс макс грип и ми мина. Не знаех, че съм бременна иначе нямаше. Вземи някакъв лек аналгетик, но се опитай да се свържеш с АГ по телефон да ти каже колко да пиеш.
Аз бих отишла на зъболекар, защото може да стане по зле, а болкоуспокояващите само забавят процеса.

# 704
  • Мнения: 150
Момичета,имам болки в корема (не силни) и не постоянни,но всеки ден за един определен период. Трябва ли да се тревожа. Някоя от вас имала ли е такъв проблем по време на бременността. Другото е,че нямам абсолютно никакъв апетит.

Коя седмица си christine95? Може болките да се дължат на нарастването на матката, къде точно те боли? Пиеш ли магнезий и но шпа? Това с апетита е много индивидуално, някой момичета дори свалят вместо да качват по време на бременност.
Боли ме ниско долу като при цикъл,но не толкова силна болка. През останалото време е някакво напрежение в корема постоянно,като тежест. Пия но шпа,когато положението вече е зле. Иначе имам изписани от аг утрогестан и фолиева. В 7 г.с съм.

Общи условия

Активация на акаунт