Парфюмни размисли и страсти - 213

  • 98 350
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 054

4.Размисли и страсти за нишовите парфюми.
Много ми е трудно да определя кое точно се явява нишови парфюми в днешно време, просто всички критерии и понятия са вече страшно размити. Донякъде имам за себе си представи кое е „мейнстрийм“ и кое е „авангард“. Наскоро тествах парфюм, който миришеше откровено и дефинитивно на умряла риба. Това за мен е авангард.



В тоя мрачен и дъждовен мюнхенски ден ми оправи настроението  Joy Joy   Hug

Парфюм за деня ми е L'Eau de Chloe. По останалите въпроси ще дам мнение в течение на темата.
По отношение на така наболелият въпрос за рекламата - не смятам, че когато помагаме на някой от питащите в темата къде да намери даден аромат, правим реклама. Просто си помагаме. Излишно вкарване на напрежение е това.  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 2 512

Искам да ви попитам имате ли мнения за тоалетната вода за мъже на Caron Yatagan? Thinking
Плътен, сладникаво-специев и сериозен Simple Smile Така го помня аз  Grinning

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Разказвала съм тези парфюмни случки, но пак има повод.  Grinning  Няколко дни минавах през парфюмната диря в гаража от мой съсед и вдишвайки божествен смолисто дървесен аромат се опитвах да го разпозная. Една сутрин го срещнах и попитах кой е парфюма. С такова изражение ми отговори, че пламнах от конфуз, той го е приел за флирт.  ooooh! От тогава ме гледа палаво, а аз вече не питам мъже, пък и жени също, знам ли как ще го разберат.
Другият случай е докато работех с един гей. Души въздуха около мен, въздиша и накрая сподели колко сексуално му действа парфюма ми, до степен да е готов да мине обратно на другия бряг с мен.
Днес съм с любимия ми TF noir pour femme. Не зная защо го харесвам, носи ми невероятно удоволствие, много е мой. Дни наред коженото ми яке ухае в коридора и аз го душа като фетишист.

Вкусът ми се промени много през годините. Почнах с леки и цветни - Жадор, Омния кристалин, а синия Адикт на Диор и Еуфория СК тогава ми бяха отровно тежки. Сега първите са ми банални водици за момиченца, а вторите ванилийки с приличен сияж. Интоксикирам се с кожи, смоли, дървеса... Наскоро надуших опушен бакелитов аромат и на заден план мозъка ми отбеляза "колко интересен парфюм", след което станах и изключих разтопения щепсел  Crazy
 И друга промяна забелязвам  - много от парфюмите, които някога обичах , сега ги намирам груби, недодялани, недобре балансирани. Това е от тренинга. Много общо има с виното. Колкото повече си опитал,  толкова повече нюанси и аромати различаваш.
И последно - отново се влюбих в цветен аромат, чакам го с нетърпение. Може би все още не съм тотално откачена.

 

# 18
  • Мнения: 2 492
Не понасях цитрусови парфюми докато живеех в Бг. Носила съм и Адикт през лятото. От както живея в Каляри ги заобичах. Дават ми хлад в жегите, когато ги усещам. Много пъти жегата просто ги "изпива" пръскам, за да зная,че съм сложила парфюм.
Много съм боса в нишовите парфюми. Първият ми нишов парфюм беше за сватбата ми юни месец. Избрахме го двете с прекрасна парфюмна фея и приятелка.
ММ като ми купи Лудата мадам каза,че много му харесва и Отмъстителната. Аз мислех да си я поръчам, но той настоява да ми я подари този месец от командировката.
За кино сега ще сложа Лудата мадам.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 210



Благодаря за темата Flowers Hibiscus
1.Забавни случки с парфюми може и да имам, но не помня.

2. Днес съм в къщи и не нося нищо, така че някой от дните през седмицата ще споделям по въпроса:wink:

3. Парфюмният ми вкус се променя на периоди и се радвам, че е така. Иначе би ми било скучно. Странното е, че продължавам да обичам предишните си любимци, просто много рядко посягам към тях. Но не бих се разделила с никой. Това увеличава наличностите, но не ме притеснява особено. Най-голямата промяна е нежеланието ми да нося откровени ванилии вече, а преди ги събирах маниакално. Но Адикт си остава обичан зимен аромат все още.
Писах вече, че започнах да оценявам уудове. Преди няколко години приятелка ми показа Black Afgano, който си беше взела скоро. Помня, че ме потресе до дъното на парфюмната ми душа Sweat Smile Бях убедена, че не бих го доближила никога това брутално животно. Да, ама преди няколко месеца реших все пак да си го сложа на кожа, подготвена за най-лошото. А той се оказа откритие, много по-кротък отколкото го помнех, някак усетих и дървото, и тамяна и други хубавини. Хареса ми до степен да се оглеждам кога ще ми изпадне изгодно, за да го придобия, отливката определено няма да ми е достатъчна.

4.Нишовите парфюми. За високомерното им отричане като скъпи прищевки ще отбележа, че някои са доста по-евтини от доста мейнстрийм парфюми напоследък -честно, недоумявам като видя някои цени. Това, което аз откривам в тях е различното, те не се подчиняват на модите, които се вихрят при другите-тая година сме на гурме, другата на плодови, после ванилии. Ще преповтаряме до припадък успешните формули с фланкъри. Не всеки ниш е връх на парфюмното изкуство, но там успявам да открия формулировки, които ми пасват като ръкавица и не ги усещам от всеки втори навън.
Не съм спряла да търся любови и в парфюмериите все пак. Скоро отнесох Туили и все още сме в любовен период-дано продължи поне доката свърши бутилчето.

# 20
  • Мнения: 17 546
Другият случай е докато работех с един гей. Души въздуха около мен, въздиша и накрая сподели колко сексуално му действа парфюма ми, до степен да е готов да мине обратно на другия бряг с мен.
Това ме подсети за един симпатичен млад гей в един индийски магазин в подлеза на Плиска (магазинът го няма вече). Тъкмо си бях купила Marry Me на Lanvin и се бях поляла по врачански. Влизам в магазина, който беше малък и тесен, и пълен с хора. Внасям облак ухание, а младият господин явно беше наясно с дамските парфюми и с новите такива (тогава Marry Me беше нов), и мило ми каза: ах, как прекрасно ухаете! Marry Me, нали? Казвам "да" Grinning и той: прекрасен е, чак искам да се оженя за вас! Joy

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Вчера и днес съм с Deep Relief  Mr. Green Не ми е хич по вкуса, но трябва да се примирявам с рисковете след петдесетте при рязка промяна на времето....  Joy
Относно нишовите парфюми, може и да съм ползвала такива, но не съм знаела, че са. Не държа на тези неща. Важното е парфюмът да ми харесва и да е траен на кожата ми, а това си е проблем  Simple Smile
Относно спорът от вчера, ще призная, че може би аз съм най големия подстрекател тук с въпросите си:
- В кой сайт?
- В кой магазин
- Къде да го пробвам? ........
И друго ще призная. Получавайки отговор си спестявам много време обикаляне по магазините, с което не разполагам  Peace
Благодаря за темата densi Hug

С риск да се повторя - който иска да пробва Chloé Chloé Eau de Toilette (2015) и на Chloé Roses de Chloé и зеленото Chloé да свирне. Вече има един желаещ. Работя в центъра, така, че няма да ми представлява трудност да ги взема със себе си и да изляза за половин час.

# 22
  • Мнения: 1 403
Вчера и днес съм с Deep Relief  Mr. Green

Ходих да го търся във Фрагрантика  Crazy 

# 23
  • Мнения: 7 519
От преди 2 часа съм горд собственик на Шанел Джърси Simple Smile. Пробвах всички ексклузиви които имаха и повечето ми харесаха. Хвърлих око и на Шанел бой.
От години ползвам само Шанел и вкуса ми не се е променил съществено.
Това лято си купих няколко други, но не ми легнаха на сърцето както Шанелите.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 732
Дени, мерси за темата! Kissing Heart

Момичета, изкупили сте Tendre Madeleine в Гринуич!! GrinningGrinning

# 25
  • Мнения: 8 804
Забавни случки с парфюми? Не се сещам, освен постоянната забава, която си устройвам последните 2 години.
Имам женско персийско коте, което е истинска госпожица, никога не пропуска да си навре нослето в несесера ми, крачето й постоянно е в някоя моя обувка, а шкафа с парфюмите е нещо като страната на чудесата за нея Laughing По тази причина съм оставила избора на парфюми основно на котето. Взимам проба и най-напред я давам да я помирише. Реакцията й ми е водеща при решението дали да поръчам. Laughing
Нишови парфюми не ползвам.
Днес се излежавам цял ден и не съм с парфюм. Малко почивка.
Парфюмният ми вкус не се е променил съществено с времето. Все още бленувам и страдам за парфюмите на 70-те и 80-те години.

# 26
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Вчера и днес съм с Deep Relief  Mr. Green

Ходих да го търся във Фрагрантика  Crazy 

 Joy Joy Joy
Перфектен за горещини- охлажда  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 979
Вчера и днес съм с Deep Relief  Mr. Green

Ходих да го търся във Фрагрантика  Crazy 

 Joy Joy Joy
Перфектен за горещини- охлажда  Mr. Green
Много тъжно, но и моето дясно коляно е с това. Въпреки всичко го гугълнах без да се усетя.Реших че е нов аромат ooooh!

# 28
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Пак аз , откато чета темата........... работата не е добре. Ходих в 2 мола и висях единствено в парфюмерийните магазини. Това не съм аз  Mr. Green Mr. Green Joy . И с няколко питания съм.
1. От къде да си купя най- изгодно дамския Задиг- 1вия.
2. Може ли  ако някой познава тези миризми да сподели мнение:
https://www.fragrantica.com/perfume/Issey-Miyake/L-eau-d-Issey-720.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Issey-Miyake/L-Eau-d-Issey-Pure-37741.html
По принцип харесвам парфюмни бомби и "удушители"  на околните  Joy Joy Mr. Green , но по неведоми за мен пътища 1 от тези ми допадна- но не помня кой точно  Mr. Green . Шишенцето беше по седефено  newsm78 .
Душнах и 3 на  EISENBERG, не бяха зле, но нещо не ме грабнаха...
Срамна случка имам- то не е за разказване, но  Mr. Green . Веднъж ароматизатора (от тези фъскащите) фръсна отгоре ми. Нямах избор, така се шлях целия ден, но доста комплименти отнесох за "парфюма" си  hahaha Joy

# 29
  • Мнения: 979
Това ме присеща за един парфюм ухаещ на момина сълза,от преди 20-25 години, на Кензо или Нина ричи, не съм сигурна. Бяха сложили в служебното WSсъщото фъс.Бавех се доста там и после коплименти JoyПо тоя повод,дали може да се изрови нещо от миналото.

Общи условия

Активация на акаунт